Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • karta polaka - zbrakło tak mało28 Czerwca 2014

  Bardzo chciałabym pomóc mojemu przyjacielowi z Ukrainy w uzyskaniu Karty Polaka. Problem polega na tym, że spełnia niemal wszystkie warunki do jej uzyskania poza jednym. Ma tylko jednego pradziadka pochodzenia (...)

 • art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.25 Czerwca 2014

  Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę oszustwo którego się na mnie dopuszczono. No i wystartowała sprawa sądowa. (...)

 • Wynajem pojazdu z kierowcą14 Czerwca 2014

  Chciałbym poruszyć i przedstawić pewien ciekawy kazus prawny. Mianowicie w Krakowie jedna z firm taxi pod nazwą Car-o świadczy usługi wynajmu samochodu z kierowcą. Prowadzi batalię prawną z ITD o spór (...)

 • Kontrola osobista/przeszukanie niedopełnienie obowiązków?26 Maja 2014

  Witam. Chciałbym zadać pewne pytanie. Wracałem ostatnio jak zwykle z kumplem ze szkoły i w pewnym momencie przysiedliśmy odpocząć. Nagle z daleka zobaczyłem podejrzane niebieskie nieoznakowane auto, z daleka (...)

 • Odstąpenie od umowy kupna-sprzedaży Oszustwo na OC22 Maja 2014

  Witam, kilka dni temu nabyłem samochód od Pana B. Pan B. właściciel zapewnił mnie że wszystko jest ok z OC. Fakt na OC był jeszcze poprzedni właściciel pan P. niż ten od którego kupiłem (...)

 • Uznanie dłużnika za uchylajacego się od alimentów29 Kwietnia 2014

  Dłużnik zglosił sie na wywiad, był zarejestrowany w PUP i zostało wysłane pismo o aktywizacje. Po miesiacu przyszła informacja o wyrejestrowaniu dłuznika z PUP z powodu nie stawienia sie w PUP czy na takiej (...)

 • nie chcę drogi koniecznej po swojej działce11 Kwietnia 2014

  Witam, mam problem z moim sąsiadem który rości o ustanowienie służebności drogi koniecznej po mojej działce. Zgodnie z przepisem art. 145 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (...)

 • Kara za dyskryminację. Od kogo i na podstawie czego?4 Kwietnia 2014

  Kiedy pracodawca może być ukarany grzywną 3000? Podczas procesu w sądzie pracy czy kiedy? "Zgodnie z art. 123 ustawy odmowa zatrudnienia kandydata na wolnym miejscu zatrudnienia lub miejscu przygotowania (...)

 • błagam o pomoc1 Kwietnia 2014

  Dzień dobry nazywam się Bąk Tomasz mam 33 lata i w chwili obecnej jestem u szczytu załamania nerwowego poprzez sytuacje jaka nastała. Zacznę od początku co się stało i dlaczego. Jestem po rozwodzie z byłą (...)

 • Prowadzenie ewidencji odpadów30 Marca 2014

  Witam. Najpierw opisze po krótce moją działalność. Moja firma zajmuję się obrotem surowców. Głównie makulaturą i folią. Z grubsza wygląda to tak, że odpieram/odkupuję surowce od prywatnych przedsiębiorców (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane