Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

zarobkowym i majątkowym, jak stanowi art. 129 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie (...)

• Wysokość alimentów - a dochody ojca10 Listopada 2001

. przykłady mozna mnożyć a mimo to jest odsuniety od najważniejszych wydarzen w życiu dziecka, matka ma druga rodzinę i chce o wszystkim sama decydować a kasy żada coraz większej. N anic argumenty (...)

• Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

wówczas pytanie na jak długo moim zdaniem w takim przypadku dozór może być nałożony tylko na czas wykonywania kary. A teraz od początku, Jeżeli chodzi o kierowanie skazanego i pouczanie o jego prawach (...)

• Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!22 Lipca 2005

uzgodniliśmy że będzie tyle dawał mi na dziecko. Przez kolejne 2 lata dość częśto (3-4 razy w miesiącu) widywał się z dzieckiem. Zależało mi na tych kontaktach ze względu na dziecko, więc (...)

• mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym26 Czerwca 2006

but spadł)i kazali mi usiąść koło piwa i zaczeli mi wciskac ze to ja spożywałem i 100 zł, do tego prysną mi gazem po oczach gdy chciałem wstać żeby zabrać buta i (...)

• Przedawnienie wyroku sądu21 Sierpnia 2006

Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy tej kwoty poniewarz jest niewypłacalny. Czy istnieje (...)

• Ograniczenie władzy rodzicielskiej14 Lipca 2004

etc. na pewno był ktoś choćby rodzina. Pomyśl też o zupełnym pozbawieniu ojca dziecka władzy rodzicielskiej. Ja nadto złożyłbym doniesienie do Prokuratury o popełnieniuprzestępstwa z art.207 (...)

• Palenie śmieci na własnej posesji?29 Lipca 2006

Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet ogniska. Więc o śmieciach nawet nie marz. Faktem (...)

• KOMORNIK23 Kwietnia 2008

rozwodową,pół roku temu zakupiłam mieszkanie na własność niestety mąz też jest współwłaścicielem choc nie dał ani grosza.Dzis dostałam takie pismo i nie wiem zupełnie o co chodzi,czy ktoś (...)

• ALIMENTY na żonę ?!23 Października 2006

Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty na dziecko w wysokości 200 zł na czas trawania rozprawy, (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane