art 294 i 295 kodeksu cywilnegoach o wykroczenia Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia mandatu karnego (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

. prawo o ustroju sądów powszechnych - Sądom grodzkim powierza się rozpoznawanie spraw: 1| o wykroczenia w pierwszej instancji, 2| o wykroczenia skarbowe i przestępstwa (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

podpisałm umowe o wynajem mieszkania na czas okreslony(do maja)w umowie byla zawarat klauzura o miesiecznym wypowiedzeniu i o kaucji o ktorej dowiedzielismy sie w dniu podpisywania (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

to można sprawdzić można od nich zażądać odszkodowania za pomówienie i o wyłudzenie pieniędzy i za narażanie nas na zdrowie jak można tak postępować uważjcie (...)

profanacja obrazu z jasnej góry

profanacja obrazu z jasnej góry

art. 294 par. 2 Kodeksu karnego i art. 108 ust. 1 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Jak na razie sąd przewidział dla niego areszt tymczasowy (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie tej pracy.Czy jest możliwość pozwania takiego pracodawcy (po pierwsze była to praca a czarno, po drugie została oskarżona o coś czego (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

wszystkioe rachunki za marną miesieczna pensje wyszedłem z moim kumplem po meczu Polski na piwo w plener a tu masz kabaryna i 100zl PFF Chora polityka chory kraj a jak mnie ojebali z komory i portfela (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy.... Witam i proszę o pomoc a mianowicie. Dostałem wezwanie od P.R.E.S.C.O Group sp. z o. o. przysłała wezwanie do zapłaty tytułem: PRESCO (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pojecia o takich srpawach jesli zadluzenie jest na zasadzie cesji zakupione to takze i dane mozesz odwoływacsie do kogo chcesz i tak to ci nic nie da a jesli chodzi o artykuly KC i (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

rozprawe apelacyjna powiedzialem ze juz nie mieszkam z byla konkubina i dziecmi i niestety mi odwieszono ten wyrok malo tego automatycznie ucieklem do angli gdyz mam dopiero 25 lat i niechce (...)

Przedawnienie mandatu drogowego

Przedawnienie mandatu drogowego

nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

tzw. ponaglenie, przypomniienie o wykonaniu kow. Jesli i to nie przynosi rezultatu, pisze wniosek o zastepcza. Technika przyznam bardzo skuteczna jasna i klarowna. Ogolnie opisana i (...)

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w. Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator GG napisałem (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

) (Utraci moc z dniem 4 czerwca 2018 r. na podstawie art. 8 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy ? Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 541 i 2183 oraz z 2016 r. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

rozumiem.Będę na zwolnieniu przez więcej niż 180 dni a słyszałam że po tych dniach trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny.Ale kiedy zapytałam o to lekarza to mi powiedział że żadna (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ma obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie, postawę moralną i obywatelską z poszanowaniem godności osobistej ucznia. Ustawa (...)

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

mnie już stresuje ta sprawa, niby taka głupota, a takie problemy. Witam Popełnienie wykroczenia z art. 86 par. 1 kodeksu wykroczeń zagrożone jest wyłącznie karą grzywny. W związku (...)

Przywłaszczenie cudzej własności

Przywłaszczenie cudzej własności

. Kradzież i przywłaszczenie rzeczy uregulowane są w art. 119 kodeksu wykroczeń.Za wykroczenie przepis przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.Jeżeli ma Pani potwierdzenie (...)

Mandat MPK i KW art. 121

Mandat MPK i KW art. 121

mam czasu... szczurek Jak się można odwołać od kary MPK , złapali mnie już 2 razy i chciałbym się odwołać , jestem pełnoletnie nie pracuje i nie mam żadnych dochodów ?? odp : chymek1234@o2.pl (...)

przekroczenie terminu wystawienia mandatu karnego

przekroczenie terminu wystawienia mandatu karnego

przekroczenie terminu wystawienia mandatu karnego Po 2 miesiącach i 6 dniach otrzymałam informację od straży miejskiej o popełnieniu wykroczenia w postaci przekroczenia prędkości o (...)

Prowadzenie pojazdu bez uprawnien

Prowadzenie pojazdu bez uprawnien

świata, niż prowadzenie bez absolutnego nadzoru po normalnych ulicach, a jednak i jedno i drugie zachowanie jest niezgodne z prawem i nie powinno mieć miejsca. Niemniej uważam, że to temu (...)

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

go słyszy - grzywna lub sąd i dodatkowe problemy. Jeśli tupiesz i sąsiad to słyszy - grzywna lub sąd i dodatkowe problemy. ect. ect. Możecie sobie słodzić debilami i innymi, (...)

Prawo meldunkowe

Prawo meldunkowe

zabawy, urzędnicze wożenie się ... i już. gor Wlasniew sie dowiedzialem, ze moi rodzice zlozyli wniosek o wymeldowanie mnie i mojej zony, ktora za pare dni bedzie rodzic, w tej chwili jest (...)

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

wysokości kary pieniężnej. Prawko i tak straci. Stało się i teraz stawianie się nic nie da. Schylić głowę, przyznać się do winy i negocjować wysokość kary. sator6 ja wszystko (...)

0.23 mg/l Co mi za to grozi?

0.23 mg/l Co mi za to grozi?

sprawy w sądzie i dostałem 300zł. i na pół roku zatrzymali prawko z tym że nie dało się załatwić samej grzywnej. W tym co najgorsze robie prawko na kat.C i nie mogę podejść do (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

xródło dochodu, sąd będzie brał pod uwage ich możliwości zarówno zarobkowe, materialne i bytowe jak i pana mamy i was. czyli co jest w posiadanym majątku, czy osoby występujące o (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o (...)

czym jest czyn deliktowy?

czym jest czyn deliktowy?

zbrodnia albo występek, bezprawny, zawiniony i społecznie szkodliwy w stopniu wyższym niż znikomy." Tak więc przestępstwa ze względu na kryterium wagi dzieli się na zbrodnie i występki (zgodnie (...)

1

2

3

4

5

...

20