art 278i269 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


art. 157 i art.158

art. 157 i art.158

art. 157 i art.158 Witam! Mam pytanie, o czym mówią art 157 i 158? Chce się dowiedzieć o co chodzi tylko nie wyroki itp. nowy chłopak mojej siostry jest zdaje sie związany (...)

Art 297 i Art 286

Art 297 i Art 286

Art 297 i Art 286 Witam chciała bym się dowiedzieć czy jeśli córka moja ( 21lat) została skazana za próbe wyłudzenia kredytu na karę , grzywna 600zł oraz wyrok zawieszenia 6 miesięcy (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze zapłacić (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

odniesieniu do obu tych nieruchomości sąd odstąpił od ich podziału, kierując się kryterium wynikającym z art. 213 KC i zastosował drugi sposób podziału, uregulowany w art. 214 § (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa Witam, mam pytanie i byłabym wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź. Miałam małą kolizję drogową, otóż zderzyłam się lusterkami z innym (...)

groźba

groźba

.216/2kk i art 202/4b kk na podstawie art 217/1,2 i 5, art 219/1,2 oraz art 220/1 kpk na postanowieniu o zastosowaniu dozoru mam art 190/1kk i inne na podstawie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytury osób, które nie osiągnęły tego wieku ( np. art. 29 i 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS). Do takich przepisów należy również art. 88 Karty Nauczyciela, który (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność za nie (...)

art286

art286

ztego wzgledu ze mam dzieci i sama je chowam?

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

, daje tylko nerwy, stres i spore koszty, a na koniec i tak jedna strona jest niezadowolona i utrudnia wykonanie wyroku - sprawa z komornikiem itp nieprzyjemności. Drugi model polega po prostu (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę (...)

Czy art.270 kk i 286kk są powiązane ze sobą??????????????

Czy art.270 kk i 286kk są powiązane ze sobą??????????????

Czy art.270 kk i 286kk są powiązane ze sobą?????????????? Mam wyrok w zawieszeniu art.286 kk obecnie przedstawiono mi zarzut art.270kk. CZy w tej sytuacji istnieje zagrożenie odwieszenia (...)

Prośba o poradę w zakresie art 284 i 286 KK

Prośba o poradę w zakresie art 284 i 286 KK

Prośba o poradę w zakresie art 284 i 286 KK Witam. Taki sam wątek ( o tym samym tytule) założyłem na Forum Prawne ale że materiał jest obszerny a admin nie tylko nie pozwala na linki klikalne (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

plac alimęty a to nie prawda sa prawa i obowiązki a tak jak mi sędzia powiedziała że mu tylko zostały obowiązki Głowa do góry i nie bać się iść do sądu i złożyć wniosek A (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

złodzieji bo oni straszą jak mogą i gdzie mogą,są wulgarni i uwaga bo wysyłaja podstawionych ludzi co to wtargnieciem do domu wchodza i na siłe próbują coś zabrać bez nakazu.Moja (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze przecież (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

niektórych innych ustaw z art. 2, art. 32 ust. 1 i art. 67 ust. 1 Konstytucji RP; art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC) Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu A. z odległego o 600 km miasta K. (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

mi pomozesz adamver44 na trzecim posiedzeniu Sądu -Sąd nakazał wykonanie badań psychologicznych /matki, dziecka i mnie/. Jestem po badaniach i czekam na termin posiedzenia Sądu IP832711397 I (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

dyżur domowy do 7 godz.rano i tak przez cały tydzień , aż do następnego poniedziałku,i tak co drugi tydzień,płaca za godz.70gr.br.,Jak to się ma do godzin pracy,i czy niedziela nie (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

oparciu o art. 35 KPC. Ponieważ mój stan zdrowia ani trudna sytuacja materialna nie pozwalaja mi na tak dalekie podroze, bardzo proszę o porade, jak poprosic i uzasadnic w SR w K. o przekazanie (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)