Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • art. 286 § 1 kk 20 Lutego 2012

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?29 Lipca 2006

  . Miałam w domu wydrukowany wcześniej artykuł ze strony: http://www.miasto.slupca.pl/index.php?sekcja=strona&id=528. Wróciłam do domu wzięłam kartkę. Podeszłam do sąsiada, wręczyłam mu kartkę i (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej2 Sierpnia 2004

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi w znalezieniu pracy. (marcinet) Ja tez mam taki problem. (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!11 Września 2006

  to 5259091 Marek "firma windykacyjna wysłała mi wezwanie przedproceduralne" - rozumiem przedprocesowe !! Masz dwa wyjścia: 1. rozłożyć dług na raty i spłacać. 2. Orange zrezygnuje (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!23 Października 2006

  rozwodu bez orzekania o winie każdy z byłych małżonków, który pozostaje w niedostatku i nie posiada środków utrzymania w przeciągu 5 lat od uprawomocnienia się wyroku może żądać od drugiego (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  ok.ale ja po tym co przeszłam chciałabym do końca ciąży już nie wracać do pracy.lekarz jednak powiedział, ze ciąża to nie choroba,i nie ma już przeciwskazań abym mogła wrócić do pracy.lecz (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  nie jesteśmy tak naprawdę nawet pracownikami sadu rejonowego. Następnie wzywamy skazanego w celu przedstawienia mu jego sytuacji i wyjaśnienia, na czym ta kara polega. Pouczamy go w tym miejscu o jego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

  , poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej ustawy przetwarzanie danych osobowych, w tym ich udostępnianie, jest dopuszczalne, (...)

 • Garaż Blaszany28 Stycznia 2002

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba pozwolenia, wynika to z artykułu 29 pkt.1 ust. 1 lit. (...)

 • spotkanie z diabłem PILNE25 Lipca 2010

  Witam, postaram sie krótko zarysować obraz sytuacji, poznałam pewnego człowieka przez internet (czat), później rozmowy na gadu, obiecywał mi różne rzeczy: wspólne mieszkanie, pieniądze, ubrania itd. (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane