art 78 ust 4i5 ust z dnia 20 06 1997 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. Danuta K. nie zaskarżyła tej uchwały. Spółdzielnia wystąpiła o eksmisję Danuty K. i zamieszkałych z nią członków rodziny - męża, syna i córki z dwojgiem dzieci. Sąd (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

2013 roku w Polsce a pracowałem za granicą i tym samym nie miałem jak odebrać wezwań z MOPS-u w Knurowie jak i też z Kancelarii Komorniczej w Gliwicach. Dnia 10-02-2014 (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

zarejestrowania do chorobowego i już po fakcie. trzeba zrobic to z data wstecz opłacić zalegające składki z normalnej podstawy i od dzisiaj zarejestrować w dniu dzisiejszym do (...)

Skopiowane zdjęcia z internetu

Skopiowane zdjęcia z internetu

autorskie - wydaje się, iż zarówo osobistego, jak i majątkowe. W przedmiocie naruszenia autorskich praw osobistych: Art. 78. 1. (112)pr.aut. Twórca, którego autorskie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zadłużony gdzieś na 20 000 i dług pewnie rośnie dalej. Chciałbym wyjść z tego szamba i móc żyć bez myśli, że może zapukać komornik i wszystko i wynieść (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

prawna Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 261, poz. 2603). Przepis art. (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

podpisać umowę z pewną korporacją, jednak umowa była strasznie oszukana, i w ogóle niezgodna z tym, co nam obiecywano!! Miały być małe wpłaty wstępne dla adwokata i 20% (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

tygodni... Od początku mojego zwolnienia dyrekcja i pracownicy z mojej pracy dzwonia z pytaniem kiedy moge przyjsc do pracy i dokonczyc moją zaczeta prace.. czy to jest zgodne z (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pieniędzy z zus za resztę chorobowego??,tzn za sierpień + 20 dni września??,jak oni płacą??,czy za cały miesiąc + za 20 dni września oddzielnie,czy za całość odrazy,czyli za sierpień (...)

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym Zostałem (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

zwolnioną od kosztów (art.111 par.1 kpc), a w ten sposób ? komornik obciążył Cię nimi. Na pewno było to dla niego korzystne, ale pozbawione podstawy prawnej. Art. 59 ust.1 ustawy z (...)

przedawnienie rachunku! pilne

przedawnienie rachunku! pilne

. qpnw Zgodnie z art. 75 ust. 2 ustawy z dnia 21 lipca 2000 roku Prawo telekomunikacyjne roszczenia dochodzone na podstawie ustawy, w tym i związane z zapłatą (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (zgodnie (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

tą karę na karę pozbawienia wolności. No i co lepsze 100zł kredytu na ulicy i święty spokój czy odsiadka po wielokrotnych przesłuchaniach i wizytach w sądzie? Ty chyba jesteś z (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

. Rozprawa odbyła się jawnie. Pismo: DECYZJA w sprawie o sygn. Adm.-058-31/19 Działając na podstawie: ? art. 5 ust. 2 w zw. z art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 6 (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe, wynikającego z ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o pracowniczych programach emerytalnych (Dz. U. Nr 139, poz. 932 i (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego.Zgodnie z przepisem § 17 ust. 1, ?strażnicy straży (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

zrobiłam Przez 10 lat sama wychowywałwam i utrzymywałam dziecko i wcale nie narzekałam. Jakoś wiązałam koniec z końcem. Ojciec się nie kontaktował z dzieckiem i bardzo (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

wykonywania umowy o ekspozycje materiałów reklamowych. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy z (...)

Ochrona dóbr osobistych :)

Ochrona dóbr osobistych :)

wizerunku do którego konieczna jest wyraźna zgoda (powinna być pisemna ). Artykuł 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych (...)

1

2

3

4

5

...

9