art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 13 marca 2003 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jednorazowo 1 roku. Zgodnie z art. 73 ust. 8 ustawy kolejnego urlopu udziela nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia urlopu poprzedniego. Wątpliwości (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowania a także z niepodzielnego charakteru postanowienia o dziale spadku (zob. postanowienia z dnia 7 listopada 1964 r., III CR 294/64, OSNCP rok 1965, nr 7-8, poz. 130, z dnia (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Społecznych Art. 24 pkt 4. Należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem ust. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

prosze o pomoc jak Pan sobie poradził. DZIEKUJĘ marcys1971 UWAGA!!!!witam sory że dopiero teraz podaję podstawę prawną art.28 ust 2 ustawyz dnia 13 pażdziernika 1998 r o systemie (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

niektórych innych ustaw z art. 2, art. 32 ust. 1 i art. 67 ust. 1 Konstytucji RP; art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 13 (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h Po 21 miesiącach od otrzymania dokumentu prawa jazdy, tj. w maju 2017 roku, miał miejsce wypadek drogowy. (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

zlecenie z najniższą stawką krajową do lutego 2008 od 1 marca 2008 dostałam umowe na czas nieokreślony od początku pracy tj 15 września pracowałam po 8 godzin tygodniowo i co 2-gą (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

poprzedni który to ją sprzedał. Dalej czas który to upłynął - P.R.E.S.C.O. Group Sp. z o.o. wskazuje daty dokumentów (z których powstało zadłużenie) na 20 marca 2003 roku (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

prezydenta RP z dnia 14 marca 2000 r. oświadczam: Od długiego czasu nie czuję się obywatelem polskim i za takiego nie chcę być postrzeganym. Idąc za przepisem Art. 32 Konstytucji (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka; 2) opiekunowi faktycznemu dziecka; 3) osobie uczącej się. Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa w art. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

art.131 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2010r. Nr 34, poz. 189, z pózn.zm) oraz zgodnie z art (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 19 lutego 2014 roku w sprawie o sygn. akt I OSK 903/13). Wobec powyższego na podstawie przepisu art. 5 ust. 2 oraz art. 16 ust. (...)

Odprawy pracownicze

Odprawy pracownicze

? (simba) A czy w ogóle jest w jakichś przepisach ustalony termin, w jakim zakład pracy powinien wypłacić odprawy? lalal Przepisy ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z (...)

Zabudowa na działce rolnej

Zabudowa na działce rolnej

budowlane z 1994 w grudniu 2008 wszczął postępowanie zmierzające do likwidacji mojej zabudowy z art. 48 ust. 1. Chcąc uniknąć rozbiórki, w listopadzie 2011, na podst. (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wszystko będzie ok ale ja cię nie kocham i nigdy nie kochałam przeciez nie bendę żyć z toba z przymusu, to usłyszałem od niej załamałem sie ale chyba kazdy by się załamał na moim (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

roku. Dnia 17.07.2007 zostaly przekazane do komornika sadowego w podległym rejonie o wszczecie egzekucji z nieruchomości. Ogolnie kwota zadłużenie z obu firm wynosi wraz z odsetkami (...)

1

2

3

4

5

...

17