art 49 ustawy z dnia29.08.1997 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. 13 pkt2, art. 24-44, (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

sądowym (Dz. U. Nr 46, poz. 254, z późn. zm.), z dnia 31 października 1989 r. w sprawie wynagradzania biegłych (tłumaczy) z zakresu daktyloskopii (Dz. U. Nr 64, poz. 292), a także (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

Wykup mieszkania lokatorskiego

Wykup mieszkania lokatorskiego

bezpodstawnie konsekwencjami finansowymi, opłatami i nie wiadomo jeszcze czym. Nie dajmy się zmanipulować i zastraszyć. Zarząd spółdzielni na podstawie przepisów art. 42 i 43 ustawy o spółdzielniach

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

;Rzeczpospolitej" dnia 9 sierpnia 2004 r. Hipoteka legalna - alternatywna forma zabezpieczenia należności za roboty budowlane. Art. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawą z dnia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

Odszkodowanie

Odszkodowanie

leczenia, gdyż po upływie miesiaca i 2 tygodniach kazał mi wrócić do pracy z szyną na palcu. Żadnych raportów z miejsca zdarzania nie ma. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia (...)

Proszę o rozwianie watpliwosci co do ustawy

Proszę o rozwianie watpliwosci co do ustawy

, art. 36?42 oraz art. 49 ust. 3, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. - to znaczy, że te art. wchodza w zycie od 1.01.2014 r. Kazimierannn

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

Aplikacja kuratorska

Aplikacja kuratorska

. Pytali o wszystko. Czułam sie jak na egzaminie ustnym. Przede wszystkim z ustawy o kuratorach, z kodeksu rodzinnego i karnego, z resocjalizacji oraz z formalności jakie prowadzi (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Prezydent (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

. Rozprawa odbyła się jawnie. Pismo: DECYZJA w sprawie o sygn. Adm.-058-31/19 Działając na podstawie: ? art. 5 ust. 2 w zw. z art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 6 września (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO PINB.7355-100112/WH Decyzja Działając na podstawie art. 80 ust. 2 pkt l, art. 83 ust. l ustawy z dnia 07.07.1994 r. - Prawo Budowlane (tekst jednolity (...)

Zły Policjant

Zły Policjant

skarbowe. Osoby z wykroczeniami dostają możliwość pracy w tym zawodzie. Należy nad tym ubolewać. sertop To lista wykroczeń pomimo których można teraz być policjantem;] : -art. 134. § 1 (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawš z dnia 14 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 49, poz. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane wprowadziły (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

członków wspólnoty. Możecie również z pośród siebuie wybrać zarząd i zarządzać samemu. Jacek Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h lub art. 98 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. ? Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2015 r. poz. 1094, 1485, 1634 i 1707 (...)

Nadchodzi KRUK - ratunku!!!

Nadchodzi KRUK - ratunku!!!

prawdziwy komornik (np. rewiru 1 z Warszawy) i to najczęściej z policją. Logan_Maciej liczy się od dnia wypowiedzenia umowy prze operatora, wszytskie faktury są sumowane w jeden koszt, (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu (...)

1

2

3

4

5

...

13