art. 100 par. 2 i 140 k.p.k Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki i wszystko (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

wyjechać za granicę na studia, to zadzwonił jeszcze raz do prok. i wyrok brzmiał 60x15 zł (czyli 800zł bez zawieszenia), zgodziłam się i 2 min później sam prokurator ( co dziwne ) (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

jest śmieszny/a, Pan/i jest niepoważny/a, Pan/i nie ma pojęcia o czym Pan/i mówi, Pani się nie zna,) - krzyczenie na dłużników, podnoszenie głosu, używaniem kategorycznego tonu, (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz poszczególnych (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

. Ale jeżeli widze że ktoś coś kręci i do tego dług na długu mu stoi i dostrzegam to że to zawodowy wyłudzacz to muszę zacisnąć wargi i bez pieprzenia mu powiedziec kilka słów. (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie płącił. (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

mieszkanie i storzylem mu najlepsze warunki do polepszenia sie stanu jego skory! Po pracy sprzatalem, kapalem i karmilem a matka grala sobie na komputerze, Wszystko musialem jej przypominac i (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

juz nic nie zrobisz. Hesta art. 62 k.p.k. i art. 448 kc w związku z art. 24 § 1 kc byłby tu moim zdaniem stosowny. Pamiętaj, masz czas do czasu otwarcia przewodu sądowego, (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

. Oczywiście może Pani zgodzić się w ramach art. 335 kpk w akcie oskarżenia albo w ramach art. 387 kpk do czasu zakończenia I przesłuchania oskarżonej na rozprawie głównej (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

usługach żyda lecha wałęsy i kwacha, te zlodzieje i smierdziele skonczyly zawodowke i zrobily sobie zaocznie liceum przez 2 lata a ja kurwa 3 lata chodzilem i maja taki sam (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

rodzicami -odpowiedziano mi nie!!!Przyszedlem w odwiedziny -otworzono mi okno i wzieli tylko prezent dla syna.Obrazano i obrazaja epitetami i innymiprzeklenstwami mnie przy dziecku(byla zona (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

zgodnie z art. 545 par. 2 k.p.k. wniosek taki powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata albo radcę prawnego. Matt89 Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 i 3 kpk Jest (...)

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

13.01.07 zatrzymała mnie policja do kontroli podano mi alkomat i się zdziwiłem wynikiem bo wyswietliło 0,16mg/dm3, bardzo sie zdziwiłem bo fakt ze wypiłem tego dnia jedno piwo 2 godziny szybciej, (...)

1

2

3

4

5

...

13