art 825 pkt 1 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

to art 417 ( 1 ) § 1 K.P.C. Osobiście złożyłam skargę o takie odszkodowanie .spółdzielcy nie bójcie się walczyć o swoją własność !!!!! Grażyna Witam i wyjasniam że spółdzielnia (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC). Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

postępowania, a więc w przypadku bezczynności wierzyciela, który przez rok nie wystąpił z wnioskiem o podjęcie zawieszonego postępowania, z powodu czego nastąpiło umorzenie z mocy prawa (art. 823 (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). Powództwo (...)

Komornicy !!!!

Komornicy !!!!

- wysokość zasądzonej kwoty Zgodnie z kpc przyszługuje ci: 1. art 840 kpc powództwo opozycyjne 2. art 841 kpc - powództwo ekscydencyjne 3. art 950 kpc (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 pkt (...)

zniewaga na portalu społecznościowym

zniewaga na portalu społecznościowym

miało miejsce zdarzenie wywołujące szkodę (art. 35 KPC). Ponieważ sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych, to zgodnie z art. 17 KPC, powinien to być sąd okręgowy. W związku (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

umorzone ( art 825pkt 1 kpc) 2. ustalić koszty postępowania na kwotę 299,22 zł opłata za wartość wyegzekwowanej należności. Moje pytanie jest następujące 1.czy komornik (...)