art. 1047est umowa 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

wzgledem dzieci a ich tatus cudowny bo tak nie i est i nie bedzie xxx alimenty.pl co to za nienormalne forum?dowiedzialam sie na nim ze wszyscy mezczyzni sa idealni a kobiety to zwykłe zera!cos nowego! (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

umowa 31 sierpnia tego roku i bylam wówczas w 11 tygodniu ciąży. Zasiłek bede dostawała z ZUSU. Ale czy przysługuje mi macierzyński? Agnieszka prawo-pracy.net Mam pytanie! Skończyła mi się umowa (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zapłacić , czy mogą sprawę przekazać z powrotem do komornika ?? Umowa z Ideą była podpisana w 2000 roku , ostatnia zapłacona f-ra w 2001 , a umowa była podpisana na działalność , którą (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

co będzie jeśli skończy się umowa najmu, przy dzieciach niepełnosprawnych leczenie jest drogie, gdzie my się podziejemy, czy gmina wtedy zapewni jakiś lokal zastępczy? My nie mamy na kogo liczyć. (...)

Sprawa Karna - wyłudzenie przejazdu - Taksówka

Sprawa Karna - wyłudzenie przejazdu - Taksówka

2678 wszystkie fora boki zrywają, taksówką sie darmo przejechać i błagać o pomoc. lactoral Est modus in rebus lactoral Niedawno miałem wyrok w sprawie artykuł 121 & 2, gdzie zostałem uniewinniony (...)

ludzki

ludzki

1980.[/quote] 1. Wyrażaj się precyzyjnie, nie pisz o ,,możliwościach zarobkowych'', kiedy masz na myśli rzeczywiste zarobki. Możliwości zarobkowe kojarzą mi się z tym, ile ktoś mógłby najwięcej

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dziecko jest dodatku wychowawczego 505 zl czy to prawda mania prawo-pracy.net Art.186 [ urlop wychowawczy ] 1 Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze (...)

Publiczne pomówienie

Publiczne pomówienie

w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

się nie meldowałyśmy, szczerze nie wiedziałyśmy że wg prawa tak się powinno robić. Kontynuując, po 8 miesiącach mieszkania właściciel oznajmił, że podwyższa czynsz (mimo że umowa była na (...)

Paszport dla dziecka gdy nie ma zgody ojca

Paszport dla dziecka gdy nie ma zgody ojca

Anglii. Pozdrawiam est679 Witam Żyjemy z żoną w separacji od 3 lat sami z siebie (bez orzeczenia sądu). Mamy 3,5 roczna córkę, która mieszka z mamą. Ja widuję się z córką co najmniej 1 (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

uznania długu, co może się stać przez zapłatę choćby 1 zł na poczet chętnie używanego w pismach do ludzi "uwiarygodnienia dłużnika". UWAŻAJCIE NA TO! Zapłacicie 1 zł i przepadliście, (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jej warunków (art. 29). Art. 281 KP zawiera wyliczenie wykroczeń przeciw prawom pracownika, podlegających grzywnie, a wśród nich brak pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy o pracę. Karę grzywny

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

jakby co Remek55 Witam. Jakieś kwoty musisz mieć podane bo inaczej nie wiesz czy sprawa będzie opłacalne czy nie. Podaj jeszcze jakie masz długości linii energetycznej, cenę za 1 m. kw. gruntu i (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

mieszkania. Oto najważniejsze z nich: Podstawą korzystania przez ciebie jako lokatorkę z lokalu mieszkalnego na zasadzie odpłatności jest umowa, którą zawierasz z właścicielem lokalu. Umowa (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę zawarta na (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

poleconego za potwierdzeniem odbioru) Zgodnie z Kodeksem Cywilnym umowa na czas nieokreślony, w której okresem rozliczeniowym jest miesiąc ma czas wypowiedzenia równy 1 miesiąc, a umowa (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Prezydent Rzeczypospolitej: (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

. Zamiast tego pracodawca na powitanie potraktowal mnie Rozwiazaniem umowy bez okresu wypowiedzenia (art 52 par 1 pkt). Nie chcial mnei wypuscic z pracy jezeli tego nie podpisze. Nie chcial przyjac (...)

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie

etat, ale nie musi. Zlecenie to zlecenie, a umowa o pracę to umowa o pracę :-) Jeśli chodzi o Twoje uprawnienia i obowiązki, to odsyłam do lektury KC oraz ewentualnej, przedłożonej Ci umowy. (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

pilna!!! z góry bardzo dziękujemy (IWONA) jest to umowa terminowa najlepiej więc rozwiązać umowę za porozumieniem stron - w innym wypadku naraża się pan na sprawę odszkodowawczą z kontraktu plus (...)

3 kazusy z prawa cywilnego - same problemy

3 kazusy z prawa cywilnego - same problemy

Piotra i Pawła formie (tj. w formie z pisemnie poświadczonym podpisem) W jakiś czas potem wierzytelność obciążona (tj. wierzytelność Piotra wobec Marii ) została kupiona przez Pawła 1. Czy umowa (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

została zawarta z pracodawcą, z którym osoby te pozostają w stosunku pracy. 13. Podmiot, z którym została zawarta umowa agencyjna, umowa zlecenia lub umowy o świadczenie usług, do której (...)

1

2

3

4

5

...

8