art 278par144a 20lat Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

par. 45a i 64a). Dnia 31 grudnia 2010 r. wchodzi w życie obszerna nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta nie dotyczy jednak kwestii uzyskiwania uprawnień do prowadzenia pojazdó

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

a potem to olala.w styczniu skonczyła 18 lat i od kwietnia nie place alimentów bo nie chodzi do szkoly i nie prawda jest to ze tak dlugo mam płacic az znajdzie srodki swego utrzymania bo bedzie miala (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

-pracy.net Witam, mam 22 lat stażu pracy w przedszkolu .Była przerwa na macierzynski i urlop wychowawczy .Od 3 lat pracuję bez przerwy . 1 rok na niepełnym wymiarze godzin o od 2 lat na (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

mam już skończone 18 lat, czy jest szansa aby ojciec spłacił swój dług? Sprawa ciągnie się już 5 lat. berek1283 W maju 2011roku odbyła sie rozprawa o alimenty i zostały mi one przyznane (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

słupy 6 tyś a co roku będę dostawał jeszcze 500 zł przez 10 lat a nie jak Pan myśli 6.500 zł przez 10 lat, a na sprawę wydałem już 1200 zł i jescze chcą 500 zł Remek55 nie rozumiem (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

25 lat nie ma żadnego kontaktu. Dziś moja babcia (matka mojej matki), z którą mieszkam od 25 lat dostała pismo do skrzynki pocztowej (bez potwierdzenia odbioru) z Ośrodka Pomocy Społecznej (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

zarabia 4000tys ma wpisane najniższą krajową a alimenty mam po 300zł syn 9 lat córka 8 lat woj.podlaskie myślę że po 700zł na dziecko jak na razie. wiewióreczka33 alimenty.pl to jest właśnie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

orzeczono środek karny w postaci zakazu wykonywania określonego zawodu przez okres 10 lat facet odsiedział 5 lat i co wykonał karę wykonał ale środek karny nadal działa. Przy środkach probacji (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym decyzja została wydana. Emi Zobowiązanie podatkowe, w myśl art. 70, przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

alimenty

alimenty

stałej pracy kinga198610@wp.pl Witam mam pytanie mieszkam w Polsce rozwiodłem się z żoną z 6 lat temu sąd Polski zasądził alimenty płaciłem uczciwie tyle lat z rok temu była żona poznała (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

jak ktoś mieszka w lokalu przez 5 lat (nie do końca sprecyzowano mi określenie mieszka - ja np. mam meldunek stały od 4 lat a wcześniej miałem tymczasowy przez kilka lat, bo sam urząd (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

najmniej 55 lat w przypadku kobiet, ? co najmniej 60 lat w przypadku mężczyzn. Kolejnym wymogiem jest udowodnienie okresu uprawniającego do emerytury, który wynosi: ? 20 lat dla kobiet, (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

zadajecie jakies hujowe pytania jakbyście czytac nie umieli a w 2gim poscie wszystko jest zajebiście opisane. Ale huj bede łaskaw i wam wszystkim odpowiem: jak macie wyrok PRAWOMOCNY poniżej 5 lat (jak (...)

zachowek

zachowek

ojciec ma uznane ojcostwo na nie ślubną córkę,na którą płacił kiedyś alimenty przez lat 18, było to 30 lat temu. My z bratem jej nie znamy, jednak niedawno się odezwała do nas pisząc (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

Prosze o poinformowanie mnie czy bede musial placic alimenty na zone...jestem w trakcie rozwodu........zona jest zdrowa osoba ma 48 lat i w swoim zyciu pracowala ok.6 lat...uchyla sie od podjecia (...)

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

nie masz racji ale zastanow sie nad tym co Ty bys zrobil gdybys byl z dziewczyna wieku 15 lat i ona by groziła Ci ze Cie zostawi a Ty dobrze gadasz z jej mama tata i tak dalej wszystko wskazuje na to ze

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

alimentów nie wiem ile lat maja twoje dzieci ale z pewnością chodzą do szkoły a jak nie to za kilka lat a sama odprawa 1-dziecka do szkoły kosztuje 300 zł Masz szanse w 60 % Kuratorka (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wiem ze 16 lat temu zostałem wkrecony w dzidziusia , czy moge dochodzic prawdy na drodze sadowej i czy do przeprowadzenia badania DNA sad wyda nakaz,,,, hanysek alimenty.pl Pozew o zaprzeczenie ojcostwa

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

interesuje sie wnuczka - co wynika z jej relacji. pytanie brzmi: CZY MATKA TEGO DZIECKA 12LAT MOZE WNIESC SPRAWE O ALIMENTY OJCU TEGO DZIECKA, SKORO ONA NIE WYCHOWUJE SWOICH DZIECI I JAK EWENTUALNIE MOZE

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

ktora usilnie naciskala na szerszawspolprace kuratora z zk. Jaki efekt: po kilku dniach przychodzi inforamcja o ustanowinych 4 skazanym okresu z art. 164 kkw, i nie zapowiada sie zeby tego bylo mniej

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

(udokumentowanym, czy nie to już opisałem powyżej). Często sądy przyjmują że art. 159 kk. pochłania art. 158 § 1 kk. Przyjmuje się, że jeśli ktoś używa broni palnej, noża lub innego (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

nie został zmieniony ? nadal jest to okres trzech lat. Tym samym uprawniony może dochodzić świadczeń alimentacyjnych za okres do 3 lat wstecz (licząc od dnia złożenia pozwu), jeśli pozwany (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawnienia (dotyczy faktur okresowych, czyli za abonament). Kara za sprzęt chyba się nie przedawniła, bo domyślnie jest 10 lat. Musisz poszperać w pamięci, czy przypadkiem w trakcie rozmowy telefonicznej (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

policjanta od 20-500zł. wszystko zawarte w ustawie o wychowaniu w trzezwości art. 43`1 oraz art.43`2. Wiec jeśli chcecie pisac na jakiś temat najpierw poczytajcie Dober no tu to raczej zależy (...)

Zmiana imienia

Zmiana imienia

trzeba się udać? dodam jeszcze,że mam 16 lat,ale jestem w stanie poczekać do osiemnastki Sylwiaw11 Witam mam na imię Małgorzata mam 16 lat, w wakacje chciała bym bardzo zmienić imię ponieważ (...)

Szkoła zaoczna, a alimenty

Szkoła zaoczna, a alimenty

podstawie art. 138 krio, jednak jeżeli tego nie zrobi to nadal będzie obowiązywał wyrok sprzed 14 lat, w którym zasądzone są na Panią alimenty. totori Mam pytanie. Uczę się zaocznie, mam (...)

1

2

3

4

5

...

34