art 94 1 kw z 9-latka od 1 marca 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Zły Policjant

Zły Policjant

skarbowe. Osoby z wykroczeniami dostają możliwość pracy w tym zawodzie. Należy nad tym ubolewać. sertop To lista wykroczeń pomimo których można teraz być policjantem;] : -art. 134. § 1 (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

utrzymac za 200zl miesiecznie? Hanka alimenty.pl Moja corka ma prawie 2 latka od 5 miesiecy dostaje 150 zl miesiecznie od swojego ojca ,od urodzenie nic nie dostala a ja zlozylam sprawe (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

kontrowersyjnego orzeczenia, wydanego przez SO Tarnów w 2006 r. w zupełnie innym kontekście). Wystarczy jednak spojrzeć na treść art. 132 ust. 1. pkt 1) ppkt b). - podstawa zatrzymania (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

dotyczy urlopu, mam jeszcze kilka dni z zeszłego roku, które powinnam wykorzystać do końca marca. Z tego co wiem za miesiące od początku roku do końca marca też przysługuje (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

mąż ma syma z 1 małżeństwa- 21 lat z zawodem- pracował ,ale teraz uczy sie w wieczorówce i nie chce podjąc pracy, bo jak twierdzi nie ma czasu. Chce alimenty od męża. Czy ma (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dochodach za poprzedni rok oraz z Zusu zaswiadczenie o conajmiej sześcio miesięcznym stosunku pozostawania w pracy i ubezpieczeniu oraz oswiadczenie od męza z jego podpisem ze nie korzysta (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

, jest nieporadna, na dodatek od wielu lat leczy się na depresję. hcemy pozwać P.R.E.S.C.O do Sądu . bielawica [cytat] Sorry, ale to zależy od sprawy. ja dzisiaj wygrałam z Presco w (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Witam ma pytanie co do becikowego, jeżeli synka urodziłam pod koniec stycznia 2011 to z którego roku muszę mieć dochody czy z 2010 czy z 2009? Nie pracowałam w 2010 nigdzie tak (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

z każdym rodzicem od 1/3 do 2/3 czasu wraz z noclegami. W praktyce młodsze dzieci potrzebują częstszych ale krótszych okresów a dzieci starsze powyżej 3 lat rzadszych ale dłuższych. (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

. przez który mam jedyny kontakt z była zona aby się umówić na spotkanie z synem. Moje zarobki to najniższa krajowa czyli leko ponad 1000 zł. I tu pytania: 1. Jak to możliwe ze mam płacić (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

o Was o waszych relacjach z dziećmi Przemass Witajacie! ja mam taki problem...zylam z facetem 6 lat w zwiazku zwanym 'konkubinatem' mamy dziecko.facet mnie wyrzucil z domu,wczesniej zamknal (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

jestem mloda z dziecmi daje sobie rade i jest z nimi cudownie rodzice pomagaja mi jak moga.znimi mi tu dobrze jakos z czasem dam rade i uloze sobie to zycie,ale pomozcie mi jak z tym (...)

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

określony w ust. 4 § 1 umowa wygasa i strony zwolnione są ze wzajemnych świadczeń." Ostatnia umowa o zakazie konkurencji (z 29 maja 2009) zawierała wybrakowany § 2: "§ 2 Jeżeli przyczyny (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

zobaczyła listę świadków: z mojej strony 9 osób: mama, obecny narzeczony (groził mu śmiercią), brat, znajomi z pracy... z jego strony koledzy od kielicha, matka (tu nie napiszę (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

] To kłamstwo. Nawet jeśli nie uda ci się wykazać jego wyższych zarobków, to od tego 1000 zł dostaniesz na dziecko z 400 zł. No chyba, ze chodzi Ci o to, że to zbyt mała kwota, bo od (...)

Prawa lokatorów.

Prawa lokatorów.

nabiło na licznik po 2,5 kw. Jeżeli nie od nas, to musiało nabijac od właścicielki. No to na zdrowy rozum licząc przez 7 dni biorąc zuzycie tylko z tych 12 godz wynosi 17,5 kw, (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

WDZIECZNA JAK BY MI NA NIE KTOS ODPOWIEDZIAL OD # TYGODNI NIE MIESZKAM Z MATKA I OJCZYMEM A OD MOJEGO OJCA BIOLOGICZNEGO MAM ZASADZONE @%) ZL ALE ON NIE PLACI WYMIGUJE SIE OD PLACENIE (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (...)

przemoc psychiczna w domu

przemoc psychiczna w domu

zacząć.Dziś Sylwester a ja sama z 3 letnią córeczką.Mój mąż?nie wiem wypił kilka piw zmieszał mnie z błotem i poszedł.Nie wiem gdzie nie wiem z kim i nie wiem kiedy wróci.Moge (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej (...)

1

2

3

4

5

...

8