art 833 par 2 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - DzU nr (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

uzna , że zachodzi podstawa do podjęcia czynności na podstawie art. 759 par. 2 kpc - sąd może z urzędu wydawać komornikowi zarządzenia zmierzające do zapewnienia należytego (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

ponośuł odpoowiedzialnośc na podtsawie kodeku karnego (art145 par 1)a takze na podstawie art 415 k.c. (kto z własnej winy wyrządził szkode....) na podstawie art436 par1 (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji. Par. 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz (...)

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo cywilne z art. (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

w czasie czynu ( art. Art. 1. (1) § 1Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z dnia 31 maja 1971 r.), 2) o wykroczenia skarbowe i przestępstwa skarbowe zagrożone karą grzywny do 360 stawek dziennych (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

to maja na pewno 2 tygodnie na odwołanie a dalej? czekam już ponad 6 tygodni i nic, moja siostra i znajomi podostawali polisy od razu .... z góry dziękuje za szybko odpowiedź ! oćka 9064307 gg szukam (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

makówki i przeczytajcie art 369 par 1 i 2 kpc Sławek - prawnik he, he, ale przecież "zanim zaczniesz udzielać porad - sam się nieco naucz. Wprowadzając w błąd swoją niewiedż (...)

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

pismami z tej firmy straszą ją detektywami i że umieszczą w BIG. Informowałem kilka razy tą firmę wysyłając im wyrok sądowy z 2006r na podstawie którego Sąd na podstawie art. 355 par 1 (...)

separacja

separacja

to zrobić i gdzie taki wniosek mam złożyć?Z góry dziękuję za odpowiedzi justa3 Zgodnie z art. 612 par 1 KRO jeżeli jeden z małżonków żąda orzeczenia separacji, a drugi orzeczenia (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

przysługuje wówczas powództwo z art. 840 par.1 pkt2 kpc. Dłużnik bowiem w postępowaniu egzekucyjnym( np. skarga na czynnośc komornika) nie może się bronić zarzutem, że objęte tytułem (...)

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym Dzień dobry, Co to jest przedmiot sporu z art.126 par. 2 kpc, co się rozumie przez pojęcie przedmiotu sporu, jak go oznaczyć (...)

Właściwość miejscowa sądu

Właściwość miejscowa sądu

Właściwość miejscowa sądu Witam Od którego momentu ma zastosowanie art. 15 par. 2 kpc. Chodzi mi o to w którym momencie sąd uznaje się właściwym miejscowo. Czy jest to w momencie (...)