art 673 kodeksu cywilnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

nie ma określonego takiego terminu. Umowa na ten temat milczy. 4.) Art. 688. Kodeksu Cywilnego mówi, że jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

gminy, a także przepisy Kodeksu cywilnego. W stosunku do wynajmującego warunki są regulowane przez postanowienia Kodeksu cywilnego. Przepisy wyżej wspomnianej Ustawy mają na celu (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, że  jeżeli (...)

Domyślnie umowa najmu miejsca postojowego na czas określony a wypowiedzenie

Domyślnie umowa najmu miejsca postojowego na czas określony a wypowiedzenie

terminu wypowiedzenia bardziej sugeruje, że mamy tutaj do czynienia mimo wszystko z terminami ustawowymi (art. 673 par. 3. ).

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

6.10.2005 r.,sygn. akt I OPS 2/2005),co dowodzi, że nie ma tu zastosowania Art. 509 Kodeksu Cywilnego. W związku z tym, jeżeli nie zaprzestaną Państwo działań naruszających moje prawa (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że obowiązek

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

opiekuńczy odsyła do działu spadku, cytuję niżej odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego na ten temat. Art. 1037. 1. Dział spadku może nastąpić bądź na mocy umowy między wszystkimi (...)

Klauzule generalne w prawie cywilnym

Klauzule generalne w prawie cywilnym

odnajdziesz klauzule? Ewqa trochę mnie to zaskoczyło I ksiega Kodeksu Cywilnego Prawo Wstępne Klauzule Generalne : fundamenty prawa np. art 3 prawo nie działa wstecz, art. 5 o nienadużywaniu (...)

Nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego 2012

Nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego 2012

przyspieszenie tego postępowania. Niektóre ze zmian to: likwidacja postępowania odrębnego w sprawach gospodarczych i poddanie spraw między przedsiębiorcami; art. 3 Kodeksu postępowania cywilnego; (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, (...)

porady dla prostytutek

porady dla prostytutek

żadnym z przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Natomiast władza rodzicielska może być odebrana, jeżeli zaistnieją przesłanki z art. 111 kodeksu postępowania rodzinnego i opiekuńczego, (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 226. W kwestii wykorzystania dokumentów zawierających tajemnicę państwową, służbową lub zawodową, jako dowodów w postępowaniu karnym, stosuje się odpowiednio zakazy i ograniczenia określone (...)

Art 78(pisemna forma czynności prawnej) Kodeksu Cywilnego

Art 78(pisemna forma czynności prawnej) Kodeksu Cywilnego

Art 78(pisemna forma czynności prawnej) Kodeksu Cywilnego Art 78 (pisemna forma czynności prawnej ) Kodeksu Cywilnego - proszę o wyjaśnienie co ten Art 78 mówi (...)

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

imieniu własnym, powołując się na Art. 415., Art. 429, Art. 430 Kodeksu Cywilnego oraz Art. 22 Kodeksu Spółek Handlowych wnoszę o: 1. Zasądzenie od pozwanych (...)

Trzylatka - wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

Trzylatka - wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

cywilnego Oświadczenie: Niniejszym na podstawie art. 11, ust. 5 i 7 Ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

- napiszcie to krukowi i niech sie wypchają. Logan_Maciej poproszę jeszcze o numer ustawy przedawnieniu, żebym w piśmie mogła się na nią powołać meggi76 Art. 118 Kodeksu Cywilnego (...)

Problem ciszy nocnej

Problem ciszy nocnej

, rozumiem. A jak sankcje te odnoszą się do zagłuszania ciszy, gdy mieszkam w domu jednorodzinnym? Czy wtedy dalej zakłócam porządek publiczny ? Znalazłem jeszcze Art. 144 ustawy Kodeksu cywilnego (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, że (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

zakładzie karnym, a w czynnościach niecierpiących zwłoki również znaczną odległość od miejsca pobytu rodzica, opiekuna do miejsca dokonywania czynności. Mimo użycia w art. 39 u.p.n. określenia (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

na podstawie art. 509 Kodeksu Cywilnego zakupiła od: CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o wymagalne wierzytelności wynikające z niezapłaconych dokumentów wymienionych na odwrocie (podam w dalszej (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność za nie w art.21 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

tym postępowaniem koszty. Ta ochrona rzetelnych i sumiennych dłużników alimentacyjnych tym bardziej wymaga rozpowszechnienia, że nie znając odpowiednich przepisów kodeksu postępowania cywilnego (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Rechtsanwalt (adwokat Kamil Pieńkowski) Management Companies Fa. Lukas.Krystosi napisał: Myślę że wystarczającą paragrafów podałem z Kodeksu Cywilnego jak i z Kodeksu Po stepowania (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

byli jeszcze jacyś świadkowie tego zdarzenia ? Z powództwa cywilnego , to musiałbyś złozyć pozew w oparciu o art. 24 kc ( ochrona dóbr osobistych ) i żądanie pewnej kwoty na cele społeczne (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

dotyczące możliwości podnoszenia określonych zarzutów, d. zakres postępowania dowodowego prowadzonego przez Sąd odwoławczy wynikający ze zmiany treści art. 452 KPK II. Część Cywilna Zakres (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

dotyczące możliwości podnoszenia określonych zarzutów, d. zakres postępowania dowodowego prowadzonego przez Sąd odwoławczy wynikający ze zmiany treści art. 452 KPK II. Część Cywilna Zakres (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie danych (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

z art. 88 § 2 kodeksu cywilnego uprawnienie do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu wygasa z upływem roku od jego wykrycia. Jeżeli przedsiębiorca, (...)

środki wybuchowe w piwnicy

środki wybuchowe w piwnicy

lipca 2002 r.) Rozdział 6 Przepisy karne Art. 63. Kto dokonuje przemieszczenia materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego albo amunicji bez wymaganej zgody, podlega karze pozbawienia

1

2

3

4

5

...

9