art 640 kc komentarz Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Służebność

Służebność

. 222 k.c.). Rozstrzygnięcie przysługujących Pani środków ochrony (art. 151 k.c. czy może roszczenia z art. 222 k.c.) wymagałoby uprzedniego ustalenia, czy w związku ze (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego skorzystam z przysługującego mi uprawnienia do podniesienia zarzutu przedawnienia. Zgodnie z art. 117 § 2 k.c., sąd uwzględnia przedawnienie (...)

umowa o dzieło, szkoda na rzecz Wykonawcy

umowa o dzieło, szkoda na rzecz Wykonawcy

wyjazdów na zawody sportowe itp. Oczywiście tego nie uzyskałem. Zgodnie z art. 640 K.C. miałem wystawić wezwanie do współdziałania o uzupełnienie braków. Z drugiej strony art. (...)

umowa najmu

umowa najmu

kradzież Itd? Nie dostałam zadnego pisma Co dalej mam zrobic? Art. 118 KC mówi o przedawnieniu ? jeżeli przepis szegołowy nie stanowi inaczej termin przedawnienia wynosi lat dziesięć a (...)

MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

się na to iż obecna sytuacja „jest nie zgodna z zasadami współżycia społecznego” art5 k.c. Opisz w uzasadnieniu to co napisałeś. Płać aż dostaniesz wyrok bo komornik tylko czeka (...)

Komentarz allegro straszenie sprzedawcy

Komentarz allegro straszenie sprzedawcy

grupach na Facebooku od oszustów, złodziei itp: (mam screeny). Dodatkowo sprzedawca straszy zgłoszeniem mnie z art 212kk art 24 kc oraz art 448kc Czy ta moja opinia zawiera (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

dług na podstawie cesji wierzytelności- proponuję zapoznać się z art 509 kc 2. każda sprawa ma swój indywidualny nr konta wiec nie ma możliwości aby pracownik mógł mieć dostęp do tych (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

zrobi ? Czy ta kobieta nie ma w tym chorym kraju zadych mozliwosci podania mnie do sadu ? kaz ochrona dóbr osobistych ... art. 23 KC i dalej e- Jeżeli zrobiła to publicznie to masz zapewne jakiegoś

zawieszona sprawa o eksmisje

zawieszona sprawa o eksmisje

wyniesie je na zewn. Prosilbym o komentarz do wypowiedzi policjanta oraz takze jak ma sie do calej sytuacji art 344 k.c. Z gory dziekuje za odpowiedz

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie znalalzalm (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

przesłać to co S.N. o tym mówi oraz parę innych danych. Piotr Istniej jeszcze art.5 k.c. i Ojciec z pewnością się na to powoła. Mieszkanie nie wchodzi w grę gdyż wystarczy że zaproponuje (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

do Sądu to wygrywasz ja na 1 rozprawie. Firma zgodnie z art. 6 k.c musi udowodnić swoje roszczenia posługując sie dowodami niezbitymi ze odebrałeś przesyłki z zawartością a nie tylko faktury. (...)