art 389 kc ofert przetargowych stan prawny na 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

bez slubu,podajac go o alimenty jakie mam szanse na uzyskanie wysokich alimentow na dzieci i na mnie?poniewaz nie pracuje wcale agatka alimenty.pl Mam córkę która skończyła 21 lat ,ponoć (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

prawne aby się przedawnił (KC art. 922 $ 1 do 4. Na podstawie tego artykułu długi przechodzą nawet na dzieci. Dlatego sprzedaż zadłużenia odbywa się przed 3-cim rokiem, aby (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

minie rok i zamelduje sie w tym mieszkaniu. Ale nawet jak rozlozą mi kwote - roszczenie wuja na raty na rok... odsetki by szły. dziekuje i pozdrawiam betel Ojciec przechodząc na emeryturę (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

. Pozdrawiam marcin Mój ojciec płaci mi(na papierku )100 zł. miesiecznie,jest na rencie a gdy zwracam sie do niego że potrzebuje pieniędzy na ksiazki na studia grozi że on tez mnie (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, że  jeżeli (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

umowy najmu zawartej na czas okreś­lony przewidujące możliwość wypowiedzenia tej umowy z ?ważnych przyczyn? mieści się w hipotezie art. 673 § 3 KC. Uchwała SN z 21.11.2006 r., (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

telefon łacznie z karta .przestana cie przesladowac.Ja tez chciałam na raty.Powiedzieli ze nie dziela na raty,pózniej powiedzieli ze podziela.Oni uczą sie działas na psychike przez te (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

napisałem że pieniądze na alimenty, ojciec dziecka mógłby przeznaczyć na ciekawsze spędzanie czasu z dzieckiem, ciekawsze, atrakcyjniejsze wakacje, na konto dla dziecka. Nie dla siebie. Poza (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

miesięczny, ewentualne wydatki na leczenie itd) i na tej podstawie wyliczyć kwotę zobowiązania ojca, któy zgodnie z prawem powinien na równi z matką partycypować w kosztach do czasu, (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

pożyczy na alimenty na swoje dziecko a nie jeździ na rajdy po Polsce,ma w posiadaniu 2 tel. komórkowe,pali dwie paczki papierosów dziennie(marlboro,camele)i stać go na wynajęcie (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

sprawach karnych na pewno Beata1204 czy ktoś może wpisać adres strony na której była oferta pracy? Beata1204 ja już nie widzę tych ogłoszeń w internecie,ale na pewno ktoś ma na (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl maciej99 szukam kogoś kto korzysta lub korzystał kiedyś z firmy windykacyjnej-Alibi Bartłomiej Kucharski z Warszawy (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

zabezpieczeń technicznych i organizacyjnych. VIII. Postanowienia końcowe 35. Jednocześnie informuje się, że zamieszczone na stronach sklepu ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

k.c. i art. 792 k.c. pozdrowka marcin marcin Nie do konca masz racje - oni to kieruja na droge postepowania prawnego, ale tylko gdy maja pewnosc ze nie zdazysz podniesc zarzutu przedawnienia (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

internet w innych, aby znaleźć kredytodawcę pożyczki i natrafiłem na aktorkę na blogu mówiąc o pustych kartach ATM, nigdy nie wierzyłem w takie rzeczy moje życie, ale ze względu na (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

sklepach z córcią i picie piwa 1 za drugim na szczęscie siostra i mama mi pomogły i nie musiałam juz zostawiać małej z nim.Wszystkie moje prosby o skończeniu z piciem były na darmo.Wyjazd (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox ciulu na (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

Basiu, poczytaj sobie art. 554KC lub w najgorszym wypadku art.118 KC w oparciu o art.117par.2 i nie słuchaj hipohryckich wypowiedzi moich przedmówców - windykatorków z firm (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

: robertjacksonfinacialservice@hotmail.com robert Potrzebujesz finansowania? Czy potrzebujesz pożyczki na potrzeby biznesowe lub osobiste? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek osobom prywatnym lub firmom (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

dzieci na rzecz swojego syna. Ubezpieczenie rozpoczęło się w 1988 roku, okres ubezpieczenia został określony na 20 lat. Suma ubezpieczenia została ustalona na kwotę 150.000 starych złotych, (...)

windykacja oc

windykacja oc

. Powołany przez nas w opinii prawnej stan prawny ma na celu wskazanie klientowi na podstawie jakich aktów prawnych opinia prawna została sporządzona. Na potrzeby tej opinii (...)

Jak odzyskac dług od osby prywatnej?

Jak odzyskac dług od osby prywatnej?

wierzytelność zbyć czy poprostu zlecić windykację. Jeżeli chcesz sprzedać to na podstawie art 509 k.c. , może zastrzec przekazanie danych osobowych, lecz wtedy powinieneś wiedziec (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe W 1999 r. przekształciłam mieszkanie spółdzielcze na własnościowe, podpisując jedynie umowę ze spółdzielnią mieszkaniową (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

ze względu na wykorzystanie części wspólnych, jest dla nich "nieopłacalny" i nigdy nie zgodzą się na wprowadzenie go w życie. Proszę o odpowiedź na poniższe pytania: 1. czy istnieją (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

odmowę, nie wryazili zgody powołując się na art. 88 i 89 ustawy z dnai 6.04.1990 r. o Policji Dz. U. nra 7 poz 58 oraz art. 29 ustawy o zaopatrywaniu ... Dz. U nr 53 poz 214. Brak (...)

alimenty

alimenty

na czarno zarabia 2000 zł. nie płaci nic na dziecko wszystko przepija . Dziecko odwiedza raz na jakiś czas . Czy mogę starać się o alimenty i o pozbawienie go praw rodzicielskich , mimo (...)

Czy można wydziedziczyć bo nie był ktoś na pogrzebie?

Czy można wydziedziczyć bo nie był ktoś na pogrzebie?

skierowane przeciwko rodzinie lub spadkodawcy - na pierwszy rzut oka sama nieobecność na pogrzebie może wydawać się, że nie spełnia tego warunku (np. nieobecność może być spowodowana wieloma (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

poparte wskazaniem konkretnej przyczyny rozwiązania umowy (art. 36 p.4. k.p. Proszę również zwrócić uwagę na przepisy art. 36 p.5, 38 i n.k.p. , a przede wszystkim na art. (...)

1

2