art 278 ust.2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kradzież, włamanie

Kradzież, włamanie

co wy do chu... gadacie boss Włamanie. Ustawodawca używa w art. 279 KK ogólnego określenia kto kradnie z włamaniem. O ile znamiona kradzieży zostały opisane w art. 278 KK, o tyle nigdzie (...)

Kradzież z art, 278§1

Kradzież z art, 278§1

Kradzież z art, 278§1 Witam! Proszę o pomoc i radę. Jakiś miesiąc temu dokonałem kradzieży z kolegami. Zostaliśmy zatrzymani przez Policję i wszytskie fanty zostały oddane. Poddaliśmy się (...)

sprawa za nielegalnego officea

sprawa za nielegalnego officea

zawieszeniu na dwa lata za posiadanie, czy istnieje szansa, aby wyrok, który zapadnie był jedynie karą grzywny ?? na przykład używając art. 278 par. 3 kk. i powołać się na niską szkodliwość (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. (...)

Art.278 §2 KK

Art.278 §2 KK

Art.278 §2 KK Witam! Moja bliska znajoma dostała wezwanie na przesłuchanie na policję. Jest podejrzana z art 278§2 KK. W roku 2007 odwiedziła ją policja. Podczas wizyty zabrali komputer (...)

prawo konsumenckie art.114 ust.1

prawo konsumenckie art.114 ust.1

prawo konsumenckie art.114 ust.1 o czym mówi ten artykuł?? jaka grozi kara z aniego? Czy odebrał Pan pismo? Czy po prostu było dwukrotnie awizowane? danil A kiedy dowiedział się Pan o tym piśmie? (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt 1 kk (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" o wartości powyżej 250 zł, (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i (...)

Zarzuty policji

Zarzuty policji

Zarzuty policji Policja przedstawila mi zarzut z art.278-jednak w zarzucie czytalem o pobiciu i kradziezy.jednak kiedy zapytalem funkcionariusza czy to bedzie stary art.210 zaprzeczyl.jak to mozliwe

List gończy - podstawy prawne

List gończy - podstawy prawne

poszukiwanie. Przepis art. 247 stosuje się odpowiednio. Art. 279. § 1. Jeżeli oskarżony, W stosunku do którego wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, ukrywa się, sąd lub prokurator może (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (zgodnie z art. (...)

Wezwanie do sądu w charakterze świadka - wydział karny

Wezwanie do sądu w charakterze świadka - wydział karny

musiał powtórzyć po prostu to, co mówiłem na policji? Proszę o wyrozumiałość. . Dziś spostrzeglem jeszcze, ze w wezwaniu podany jest art. 278 ustęp 1 kodeksu karnego. A wg mnie wyłamaanie (...)

Kradzież

Kradzież

osobie Nowa Witam mam pytanie do kogoś kto się orientuję w temacie. Kiedyś byłem skazany na 2 lata za rozbój. Teraz podwineła mi się noga za przestępstwo 278 1kk i 64 1kk. Zaznaczę że to kradzież, (...)

MANKO W KASIE FIRMY

MANKO W KASIE FIRMY

. (halina) po pierwsze: czy to kwota 40 tys. zł bo taki podobny post przeczytałem, po drugie: co jej grozi za nie spłate długu: Art.52 Kodeksu Pracy (dyscyplinarka), oskarżenie jej z Kodeksu Karnego (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

administracji architektoniczno-budowlanej, którego w niniejszym przypadku nie dokonano. Przepis art. 50 ust. 1 pkt 1.ustawy - Prawo budowlane stanowi, że przypadkach innych niż określone w art. (...)

Skopiowane zdjęcia z internetu

Skopiowane zdjęcia z internetu

majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. (...)

Jestem poszukiwany i poddac sie karze

Jestem poszukiwany i poddac sie karze

wracac do Polski czy moge to zalatwic w UK. oto atykul z ktorego jestem poszukiwany prosze o pomoc Art. 278 § 1 Zabieranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Witam, Jak rozumiem jest (...)

Wezwanie do prokuratury

Wezwanie do prokuratury

Wezwanie do prokuratury Tydzien temu dostałem wezwanie do stawienia się w prokuraturze , jestem podejrzany o przestępstwo z art 278&1 kk. Domyslam sie ze chodzi o sytulacje z przed ponad 10 lat

czy za sciaganie plików i muzyki grozi kara??

czy za sciaganie plików i muzyki grozi kara??

narażone na odpowiedzialność cywilną względem właściciela praw autorskich. lola42 Zgodnie z art. 278 k.k. uzyskanie ? czyli np. ściągnięcie z internetu ? bez zgody osoby uprawnionej cudzego (...)

czy można wymazać wykor z akt??

czy można wymazać wykor z akt??

czy można wymazać wykor z akt?? Witam moja córka chodzi co liceum policyjnego ale jakiś czas temu dostała wykor z art. 278. Bardzo zależy jej żeby zostać policjantką co można zrobić żeby (...)

Nielegalne oprogramowanie - jaka kara??

Nielegalne oprogramowanie - jaka kara??

Nielegalne oprogramowanie - jaka kara?? Jakiej kary można się spodziewać z art 278 paragraf 3 - chodzi o nielegalne oprogramowanie - windows i kilka programów, czy może opłaca się iść na ugodę??

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

o pomoc. doradzcie. (Darek) proba wysłania tytus77 Po pierwsze ,jesli dobrze rozumiem toczy sie sprawa karna z art 278 par 1 kk /kradziez/ lub 284 par 1 kk /przwlaszczenie / ,musisz uczestniczyc (...)

Akt oskarzenia-doradzcie

Akt oskarzenia-doradzcie

karne,uproszczone art 278 1kk) (Dariusz) wyrok może zapaś zaocznie czyli podczas twojej nieobecność oczywiście jeżeli nie będziesz zgadzał się z treścią wyroku możesz złożyć sprzeciw (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

warunków umowy a to moim zdaniem jest sprzeczne z przepisami. pyrda To jest to samo, co w art.18 ust.5, tylko z drugiej strony - jeżeli nie wypowiesz jej po zmianie regulaminu, umowa nadal obowiązuje. (...)

1

2

3

4

5

...

18