art 279 par 1kk art. 13 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia (...)

Kradzież

Kradzież

cokolwiek, uczę się, nie pracuję. Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie niepokoi. Na wezwaniu na przesłuchanie jest napisane, że przestępstwo dotyczy art. 279 kk, czyli kradzieży z włamaniem, (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, (...)

Kradzież, włamanie

Kradzież, włamanie

co wy do chu... gadacie boss Włamanie. Ustawodawca używa w art. 279 KK ogólnego określenia kto kradnie z włamaniem. O ile znamiona kradzieży zostały opisane w art. 278 KK, (...)

nieswiadome zeznania pod wplywem lekow i zmiana art

nieswiadome zeznania pod wplywem lekow i zmiana art

nieswiadome zeznania pod wplywem lekow i zmiana art witam. wraz z kolega zostalem zatrzymany przez policje jako podejrzany o popelnienie czynu z art.288 kk. poniewaz ja w tym czasie bylem chory (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

orzeczonej kary to z kolei reguluje K.k.w Art. 151. par 1. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do 6 miesięcy, jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

(udokumentowanym, czy nie to już opisałem powyżej). Często sądy przyjmują że art. 159 kk. pochłania art. 158 § 1 kk. Przyjmuje się, że jeśli ktoś używa broni palnej, noża (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. To zostanie określone (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

wierzyciela. reasumują czy obecny bank w porozumieniu z obecnym wierzycielem pwyczerpali znamiona przestępstwa z art. 284 § 1 lub 2 k.k. i art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 11 (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

zarzucono kwalifikowane znęcanie, tj. znęcanie połączone ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa lub skutkujące targnięciem się pokrzywdzonego na własne życie (art. 207 par. 2 lub 3 Kk). (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

drugą sprawę: art. 223 kk i art. 254§1 kk przy zastosowaniu art.11§2kk Brat wcześniej nie był karany, uczy się i aktualnie szuka pracy. Wiem, że sprawa nie (...)

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1 Dostałam wezwanie do Prokuratury z art. 231 kk par1 pkt 2. Szczerze, byłam zaskoczona...bo nigdzie nie przewinęło mi się aby przy paragrafie był (...)

Usiłowanie napadu, jak sobie poradzić?

Usiłowanie napadu, jak sobie poradzić?

siebie, gdy oni to widzieli, wyglądała na taką, jakby sami byli wyposażeni. Jedyne co znalazłem do teraz, to: Groźby karalne z art. 190 KK Usiłowanie kradzieży z włamaniem oparte (...)

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym? Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny i (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie w radiu (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

m.in. że zakres świadczen alimentacyjnych zależy od możliwości zarobkowych zobowiazanego (czyli ciebie). Jednakże w mysl Art 136 KRiO "Jezeli w ciagu ostatnich trzech lat przed sadowym dochodzeniem

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się dogadać, (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

serwisie we wskazanym linku, ponieważ nie tyczy się to art. 72 § 2 kk. Oakmoss Oakmoss, bardzo dziękuję za rzetelną pomoc i potwierdzenie moich przypuszczeń, utwierdziłeś mnie w tym (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" o wartości (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

urzędu. Istnieje także możliwość sporządzenia prywtanego aktu osokarżenia o dokonanie występku z art. 216 par. 1 kk ( to już jest sprawa karna ). Tymi sprawami zajmuje się Sąd Rejonowy (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Ochrony Kupujących z Allegro 29.09 udaję się na policję, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z KK Art. 286. § 1. "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza (...)

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK Witam. Otóż dostałem dziś zawiadomienie na komendę w charakterze świadka. Popełnienie przestępstwa art 286 par 1 KK. Przeczytałem, że (...)

UBLIŻANIE

UBLIŻANIE

karnego.Począwszy od zniewagi określonej w art.216 par.1 k.k.,ściganie odbywa się tu z oskarżenia prywatnego,poprzez pomówienie z art.212 par.1 /ściganie z oskarżenia (...)

1

2

3

4

5

...

17