art 29 ust4a od 1 marca 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

składek i odsetek za zwłokę liczonych do dnia przedawnienia. 5a. Bieg terminu przedawnienia nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu od dnia zawarcia umowy, o której mowa w art. 29 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o których mowa w (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

były zaliczane okresy, w których na mocy szczególnych przepisów pracownik został zwolniony ze świadczenia pracy, z wyjątkiem okresu urlopu wypoczynkowego. A zatem od dnia 1 listopada 2005 r., (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia 1987 r., III (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

WDZIECZNA JAK BY MI NA NIE KTOS ODPOWIEDZIAL OD # TYGODNI NIE MIESZKAM Z MATKA I OJCZYMEM A OD MOJEGO OJCA BIOLOGICZNEGO MAM ZASADZONE @%) ZL ALE ON NIE PLACI WYMIGUJE SIE OD PLACENIE ZRESZTA (...)

niewypłacony zasiłek i niewłaściwy przychód w PIT 11 z Powiatowego Urzędu Pracy

niewypłacony zasiłek i niewłaściwy przychód w PIT 11 z Powiatowego Urzędu Pracy

była długa i burzliwa. Ale chciałbym prosić o poradę w trzech kwestiach (na poniedziałek jestem umówiony jeszcze raz z Kierownik PUP): 1. Poinformowano mnie, że na podstawie art.76 ust. (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz art. (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pracowników "na czarno" , mało tego po przepracowanym miesiącu nie chcą wypłacić pensji i od nowego miesiąca - pracownik dowiaduje się, że od jutra ma się już nie pokazywać. Jak od (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

), strażakom przysługują również rownoważniki pieniężne za remont mieszkania (art. 77 ust. 1) albo za jego brak (art. 78 ust. 1). Skoro zatem prawo do ww. równoważników nie (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

6 alimenty.pl dlaczego od razu rozwód,zawsze jest jakies wyjście,trzeba umieć budować związek.To jest tak jak z budowa domu.Trzeba go budować od dołu a nie od srodka julian alimenty.pl (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

prezentowanych w Sklepie. Przetwarzanie zbieranych danych będzie się odbywać zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych i ustawy z dnia 18 lipca 2002r. (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

renta rodznna, nienależnie pobrane świadczenia

renta rodznna, nienależnie pobrane świadczenia

kontynuowaniu nauki od 2 lutego- do 29 lipca 2008r. Zaświadczenie przedstawiłam tylko, że od 1 marca do 31 września 2008r. Po skreśleniu z listy studentów (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

na żądanie właściwego organu” Jednocześnie przepis art. 68 ust. 2a wprowadza wyjątek od powyższej zasady a mianowicie przepisu o zwrotu bonifikaty nie stosuje się w (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pewnym problemem, który mnie męczy. Zacznę od naświetlenia sytuacji, mianowicie pracuje w pewnej firmie od 10 miesięcy od początku tego roku jestem na chorobowym (czyli leci mi 3 miesiąc) (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

płacone wyłącznie za wykonanie dzieła, a więc pochodzi wyłącznie z tytułu działalności wykonywanej osobiście (art. 13). Wobec tego należałoby obliczyć podatek od takiej umowy, zgodnie (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dochodowego. Kwestię określenia wysokości przychodu ze źródła przychodów "najem-dzierżawa" regulują postanowienia wyrażone w art. 11 w/w ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

z tym stwierdzeniem. Zasiłek pobierałam przez 6 m-cy i 4 m-ce pracowałam. Od września 2001 r. zaczęłam pobierać zasiłek przedemerytalny. Za wrzesień i październik 2000 r. miałam (...)

Zwrot nadpłaconych alimentów

Zwrot nadpłaconych alimentów

alimentacyjnego od dnia 22 października 2012 roku do dnia 21 marca 2013 roku w wysokości 1065 zł. Czy jest jakiś sposób aby tą nadpłatę odebrać, albo zaliczyć na poczet przyszłych świadczeń? Wysyłałem (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd napisał wtedy własnie taką formułkę. Miałem też taki przypadek, że sąd I instancji, który orzekł odmownie nie ściągnął nawet akt od komornika i nie zażądał od niego wyjaśnień (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

alimentów z ich strony; Art. 4. 1. Zasiłek rodzinny ma na celu częściowe pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka. 2. Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje: (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

1

2

3

4

5

...

19