art 299 paragraf 1 i 5 gowym Wyszukiwarka e-prawnik.pl


art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

jest kredytem celowym i został spożytkowany zgodnie z przeznaczeniem na jaki został udzielony i nastąpiły komplikacje ze spłata (jak wyżej) również Pan nie kwalifikuje się pod ten paragraf. (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

złodzieji bo oni straszą jak mogą i gdzie mogą,są wulgarni i uwaga bo wysyłaja podstawionych ludzi co to wtargnieciem do domu wchodza i na siłe próbują coś zabrać bez nakazu.Moja (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wykroczenia.Tez mialem zabrane prawo jazdy na okres 5 lat i zawiasy 3 na 1 ale po 2 latach napisalem pismo do sadu o wczesniejsze odzyskanie prawka i udalo sie jedynie co to koszty sadowe (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

zawiasy, zarzucono mi 2 artykuły 275 paragraf 1 i 286 paragraf 2, podpisałam to, że zarzucają mi te artykuły, odmówiłam składania zeznań (pisemnie), kazałam tylko 1 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres nieprzerwanego (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

sie na jakiej podstawie zostałm i on wręczony.Pani się usmiechneła i powiedziała ,że sa skargi.Na pocztatku nie chiała mi wiele powiedziec dopiero kiedy powiedziałam o co chodzi i kto (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki i wszystko (...)

Prowizja banku za zajęcie egzekucyjne

Prowizja banku za zajęcie egzekucyjne

opłat za przelewy egzekucyjne jest nielegalne, więc banki zmieniły zapis z "opłata za wykonanie przelewu", na opłata za procedowanie i nadzorowanie przelewu. Banki zagrały z Uokik w kotka i (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

kilka lat temu ci rodzice opisali swoim córkom dom w którym mieszkają i w akcie notarialnym jest zobowiązana do służebności i do zapewnienie potrzeb (opał, dowóz do lekarza, opłaty) a do (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

polowe Czynsz i swiatlo i takie tam domowe sprawki z ktorych razem korzystamy.A jej sie wydaje ze mam jeszcze zaduzo pianiazkow bo oboje jestesmy na emeryturze ja mam 2290zl a ona ma 1200zl i (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

i ogniska i żyli długo i szczęśliwie a teraz "żrą tablicę mendelejewa a marketów " i co? umierają młodo? Otóż średnia długość życia 200 lat temu mężczyzn wynosiła (...)

odstąpienie od umowy przed terminem

odstąpienie od umowy przed terminem

umowy. Paragraf 10 - odstąpienie od umowy. "1. Zamawiający w każdej chwili może odstąpić od Umowy, bez podania przyczyn. W takim przypadku Wykonawca otrzyma wynagrodzenie stosowne do wykonywanej

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

zwolnienia i pracowałam z tą dziewczyną przez 2 tyg w tym czasie miała kontrolę przez kierownika regionalnego i o dziwo jak nigdy zaczął sprawdzać daty i się okazało że kilka (max (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

wszystkich życzliwych i z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. haemka [cytat] Rodzice i dzieci obowiązani są do wzajemnego szacunku i wspierania się. Od uzyskania pełnoletniości (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu po 8 godzin (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

skontaktuje. Zadzwoniła do głównej siedziby z propozycją ze spłacę dług, ale bez odsetek no i facet zachęcająco powiedział, że musze się skontaktować z facetem z mojego terenu dodam ze wyczułam (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. 228 par. (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

to trzeba go rozebrac i przejsc cała procedurę administracyjną do pozwolenia a ja już czekam 3 rok na to wszystko blacha mi pordzewiała i nie wiadomo kiedy pozwolenie wydadzą? Architektura jeżdzi (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

juz nic nie zrobisz. Hesta art. 62 k.p.k. i art. 448 kc w związku z art. 24 § 1 kc byłby tu moim zdaniem stosowny. Pamiętaj, masz czas do czasu otwarcia przewodu sądowego, (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy (...)

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

przy sobie po 100 sztuk i dostaja wyroki w zawieszeniu ... ktosss no i widzisz jestes rozjebunda pedale . klasyczny przyklad jak cipe biora na huki i sie pruje . ty jestes taka cipa . tu krzyczysz (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg art931 (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

kosztach postępowania kasacyjnego orzeczono na podstawie art. 520 § 3 w zw. z art. 391 § 1 i 398[21] i 13 § 2 KPC, uwzględniając jego wynik

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

1

2

3

4

5

...

17