Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej29 Listopada 2012

  Dzień dobry Jestem nowy na tym forum, ale zarejestrowałem się dokładnie po to by przedstawić pewien ciekawy, moim zdaniem, temat. Rzecz jest może troszkę skomplikowana, ale postaram się ją starannie wyjaśnić. Zacznijmy (...)

 • Czy wycieczkę last minute można zareklamować?9 Listopada 2011

  Czy mam prawo zareklamować nieudaną i niespełniającą warunków umowy wycieczkę last minute? To ze jest to własnie ten typ wycieczki skreśla taką możliwość? Reklamacja to reklamacja, masz do niej prawo. (...)

 • Fotoradary6 Listopada 2013

  Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Mam pytanie dot. art. 20 b ustawy o drogach publicznych, która to regulacja została dodana do ustawy z dniem 31 grudnia 2010r., w związku z (...)

 • VAT-2529 Marca 2013

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone 6% cło oraz 19% VAT od wartości motocykla, z Niemiec (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - w czasie pożaru, po nim i remontu8 Sierpnia 2008

  W dużym skrócie. Miał miejsce pożar w kamienicy. Spaleniu uległo jedno mieszkanie i fragmenty klatki schodowej. W obawie o konstrukcje budynku, ewakuowano wszystkich mieszkańców. Miejskiego Zarządu Budynków (...)

 • Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego21 Kwietnia 2005

  Zagadnienie ma wprawdzie charakter prawnoadministracyjny, ale wątek umieszczam także w tym dziale, gdyż pilnie poszukuję odpowiedzi. Czy emerytowi (renciście) policyjnemu (ściślej emerytowanemu funkcjonariuszowi (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  przez 270 dni. [b]Od 1 stycznia 2009 r. również ubezpieczone, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży mają prawo do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni[/b]. Adres: http://www.zus.pl

 • samowola budowlana4 Marca 2006

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość sąsiada doprowadziła że nadzór budowlany wstrzymał (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

  zm.). Obowiązek alimentacyjny zgodnie z przepisami ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, stanowi obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania obciążający (...)

 • Czy komornik może zająć rente rodzinna ?2 Lipca 2013

  Mam 24 lata i pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu jednak ostatnio dowiedziałam sie że mieszkanie w którym jestem zameldowana (a w nim nie mieszkam) jest sporo zadłużone. Dodatkowo pracuje i komornik (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane