art. 107 i 108 kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w. Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator GG napisałem (...)

nękanie i oszczerstwa

nękanie i oszczerstwa

działanie narusza godność osobistą (art 24 KC),  można także powołać się na art 107 Kodeksy Wykroczeń.  filuś Dzięki noweli kodeksu karnego za (...)

profanacja obrazu z jasnej góry

profanacja obrazu z jasnej góry

art. 294 par. 2 Kodeksu karnego i art. 108 ust. 1 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Jak na razie sąd przewidział dla niego areszt tymczasowy (...)

Wzór wniosku o zatarcie skazania

Wzór wniosku o zatarcie skazania

Sądu, który skazał nas na karę, o zatarcie której wnosimy Wniosek o zatarcie skazania W imieniu własnym, na zasadzie art. 107 kk i art. 37 kkw wnoszę o zatarcie skazania, które (...)

Kara za stalking - od 5 czerwca 2011 nawet do 10 lat pozbawienia wolności !!!

Kara za stalking - od 5 czerwca 2011 nawet do 10 lat pozbawienia wolności !!!

niewystarczające. Prawo nie chroniło skutecznie ofiar. Za nękanie najczęściej karano na podstawie art. 107 Kodeksu wykroczeń, który zakładał, że \"kto w celu dokuczenia innej osobie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Jak długo wyrok będzie w papierach?

Jak długo wyrok będzie w papierach?

zapisu?? To zależy od wymiaru, kary jaką dostałęś w wyroku i czy także został orzeczony środek karny (np: zakaz prowadzenia pojazdów). Najlepiej możesz spojrzeć w rozdział XII Kodeksu (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

ewentualnie wzór jak napisać do nich pismo bo jest chyba przedawnienie sprawy Art. 118 oraz Art. 107. picasso987 Wlasnie wczoraj wygrałam z presco! Nie ma sie co bac jezeli po 4 latach (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze zapłacić (...)

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

, którego by mogli spisać i pojechać dalej. Gliniarz tłumaczył się ze jest niby jakaś ogólno polska akcja chronienia pieszych czy coś? ? Szukałem trochę w Internecie na ten temat, i przeczytałem (...)

 art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego

wierzyciela zgodnie art.300 § 2 Kodeksu karnego?? tak, jak najbardziej jest to przestepstwo w tego art. bart43

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny. (...)

Ograniczenie praw rodzicielskich

Ograniczenie praw rodzicielskich

. nigdy do niej nie dzwoni, nawet nie pyta o jej zdrowie. W ogóle się nie widują... hanna 31 Ograniczenie praw rodzicielskich uregulowane jest w art. 107 $ 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. sąd

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

możliwe. Może lepiej tak jak podaje Justyn 3 lepiej to zgłoś z kodeksu karnego i maja tam wiele sposobów na leczenie uporczywości tego typu. Jeśli narusza to Twoje dobra osobiste, to (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

rzeczywiście, to będzie , to na moją korzyść. Zwróci się także do policji o wykaz interwencji w domu , bo takie miały miejsce i tym podpierała się żona i teściowa w czasie zeznań. oczywiście (...)

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

jego popełnienia, skutki czynu, np. uszkodzenie ciała) . . . tj. o czyn z art. . . . (podać odpowiedni artykuł z Kodeksu Karnego) . . . Kodeksu karnego. Uzasadnienie

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. 228 par. (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

nadzieję, że wszystko jest czytelne i zrozumiałe. Proszę zastosować się do wskazanego przepisu art. Art. 55. § 1.kodeksu postępowania karnego. Oakmoss Chciałabym (...)

bezwładność urzędu

bezwładność urzędu

jej wykonania (art. 107 par. 2 k.k.). Warunkiem bezwzględnym jest jednak to, aby w tym okresie skazany przestrzegał porządku prawnego. monik Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

sposób nie egzekwowała ich i tak jest do dziś, ja chodziłam do szkoły zaocznie za którą płaciłam 200zł miesięcznie nie dał mi na nic przez całe życie i ja od niego nie chciałam nic (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

że często jest ten przepis nad interpretowany a media ze sporu pomiędzy dwoma osobami robią medialną, i główną wieczorną popylinę przed TV. ale jeszcze raz nie, dla usunięcia tego art z (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

zakuli syna w kajdanki nie powiafamiajac rdzodzica gdzie i zaco został zatrzymany gdzie matka probowała ciagle dzwonic i nikt sie tym nie przejoł poczym syna przejeła inna policja i zabrali (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

utrzymaniu cały dom i dzieci,napisałam to w prośbie ponadto załatwiłam mu oswiadczenie ze po opuszczeniu ZK bedzie zatrudniony... JAK SADZICIE JAKIE SZANSE ZE WYJDZIE?????? czarna14712 Mój odbywa kare (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

plac alimęty a to nie prawda sa prawa i obowiązki a tak jak mi sędzia powiedziała że mu tylko zostały obowiązki Głowa do góry i nie bać się iść do sądu i złożyć wniosek A (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

rozprawe apelacyjna powiedzialem ze juz nie mieszkam z byla konkubina i dziecmi i niestety mi odwieszono ten wyrok malo tego automatycznie ucieklem do angli gdyz mam dopiero 25 lat i niechce (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

ULTIMO obejmowały m.in.: - nękanie dłużników ciągłymi telefonami, - nękanie dłużników smsami, - poniżanie i obrażanie dłużników podczas rozmów (np. Pan/i jest śmieszny/a, Pan/i (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, że (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale (...)