art 773 kpc par.2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

postępowania, a więc w przypadku bezczynności wierzyciela, który przez rok nie wystąpił z wnioskiem o podjęcie zawieszonego postępowania, z powodu czego nastąpiło umorzenie z mocy prawa (art. 823 (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci (...)

Zeznania w trybie art.304 kpc

Zeznania w trybie art.304 kpc

sie rowniez na informacje przekazywane w pismach procesowych wnoszonych przez strone? po pierwsze trzeba rozróżnic art. 304 kpc od art. 233 par. 1 kk. art. 304 dotyczy przesłuchania (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

koszty egzekucyjne - KSR a ZUS

koszty egzekucyjne - KSR a ZUS

podwojnie a uwazam ze patrzac na art. 773 i 774 kpc oraz orzeczenia sadow .... to mam metlik w glowie. A komorni sam nie wie czy ma sciagac koszty dyra zus czy tez nie !!!! Kto mi pomoze ? (...)

Egzekucje komornicze

Egzekucje komornicze

zajęcia wierzytelności). Sąd wyznacza w takiej sytuacji organ, który będzie prowadził tzw. egzekucję łączną. Polecam lekturę przepisów art. 773 i nast. k.p.c. mar

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

ponośuł odpoowiedzialnośc na podtsawie kodeku karnego (art145 par 1)a takze na podstawie art 415 k.c. (kto z własnej winy wyrządził szkode....) na podstawie art436 par1 (...)

ograniczenie do współdecydowania

ograniczenie do współdecydowania

postanowienie dot ograniczenia pytanie.. czy poza art97par2 są inne paragrafy mówiące dosłownie co należy rozumieć pod pojęciem: ograniczenie władzy do współdecydowania o istotnych sprawach (...)

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

rozwód w tych okolicznościach powinna być uznana przez Sąd za sprzeczną z zasadami współżycia społecznego). To, o czym pani pisze na koniec, to chyba sytuacja domniemań określonych w art.62 krio (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

uzna , że zachodzi podstawa do podjęcia czynności na podstawie art. 759 par. 2 kpc - sąd może z urzędu wydawać komornikowi zarządzenia zmierzające do zapewnienia należytego wykonania (...)

pobicie

pobicie

twierdzą że nie jest w ciężkim stanie?? To co mają nas po zabijać żeby policja zareagowała?? monisia2423212 To nie róbcie nic. mrozowskim Witam. Jestem oskarżony o art158/144. Sytuacja była taka (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone alimenty (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

w czasie czynu ( art. Art. 1. (1) § 1Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z dnia 31 maja 1971 r.), 2) o wykroczenia skarbowe i przestępstwa skarbowe zagrożone karą grzywny do 360 stawek dziennych lub zagrożone

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

w oparciu o art.3581par.8 kodeksu cywilnego. powodzenia gamzi jak macie moze jakiś wzór na obliczenie jaką kwote powinnienem dostac to prosze o odpowiedz na szerszen2000@tlen.pl , okrtes

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

pismami z tej firmy straszą ją detektywami i że umieszczą w BIG. Informowałem kilka razy tą firmę wysyłając im wyrok sądowy z 2006r na podstawie którego Sąd na podstawie art. 355 par 1 (...)

separacja

separacja

to zrobić i gdzie taki wniosek mam złożyć?Z góry dziękuję za odpowiedzi justa3 Zgodnie z art. 612 par 1 KRO jeżeli jeden z małżonków żąda orzeczenia separacji, a drugi orzeczenia (...)

Zwrot opłaty sądowej

Zwrot opłaty sądowej

pieniędzy nie odzyskasz. Zuza Chyba jednak powinien. Popatrz w archiwum. pyrda Znalazłem taki przepis: art.203, par.2 kpc "Pozew cofnięty nie wywołuje żadnych skutków. jakie ustawa wiąże (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

makówki i przeczytajcie art 369 par 1 i 2 kpc Sławek - prawnik he, he, ale przecież "zanim zaczniesz udzielać porad - sam się nieco naucz. Wprowadzając w błąd swoją niewiedż możesz (...)

Polisy posagowe PZU

Polisy posagowe PZU

waloryzacji w oparciu o art.3581par.8 kodeksu cywilnego. powodzenia gamzi proszę o pomoc w sprawie polis posagowych w PZU - ifarm@poczta.wp.pl monika Powiatowy Rzecznik Konsumentów? ha ha nie bądź (...)

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym

Oznaczenie przedmiotu sporu w pierwszym piśmie procesowym Dzień dobry, Co to jest przedmiot sporu z art.126 par. 2 kpc, co się rozumie przez pojęcie przedmiotu sporu, jak go oznaczyć w (...)

Właściwość miejscowa sądu

Właściwość miejscowa sądu

Właściwość miejscowa sądu Witam Od którego momentu ma zastosowanie art. 15 par. 2 kpc. Chodzi mi o to w którym momencie sąd uznaje się właściwym miejscowo. Czy jest to w momencie (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

przysługuje wówczas powództwo z art. 840 par.1 pkt2 kpc. Dłużnik bowiem w postępowaniu egzekucyjnym( np. skarga na czynnośc komornika) nie może się bronić zarzutem, że objęte tytułem (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

art.824 par.1 pkt 3 kpc..." Czy tak powinno wyglądać uzasadnienie postępowania komornika sądowego? Z odrębnego pisma dowiedziałam się, że wierzyciel nie wskazał mienia, z którego (...)

Jak odzyskać dług? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać dług? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

art.824 par.1 pkt 3 kpc..." Czy tak powinno wyglądać uzasadnienie postępowania komornika sądowego? Z odrębnego pisma dowiedziałam się, że wierzyciel nie wskazał mienia, z którego (...)

Swiadek zeznaje

Swiadek zeznaje

. Chociaż możesz być uprzedzony o karalności to się tym nie przejmuj. Radek zgodnie z art 157 par 3 kpc nikt nie może odmówić składania zeznań z wyjątkiem małżonków obu stron, (...)

Jakie świadek ma prawa ?

Jakie świadek ma prawa ?

zapisać do protokołu o odmowie składania zeznań, czy też zostaniesz wykreślona z protokołu, ale to chyba nie ma znaczenia. Ważne, że nie musisz zeznawać jak nie chcesz. Eliza Art.261 par. (...)