art 285 par 1 i 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. 228 par. (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

na adres tomaszhod@o2.pl Ja się zorientuję co i jak pogadam z prawnikiem i podam wszystkim zainteresowanym cenę jaka zażąda a potem zdecydujemy. Ja mam to samo z senditem i allekurierem. Do (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki i wszystko (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

jest śmieszny/a, Pan/i jest niepoważny/a, Pan/i nie ma pojęcia o czym Pan/i mówi, Pani się nie zna,) - krzyczenie na dłużników, podnoszenie głosu, używaniem kategorycznego tonu, (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

czyszczona jest Kartoteka nieletniemu? Kkh prawo-cywilne.net Siema mam do odsiadki 4latai 7misiecy za 288kk/1 (rozboj)2 lata za to i 1 rok za kradziez i 17 miesiecy za grożby karalne...wyroki (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Ryk Art. 231 kodeksu pracy (w szczególnosci par. 1 i 2) stanowi, ze w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on z mocy prawa strona w dotychczasowych (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

, poz.926 oraz Dz.U z 2004 r. nr 33, poz. 285) – „Każdy ma prawo do ochrony dotyczących go danych osobowych”. W tym przypadku ma zastosowanie art 23 ust. 1 pkt (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rentowe i takie tam mnoza razy 9 miesiecy ciazy i dziela na cały rok i potem jeszcze przez liczbe rodziny najlepiej podejsc do nich a nie słuchac innych bo kazdy gada co innego i mozna (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic (...)

zachowek

zachowek

uwzględniająć mnie tylko w nim i darowała mi je. Prowadziła mi ta sprawę P.Notariusz i zapewniła ze wszytko jest ok i nigdy już nie będe miałą z tym problemu, i sprzedałam (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

Pani na nast. pytania: 1) czy jest Pani rozwiedziona z mezem? 2) jesli tak to kiedy odbyl sie rozwod i czy orzeczono wine (jak tak, to kto jest winny rozpadu malzenstwa), 3) od kiedy Pani choruje (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

przeszkody. par. 2. Za ciężką chorobę uznaje się taki stan skazanego, w którym umieszczenie go w zakładzie karnym może zagrażać życiu lub spowodować dla jego zdrowia poważne niebezpieczeństwo. Art. (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

przyczyn niedotyczących pracowników (art. 5). Dotyczy to tzw. zwolnień grupowych. abi To rozporządzenie z 1996 roku nieaktualne jest teraz w kodeksie pracy i brzmi tak samo niemal. Czy są jeszcze (...)

1

2

3

4

5

...

35