art 833 pkt 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

2. we wniosku musisz opisac 4 - etapy: 1. jak sie poznaliscie, 2. jak przebiegaly przygotowania do ślubu, 3. ślub i wesele, 4. porzycie po ślubie. mysle, że jak zwrocisz sie o pomoc do ksiedza (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaległe odsetki (§ 2 ww. artykułu). Jednocześnie jednak z art. 385 3 pkt 5 Kodeksu cywilnego wynika, iż w razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. (...)

VAT-25

VAT-25

wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy). Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

służbowych: MSWiA, UOP, Służby Więziennej i MON. Co prawda przepis art. 2 pkt 2 Ustawy stanowi obecnie, że "do lokali stanowiących własność tych podmiotów ustawa się stosuje", (...)

Służebność

Służebność

Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11 grudnia 2006 r., I OPS 5/06: organ administracji publicznej, orzekając o kosztach postępowania rozgraniczeniowego na podstawie art. 262 § 1 pkt 2 (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

tych przepisów spółdzielcze prawo do lokalu nie może ustać w sposób mniej korzystny dla lokatora niż wynika to z art. 11 tej ustawy. Wedle zaś art. 11 ust. pkt 2 właściciel (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje (...)

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

-budowlanej (takim organem najczęściej jest starosta). Sprawy te reguluje art. 30 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego. Art. 30 [Obowiązek zgłoszenia] 1.[40] Zgłoszenia właściwemu organowi (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia (...)

art.65 pt 2 kw

art.65 pt 2 kw

osobisty to powiedziano, że niema takiej możliwości. Z tego, co podałem jak wyżej policja zrobiła mi wniosek o ukaranie, art. 65pkt 2 kw. Odbyła się pierwsza rozprawa i dwóch policjantów (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zabije kogoś. Meg ja miałem A,B,CE i wszystko buchnęli na 2 lata nie musi robic kursu .ja mialem wasnie zabrane na 2 lata.musi miec tylko badania lekarskie zrobione ale to na pewno dostal

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

STANOWISKO W ŚWIETLE UPDOF W świetle przepisów art. 10 updof źródłem przychodów mogą być m.in.: działalność wykonywana osobiście lub prawa majątkowe. Na podstawie art. 13, pkt (...)

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny Witam. Wczoraj zostało wręczone mi rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z dwu tygodnionwym wypowiedzeniem. Miałem podpisaną (...)

 Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

przypadkach, gdy korzystający z lokalu nie ma zawartej umowy bezpośrednio z dostawcą mediów lub dostawcą usług (art. 9 ust. 6 u.o.p.l.). Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 8 wskazanej (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

lekarskie. Czy w tym czasie mogę bez żadnych konsekwencji złożyć wypowiedzenie? bassia prawo-pracy.net JEZELI MAM NA UMOWIE 2 TYG.WYPOWIEDZENIE TO CZY PRACODAWCA MÓGL MI POWIEDZIEC ZE NIE CHCE ZADNEGO

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

oraz niektórych innych ustaw z art. 2 Konstytucji RP; art. 4, art. 5 ust. 1 oraz art. 7 pkt 1-4 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach (...)

Zwolnienie z podatku od spadku

Zwolnienie z podatku od spadku

warunki art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (ust. 1 pkt 3, ust. 2 pkt 1-3). Pojawia się jednak problem i wątpliwość odnośnie spełnienia pozostałych warunków zawartych (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

tym, że przepis art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h traci moc z dniem 4 czerwca 2018 r., czyli w dniu dzisiejszym: Art. 135. 1. Policjant: 1) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie: h) przekroczenia

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

nabywcą w rozumieniu art. 68 ust. 2 u.g.n. jest także osoba bliska uprzywilejowanego nabywcy pierwotnego. (...) Uzasadniony jest zatem pogląd, że zastrzeżony w umowie nabycia lokalu mieszkalnego (...)

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

społecznych , art. 10 ust.1 pkt 2 oraz art. 13 ust 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych , art. 41 ust1 ustawy o podatku dochodowym od soób fizycznych i par. 1 (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). Powództwo o roszczenie (...)

wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

, a dokonywane zmiany nie wkraczają na część nieruchomości wspólnej. W skrócie: 1. U dostawcy gazu potrzebne jest wydanie warunków zabudowy (czy jakaś inna nazwa-nie pamiętam). 2. Z papierkiem (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

, pkt 2 lub 3) i może to być podstawą zatrzymania dowodu rejestracyjnego, a także: ukarania mandatem lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu lub zastosowaniem środków wym. w art. (...)

1

2

3

4

5

...

8