art. 103a ustawy o emeryturach Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy? Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS-/DU.2005 (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytury osób, które nie osiągnęły tego wieku ( np. art. 29 i 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS). Do takich przepisów należy również art. 88 Karty Nauczyciela, (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

osiągniemy?Troche nie rozumiem po co taki wniosek skladać?Ja mialem na mysli że wniosek jest niezasadny dlatego że art. 64 wspomina jedynie o kow i obowiazkach z nia zwiazanych, nie ma slowa o (...)

wstrzymanie emerytury

wstrzymanie emerytury

nie wiele czasu, aby wypowiedzeć pracę w takim okresie pozostaje tylko porozumienie stron.  tadek48 Odnośne przepisy: art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach (...)

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

termin zwolnienia?? Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2011 nowym art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 o emeryturach i rentach z FUS (DzU z 2009 nr 153, poz. 1227 ze zm.) Trzeba (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, a także przepisy o (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

rozumiem.Będę na zwolnieniu przez więcej niż 180 dni a słyszałam że po tych dniach trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny.Ale kiedy zapytałam o to lekarza to mi powiedział że żadna (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

akapitu), iż SN uważa, że prawo do równoważników przysługuje jednak emerytowi policyjnemu. Tymczasem z przepisów (art. 2 pkt 2 lit "c" oraz art. 29 ustawy emerytalnej) nie (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy z (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

płacone wyłącznie za wykonanie dzieła, a więc pochodzi wyłącznie z tytułu działalności wykonywanej osobiście (art. 13). Wobec tego należałoby obliczyć podatek od takiej umowy, zgodnie z art. (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z gory (...)

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej Dzień dobry, otrzymałem rentę rodzinną po zmarłym ojcu i w decyzji o jej przyznaniu napisano mi , że ZUS może przeliczyć wysokość (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

proszę o jakąkolwiek radę zak.iw@wp.pl zakiw Witam ja mam też spore zadłużenie i chciałbym poznać te artykuły o których pisałaś oto mój adres e- mil .Prosze o te art , są (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

składek i odsetek za zwłokę liczonych do dnia przedawnienia. 5a. Bieg terminu przedawnienia nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu od dnia zawarcia umowy, o której mowa w art. (...)

Znęcanie się nad zwierzętami

Znęcanie się nad zwierzętami

Znęcanie się nad zwierzętami Jaka grozi kara za znęcanie się nad zwierzętami? Np. za pobicie psa? Po odpowiedź odsyłam do Ustawy o ochronie zwierząt. Art. 35. 1. Kto zabija, uśmierca (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

://e-prawnik.pl/artykuly/ubezpieczenia-spoleczne/kiedy-przysluguje-zasilek-rodzinny.html - ostatnio zmieniły się progi dochodowe, przy których się można o zasiłek ubiegać.  Jeśli chodzi (...)

art.20 ustawy o podatku dochodowym

art.20 ustawy o podatku dochodowym

/biznes/prawo-podatkowe/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/ustawy/ustawa-o-podatku-dochodowym-od-osob-fizycznych-art-1-20a-strona-27.html feniks-kk

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one prawo (...)

Czy praca w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej to praca w szczególnych warunkach?

Czy praca w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej to praca w szczególnych warunkach?

szczególnych warunkach i mogę się starać o przejście na wcześniejszą emeryturę? Proszę o pomoc Maria Na wcześniejszą emeryturę może przejśc osoba, która spełania warunki z (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: Nauczyciel w swoich (...)

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady.

letnich wcześnie w maju przez co nie mogłem de facto zostać studentem ostatniego roku poprzez zdanie wszystkich egzaminów jeszcze przed moimi urodzinami). Zgodnie z przepisami Ustawy o emeryturach (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

art.131 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2010r. Nr 34, poz. 189, z pózn.zm) oraz zgodnie z art 40a ust. 1 i 40e (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

nabywali ten grunt w wieczyste użytkowanie z opłatą 15 -25% wartości rynkowej. Jedyna forma - to podanie w trybie art.108 108a prawa spółdzielczego do sądu lub na Walne o podział spółdzielni (...)