art 274 paragraf 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

sformułowania "za seks" jak to możliwe, że zarzucono mi (art. 286 paragraf 2), że żądałam tak wielkiej kwoty za dowód który kosztuje 30 zł? Co to za prawo... 5. Czy mogę wymagać (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno powiatowej (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

zgwałcenia określonego w § 1 lub 2, działając ze szczególnym okrucieństwem lub wspólnie z inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Art. 198. Kto, wykorzystując (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zabije kogoś. Meg ja miałem A,B,CE i wszystko buchnęli na 2 lata nie musi robic kursu .ja mialem wasnie zabrane na 2 lata.musi miec tylko badania lekarskie zrobione ale to na pewno dostal

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wspollokatorce ktora brala prysznic a ze lazienka ma 2 wejscia jedno od wejscia glownego 2 od pokoju uslyszal jak ktos wchodzi i darła sie ze stoi nago zeby nie włazic na to pani starsza wparowala (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i 270 paragraf (...)

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2 Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2. "tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu poniżej (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1 Policja zatrzymała 4 osoby za bójkę w miejscu publicznym ( 2 biło się z 2) .Podczas bójki nie nastąpiły poważniejsze uszkodzenia ciała, jedyne (...)

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne. Witam dostałem właśnie odpowiedź od prokuratury. Na podstawie art. 305 paragraf 3 i 325e paragraf 2 kpk zatwierdza (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że firma (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

+ 2 dni opieki to w roku masz 28. Ważne te urlop jako niewykorzystany w danum roku PRZEPADA! ANULKA prawo-pracy.net Pilnie muszę się dowiedzieć jak się oblicza wynagrodzenie za urlop (2 dni (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

. 2. Orange zrezygnuje z kary umownej jeżeli.......... podpiszesz z nimi znów umowę na 2 lata. Muszisz spłacić tylko kwotę główną u nich i podpisać umowę. IJ się nie przejmuj- dogadaj się (...)

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny??? Mam następujący problem... Moja siostra podała mnie o przywłaszczenie jej auta rozebranie i sprzedanie. Po dwóch latach od zdarzenia mnie podała na (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

. Jest podejrzany o usiłowanie maloletniej do poddania się innej czynności seksualnej z art.200 paragraf 1 KK. Czy ktoś miał podobny problem. Grozi mu od 2 do 12 lat. Jest załamany. (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

bezrobotny z własnego wyboru ojciec wynajmował pokoje więc po co miał pracować? Syn (żonaty, 1 dziecko) od którego zażądał alimentów poinformowal sąd o sublokatorach, ale sąd wizję lokalną przeprowadził (...)

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

i fejsika chociał sprawdzić itp. U nas to była akurat sytuacja przez 2 miesiące ale tylko "z braku laku" net przed sufit w starej kamienicy niczym przyjemnym nie był. Gdyby o akurat to chodziło

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

ma od ponad roku a ja sama mieszkam z 2 dzieci i walcza z sasiadka. 2 lata temu naslala bandytow by podpalili mi drzwi a w srodku byly moje dzieci. policja stwierdzila ze z braku dowodow ani swiadkow

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

art 126a kk i art 257 kk oraz w dniu 10 (tego samego miesiaca)tez z art 126a kk i 257 kk i na koncu jest w zw z art. 11 paragraf 2 kk. Widocznie prokuratura znalazła kolejne (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera taki (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu opieki (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

pokrzywdzoną, że w dniu dzisiejszym został przesłany do Sądy Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju akt oskarżenia przeciwko Krystynie D i Agnieszce M oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 297 (...)

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

- czy on uznał dziecko? jeśli nie to już za późno ,kobieta ma pół roku na ustalenie ojcostwa,jeśli zaś uznał to art 135 par 1 i 2 czyli - alimenty zależą od usprawiedliwionych potrzeb (...)

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

szyby otrzymałam przegląd tech. i udałam się z kompletem wszystkich dokumentów do U.C.,,dzisiaj otrzymałam wezwanie w charakterze osoby podejrzanej z art.56paragraf4kks, co mi grozi?,czy może (...)

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

jak uniknąć kary za przekroczenie terminu opłaty akcyzy

szyby otrzymałam przegląd tech. i udałam się z kompletem wszystkich dokumentów do U.C.,,dzisiaj otrzymałam wezwanie w charakterze osoby podejrzanej z art.56paragraf4kks, co mi grozi?,czy może (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

i rodzeństwa. Pozostałą część dziedziczy rodzeństwo w częściach równych" Art. 935 2. "W braku zstępnych i małżonka spadkodawcy cały spadek przypada jego rodzicom, rodzeństwu i zstępnym (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg art931 (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Żukowska prawo-cywilne.net [cytat] mój mąż w ciągu 2 lat małżeństwa również zaciagnął długi ma kredyty przynajmniej w 6 bankach.kiedy znalazłam całą korespondencję(umowy z banków,wezwania (...)

1

2

3