art 274 paragraf 1 prawo karne Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

mecenasa Koźmińskiego? Znam go z polecenia, może ktoś się o nim wypowie? Emilka7 Jeśli chodzi o prawo karne, to mogę Wam polecić tego bloga: karne-prawo.pl znalazłam tam odpowiedź (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wykonywany przynajmniej przez rok. W paragrafie 2 art 84 jest mowa o tym iż skróceniu nie podlega środek karny wymieniony w art.39 pkt 3 a orzeczono na podstawie art. 42 paragraf (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, mówieca o 3latach pozbawiania wolnosci, natomiast jesli podpisujesz sie wlasnym nazwiskiem to tylko listonosz moze miec przechlapane za wydanie listu osobie nieupowaznionej. pozdrawiam Gall prawo

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

, że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs prawa jazdy ??? Bardzo proszę o odpowiedż. Chyba nie. Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 114. 1. Kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

uznania długu, co może się stać przez zapłatę choćby 1 zł na poczet chętnie używanego w pismach do ludzi "uwiarygodnienia dłużnika". UWAŻAJCIE NA TO! Zapłacicie 1 zł i przepadliście, (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

lekarzy. Jeśli uda Wam się zdobyć odpowiednie zaświadczenia, zależne od powodu otrzymania kategorii którą chcecie zmienić, to na ich podstawie oraz na podstawie przepisów art 145 paragraf (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. (...)

Praca w banku

Praca w banku

, czy sa jakies regulacje prawne mowiace o tym, ile osob moze pracowac w 1 placowce na kasie w banku? Czy np. Cala gotowka moze byc pod opieka tylko jednego pracownika? Czy musza w banku pracowac min. 2

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

robić??nie chcę kłótni,ale spokojnego życia.. maja32 prawo-cywilne.net co ten paragraf mi nie pasuje ZEMAT prawo-cywilne.net W jakim stopniu palenie śmieci jest szkodliwe dla zdrowia? (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

, pozostanie skorzystanie z przepisu art. 144 k.c. (na drodze cywilnej). Możliwa jest też odpowiedzialność właściciela na podstawie przepisu art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Pozdrawiam, adwokat (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

-cywilne.net witam,1 rok przed slubem zona zaciagnela dlugi w kilku bankach na kwote okolo 50 tys,czy teraz po slubie maja prawo dobierac sie do mojego sosu?pzdr adamski23 prawo-cywilne.net mój mąż (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

sformułowania "za seks" jak to możliwe, że zarzucono mi (art. 286 paragraf 2), że żądałam tak wielkiej kwoty za dowód który kosztuje 30 zł? Co to za prawo... 5. Czy mogę wymagać (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

mówi?? wowir prawo-pracy.net Dzieci nie mieszkają i nie są zameldowane u mnie ale mam pelne prawo rodzicielskie. Czy w takim wypadku przysługują mi 2 dni opieki?? Tatuś prawo-pracy.net (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

dla mnie ;kopytko;planu pracy z alkoholikiem z góry dziękuję mira52 Rozumiem Twoje rozżalenie,nie rozumiem natomiast na jakiej podstawie zarzucasz mi brak obiektywizmu.Ale sznuję prawo każdego do

Zatrzymane prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy Zatrzymali mi prawo jazdy miałem 13mg/dm3 po 15 min 11mg/dm3 czyli pół godz za wczesnie wyjechałem. Jakie będą konsekfencje i czy da się je jakos zminimalizować? (sabkomp) (...)

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

wyprowadzić bo doprowadza mnie do szału inwigilacja i cisza nocna o 22... Moge sie wyprowadzic czy nie? Na jakie przpeis sie powolac?? halldis.einhleypingar@wp.pl [20] Art. 493. § 1. Jeżeli jedno (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

takim wypadku oni sami (MOPS) mogą wystąpić o alimenty? Czy brane są pod uwagę dochody mojego męża? Czy mają prawo przeprowadzić wywiad w domu u moich teściów u których mieszkamy? Pytam gdyż (...)

Jak zawiesić postępowanie karne?!

Jak zawiesić postępowanie karne?!

Jak zawiesić postępowanie karne?! witam, chciałem zapytac o nastepujaca rzecz, a mianowicie jak można zawiesić posteopwanie karne? Gdzie należe sie z tym udac? Art.611 § 1. Sąd (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. przy 35 m2 rolnik (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że firma (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

pierwszy raz słyszę o takim czyms jak Intrum Justitia... Czy ktoś może mi powiedziec co powinienem zrobić.. albo czego nie powienienem? Bardzo pilne proszę o pomoc. Ardi87 1. operator ma prawo (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

Basiu, poczytaj sobie art. 554KC lub w najgorszym wypadku art.118 KC w oparciu o art.117par.2 i nie słuchaj hipohryckich wypowiedzi moich przedmówców - windykatorków z firm podobnych do (...)

1

2

3