art 825 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz art. (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

Komornicza OPŁATA EGZEKUCYJNA !!!

Komornicza OPŁATA EGZEKUCYJNA !!!

2000 r , w ktorym Sąd podjął uchałę, że w razie kiedy komornik umorzy postępowanie edzekucyjne na wniosek wierzyciela ( 825 Kpc ) to jednak nadal zachowuje uprawnienia do ściagania od dlużnika (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

możliwości zobowiązanego. Art. 138. W razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. prawko24 Jedyne wyjście to rozdzielność majątkowa (...)

komentarze  do art.416.1 KPc

komentarze do art.416.1 KPc

komentarze do art.416.1 KPc Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby (...)

art. 1026 § 2 kpc

art. 1026 § 2 kpc

, a w końcu na sumę dłużną)? Innymi słowy, czy art. 1026 § 2 kpc obowiązuje bezwzględnie tylko komornika czy wierzyciela też? Jeżeli wierzyciela nie obowiazuje, to bardzo proszę o jakąś (...)

Komornik art 822 kpc

Komornik art 822 kpc

przed zajęciem wynagrodzenia powiadomić mnie o fakcie abym mógł skorzystać z możliwości jaką daje art 822 kpc.? Jaki są w tej sprawie przepisy prawne? Czy Komornik popełnił błąd nie wyjaśniając (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

postępowania, a więc w przypadku bezczynności wierzyciela, który przez rok nie wystąpił z wnioskiem o podjęcie zawieszonego postępowania, z powodu czego nastąpiło umorzenie z mocy prawa (art. 823 (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

postarał aby ściągnąć zadłużenie wobec ZUS - u. Decyzja należy do Ciebie. Powodzenia. Eliza Do Marka! Jeżeli jesteś specjalistą od kpc, to przypomnij sobie treść art. 1025 kpc (...)

Zeznania w trybie art.304 kpc

Zeznania w trybie art.304 kpc

sie rowniez na informacje przekazywane w pismach procesowych wnoszonych przez strone? po pierwsze trzeba rozróżnic art. 304 kpc od art. 233 par. 1 kk. art. 304 dotyczy przesłuchania (...)

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ??? Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. Pytam (...)

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3 Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem dłużnika wierzyciel będzie

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

oparciu o art. 35 KPC. Ponieważ mój stan zdrowia ani trudna sytuacja materialna nie pozwalaja mi na tak dalekie podroze, bardzo proszę o porade, jak poprosic i uzasadnic w SR w K. o przekazanie (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc (...)

CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ...

CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ...

CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ... ...mam problem!!! W art.964kpc [zwolnienie z rękojmi]jest mowa o cenie wywołania, a mianowicie, (...)

Komornicy !!!!

Komornicy !!!!

- wysokość zasądzonej kwoty Zgodnie z kpc przyszługuje ci: 1. art 840 kpc powództwo opozycyjne 2. art 841 kpc - powództwo ekscydencyjne 3. art 950 kpc - (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

mnie w przekonaniu iż ten problem powinien być prawnie rozwiązany. Paweł alimenty.pl Zgodnie z art 232 kpc - "strony obowiązane są wskazywać dowody, dla stwierdzenia faktów, z których wywodzą (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

w zazaleniu możliwości wyboru sadu w oparciu o art. 35 KPC W tej chwili sprawa jest już w SR w K., który wlasnie przesłał mi pierwszy list z wezwaniem do uzupełnienia pozwu (przeslanie dowodow, (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

z członka spółdzielni jest na ten temat wydane orzeczenie Trybunału konstytucyjnego sygn. akt K 32 /03 jest to art 17 (8 ) prawa spółdzielczego które zostało uchylone w prawie spółdzielczym . Waktem

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Jak skorzystać z Art. 102 KPC

Jak skorzystać z Art. 102 KPC

Jak skorzystać z Art. 102 KPC Witam. Jestem aktualnie grubo pod kreską a dostałem nakaz zapłaty prawie 5500zł. Oczywiście kiedyś to z odsetkami ureguluję ale teraz finansowo jest u mnie gorzej (...)

Problem z usuniętym Art.182(1) K.P.C.

Problem z usuniętym Art.182(1) K.P.C.

Problem z usuniętym Art.182(1) K.P.C. Prowadzę małą firmę. Trwające od 2 lat postępowanie o zapłatę, w pierwszej instancji GC zostało w kwietniu br umorzone na mocy Art.182(1) § 1 (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście czy (...)

art.327$1  kpc w sprawie apelacyjnej

art.327$1 kpc w sprawie apelacyjnej

art.327$1 kpc w sprawie apelacyjnej Wyrok SA w sprawie z ubezp. spol. z lutego 2005 r . W protokole z rozprawy / o tym sie dowiedzialem niedawno / jest zapis , ze sprawa niekasacyjna .Wyrok z

roszę o pomoc jak rozumieć Art.995 kpc.

roszę o pomoc jak rozumieć Art.995 kpc.

roszę o pomoc jak rozumieć Art.995 kpc. Opisze sprawę: Nieruchomość jest współwłasnościom po połowie (ma dwóch współwłaścicieli) na jednego z współwłaścicieli wpisano hipotekę staje (...)

Art 995 kpc czy tak można

Art 995 kpc czy tak można

Art 995 kpc czy tak można Czy jeżeli majątek jest współwłasnościom dwóch ludzi, ale nie jest dokładnie powiedziane co jest czyje. Czy sąd nie musi informować drugiego współwłaściciela (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci bez

1

2

3

4

5

...

6