art. 10 z dnia 13 marca 2003 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


odprawy - pytanie

odprawy - pytanie

odprawy - pytanie W dniu 23.07.2004 r. Po przepracowaniu 31 lat umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron – w związku z art. 10 ustawy z dnia (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

staż pracy to 10 lat teraz pracuje w jednej firmie pracuje 5lat bo w jednej 5 i w tej 5 lat to 10 we wrześniu 209r była redukcja etatu więc poszłam na zwolnienie zwolniłam się na początku (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

pracy lub chorobą zawodową W okresie od 1 kwietnia 2009 r. do 31 marca 2010 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą: ? 589 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

379/98, OSNC rok 2000, nr 3, poz. 59 i z dnia 28 marca 2003 r., IV CKN 1961/00). Powyższe poglądy aktualne są również na tle postępowania o zniesieniu współwłasności. (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Społecznych Art. 24 pkt 4. Należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem ust. (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wszystko będzie ok ale ja cię nie kocham i nigdy nie kochałam przeciez nie bendę żyć z toba z przymusu, to usłyszałem od niej załamałem sie ale chyba kazdy by się załamał na moim (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

to jest naprawdę z tym przedawnieniem.Na razie udało mi się ustalić jeden fakt: okres 10 lat został wprowadzony w 2003 roku a przedtem był 5 lat. Nie ustaliłem jeszcze czy w związku (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

............................................ ......................, dnia ............. r. (imię i nazwisko pracownika) .......................................... (oznaczenie pracodawcy) Wniosek (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

poprzedni który to ją sprzedał. Dalej czas który to upłynął - P.R.E.S.C.O. Group Sp. z o.o. wskazuje daty dokumentów (z których powstało zadłużenie) na 20 marca 2003 roku (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r. W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych. W dniu 13 czerwca 2009 r. weszła (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

to 2na3 z art310 z1 chcialbym sie dowiedziec po jakim czasie jest przedawnienie albo co moge z tym zrobic probowalem odroczeni ale dostalem tylko na 10 miesiecy to bylo 5 lat (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

dotyczy urlopu, mam jeszcze kilka dni z zeszłego roku, które powinnam wykorzystać do końca marca. Z tego co wiem za miesiące od początku roku do końca marca też przysługuje (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

z nadzieja ze sie rozwiedzie.Wymyslaja tysiac powodow i zawsze jest za wczesnie. W koncu z Ciebie zrobi winna i tyle... Kasia Jestem w podobnej sytuacji. Z tym że to ja jestem zamężna, z (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wprowadzali w błąd klientów informując, że można wypowiedzieć polisę albo wysłać rezygnacje z niej faxem. Ustawa z 2003 r. jednak wypowiadała się w tej kwestii jednoznacznie: (...)

WSFiZ - opłata za edukacje, sprawa w e-sądzie

WSFiZ - opłata za edukacje, sprawa w e-sądzie

każda, płatnych w określonych w umowie terminach, do dnia 10 września, 10 października, 10 listopada, 10 grudnia, 10 stycznia, 10 lutego, 10 marca, (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

latach alimentów. kowalski65 Prosze bardzo art 137 KRO - "Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawiniaja sie z uplywem lat 3" ustawa z dnia 17.06.2004r , ktora (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. 1152 art. (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

? Błagam odpiszcie!!! wiesia31 No i co z tego że jest w nowym związku ?????? cytuję : Art. 131§ 2. Jeżeli jeden z małżonków przysposobił dziecko drugiego małżonka, przysposobienie (...)

alimenty

alimenty

alimentów ile komornik zabierze mi z wynagrodzenia?Z góry dziękuję za odpowiedzi czek Witam co grozi za niepłcenie aliminetów?Z góry dziękuję za pomoc zwitek Witam. mam taki (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

jestem w ciazy a umowa w pracy kończy mi sie z koncem marca. Czy bedąć w ciąży z 3 dzieckiem pracodawca musi mi przedłuzyc umowe do czasu porodu? A czy później macierzyński bedzie (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2010r. Tam pracowalam do grudnia 2013r. Pozniej mialam rok przerwy. Nowa prace zaczelam w grudniu 2014r. Pracowalam do czerwca 2015r i sie zwolnilam. Wszystko zostalo rozliczone lacznie (...)

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

?;) za mna?. ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2013-01-17 10:05:57 ;P ? Ja 2013-01-17 10:06:06 ? 2013-01-17 10:06:09 mow 2013-01-17 10:06:16 mala terrorystko ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2013-01-17 (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

śmieci lub na pamiątkę, i tak jak Pan Krzys piszę nie rozmawiać z nimi. Ewa dostałam telef z ultimo i poinformowano ze nie zaplacilam tel z 2003 roku ja tego nie pamiętam ale (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

. U. Nr 249 z dnia 28 grudnia 2010 r., Klient wyraża zgodę na korzystanie z możliwości pobierania e-faktury z Panelu administracyjnego serwisu. 11. Klient może wprowadzić (...)

1

2

3

4

5

...

32