art 321par.4 kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

uzasadnieniu, iż zgodnie z art.305 par.4 kpk prawo do złożenia zażalenia ma tylko pokrzywdzony, a zgodnie z art.49 par.1 kpk ?pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

. Następnie otrzymałem akt oskarżenia z prokuratury rejonowej, gdzie na zasadzie art. 335par.1 kpk prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego: 1rok pozbawienia wolności z warunkowym (...)

rozprawa!!!Pilne

rozprawa!!!Pilne

.376 par.2 kpk. A w postepowaniu uproszczonym oskarżony nie ma obowiązku stawienia się na żadną, nawet na pierwszą rozprawę - art. 479 par.1 kpk. Jezeli oskarżony nie może (...)

wypadek samoch - pomóżcie

wypadek samoch - pomóżcie

wniosku policji i skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego na podst. art.336par1kpk ja odpowiadam z art. 177 par1kk. 1.Mam pytanie co będzie dalej (...)

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję Moje sprawa przedstawia się następująco. Zostałem zatrzymany przez Policję ponieważ zgodnie z policjantem złamałem art. 244 par. 1 kpk. Napisałem (...)

Apelacja termin

Apelacja termin

istnienie jednej z bezwzglednych przyczyn odwolawczych art.439 par.1 pkt9 KPK, a mianowicie brak skargi uprawnionej osoby. czy zarzut ten był zasadny??? Moim zdaniem postępowanie nie może (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

, potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania może być uzasadniona grożącą oskarżonemu surową karą (art.258 par. 2 kpk) Darek (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

przypadkach istnieje przesłanka pozwalająca na tymczasowe aresztowanie sprawcy, tj. przesłanka wymieniona w art. 258 par. 2 Kpk: "zagrożenie surową karą". Aresztowanie może zaistnieć (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą domniemania (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się dogadać, pod (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

zgodnie z art. 545 par. 2 k.p.k. wniosek taki powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata albo radcę prawnego. Matt89 Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą niewłaściwości (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 i 3 kpk Jest też (...)

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

zgodnie z prawem świadka zawartym w art. 182 Kpk w związku z wymienionym art. 41 par 1 kpswow odmawiam zeznań w tej sprawie, gdyż mogłyby one obciążyć osobę mi najbliższą." (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

subsydiarnego, d. sposób procedowania Sądu I instancji wynikający z nowego brzmienia przepisów dotyczących czynności procesowych przeprowadzonych przez Sąd oraz strony postępowania (np. art. 389§1 (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

subsydiarnego, d. sposób procedowania Sądu I instancji wynikający z nowego brzmienia przepisów dotyczących czynności procesowych przeprowadzonych przez Sąd oraz strony postępowania (np. art. 389§1 (...)

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę Proszę, jeśli znajdzie się ktoś, kto w tej chwili miałby pod ręką KK oraz KPK, odpowiedzcie mi, co kryje się pod art. 322 par.1 KKoraz, nie pamiętam (...)

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

skarbowe, może Pan odmówić udzielenia odpowiedzi na konkretne pytanie, powołując się na art. 183 par. 1 k.p.k. Matt89

Policja a ujawnienie danych

Policja a ujawnienie danych

zawiadomić Prokuraturę (nie Policję - art. 309 pkt 2 kpk)) o popełnieniu przez funkcjonariusza policji przestępstwa z art. 266 par. 2 k.k. Ponadto na podstawie art. 77 ust. (...)

DO MARKA...W SPRAWIE ŚWIADKA

DO MARKA...W SPRAWIE ŚWIADKA

, to jest to art.182 par.1. Nie musisz go podawać ? sędzia Cię zapyta, czy chcesz zeznawać, oświadczysz, że nie i jesteś wolna ? możesz zostać na sali, bo rozprawy są jawne (z nielicznymi (...)

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy

RATYFIKOWANE PRZEZ POLSKE KONWENCJE PRAW CZLOWIEKA I WOLNOSCI ART 6 ust 1 KONWENCJI PRAW CZLOWIEKA .ZLOZYLEM DO RZECZNIKA WNIOSEK O STWIERDZENIE WYROKU W TRYBIE ART 500 KPK ZGODNOSCI Z KONSTYTUCJA (...)

Przyznanie się do winy

Przyznanie się do winy

ugody i jak mam to zrobić ? Witam, Może Pan złożyć oświadczenie wobec prokuratora, że cofa Pan zgodę przeprowadzenie postępowania bez rozprawy w trybie art. 335 kpk w zw. z art. 339 (...)

Posiedzenie odbyło się mimo zwolnienia

Posiedzenie odbyło się mimo zwolnienia

rzeczowych. Na podstawie art. 44 par. 2 k.k. w zw. z art. 420 par. 1 k.p.k. Dostarczyłem dzień wcześniej zwolnienie od lekarza sądowego. Pomimo tego posiedzenie odbyło się (...)

pobicie

pobicie

Witam, Oczywiście, że powinien Pan zgłosić na Policji popełnienie przestępstwa z art. 157 par. 1 kk na Pana osobie. Może Pan również domagać się od sprawcy (z tym, że dopiero po jego (...)

PRZEPISY KPK które nie znajdują zastosowania

PRZEPISY KPK które nie znajdują zastosowania

PRZEPISY KPK które nie znajdują zastosowania Witam mam problem z rozwiązaniem pytania: Wskaż trzy przepisy kodeksu postępowania karnego, które w postępowaniu wykonawczym - na podstawie art. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

1

2

3

4

5

...

15