Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• POLISA POSAGOWA PZU22 Czerwca 2002

podst. art.631 i 644 kpc jest zwolniony z wpisowego do sądu i po wyczerpaniu trybu odwoławczego może wytoczyć powództwo do sądu o dokonanie waloryzacji w oparciu o art.3581par.8 (...)

• zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej ustawy przetwarzanie danych osobowych, w tym ich udostępnianie, jest dopuszczalne, jeśli jest (...)

• nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie16 Września 2004

i swiadczy tylko o twoim braku wyobraźni i ograniczonym sposobie myslenia... *** w mojej opinii twoje rozstrzygnięcie problemu terminów przedawnienia w przypadku roszczeń z tytułu usług telekomunikacyjnych (...)

• Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

innych, pewnie by zmienil optyke patrzenia na wo. Nie wiem ale te ich propozycje sa dla mnie kpina i bzdura,powinien spróbować porealizowac KOW, a wtedy może proponować. Wiesz co? Nóż się w kieszeni (...)

• Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

pełnoletniego dziecka masz tylko wtedy gdy sie ono uczy, do momenty ukończenia studiów wyższych lub skończenia 25 lat. agula Mam syna który ma 27 lat ,wprawdzie mieszka i studiuje w niemczech ale musze (...)

• SN postanowienie13 Listopada 2011

Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści tego postanowienia ? Przekopałem net i nic! B proszę (...)

• Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego roku szkolnego, aby nie dezorganizować teraz (...)

• Ograniczenie władzy rodzicielskiej14 Lipca 2004

. czesto w momencie gdy mial do nas przyjechac i tego nie robil bywal na imprezach. taki stan rzeczy trwal do calkiem niedawna. zdecydowalam sie definitywnie zakonczyc ten zwiazek, poniewaz wszystko co sie (...)

• art. 157 i art.15829 Maja 2012

Witam! Mam pytanie, o czym mówią art 157 i 158? Chce się dowiedzieć o co chodzi tylko nie wyroki itp. nowy chłopak mojej siostry jest zdaje sie związany z tymi artykułami? To coś poważnego? (...)

• art. 286 § 1 kk 20 Lutego 2012

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane