art 27 1 ustawya przychodu na 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

najdłuższy 12 miesięcy jednorazowo i od ostatniego urlpu musi minąć przynajmniej 1 rok. Czyli po zakończonym urlopie można iść na następny JUZ po 1 roku. Dobrze nie brać urlopu (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

-0179-1782/98 Podsekretarza Stanu z 16.04.1998 r. do izb i urzędów skarbowych": "(...) Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

orzeczeniu rozwodu otrzymałam władzę rodzicielską i alimenty na młodszą córkę. Starsza 19 letnia jeszcze nie pracuje- studiuje na 1 - szym roku. Jak najłatwiej załatwić sprawę alimentów (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

(również 50 zł) powinna być opodatkowana wg skali podatkowej, o której mowa w art. 27, ust. 1, po odliczeniu 50% kosztów uzyskania przychodu. Należny podatek wyniósłby więc (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

penitencjarny ale tych jak na razie duzo nie ma bo oczywiscie rozbija sie o kase. A ja jak mam obslugiwac zk podczas gdy w biurze czeka na mnie ok. 350 srodkow. Pozdrawiam legus Na czym (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przekazaniem pieniędzy Mojej Byłej. Była złożyła wniosek o kredyt na moje nazwisko na poczet alimentów bez mojej wiedzy.Czy to jest możliwe?czy prawo na to pozwala?Dzieci odwiedzam,zabieram (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

czesne

czesne

działalności? -zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodu. Gdyby ich nie poniono przychodu by nie było! -nie są wymienione w art. 23 wymienionej ustawy! -są należycie udokumentowana! 4 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

dalej płacone świadczenia na zwolnieniu a potem na macieżyńskim? aneta prawo-pracy.net Mam umowe na czas nieokreslony 25 0.3.2009r poszlam na zwolnienie pracodawca szykowal (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Dzisiaj 04.03.2010 r dostalem telefon z jakiejs firmy od dlugow ze mam zaplacici dwie faktury z Centertela za rok 1999 r ! Bo sa nie zaplacone na kwota naleznosci okolo 360zl plus (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

terminie, to należy rozliczyć się na zasadach ogólnych. Do 20 stycznia następnego roku można zmienić formę opodatkowania. W przypadku opłacania podatku na zasadach ogólnych należy wpłacać (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

(ostatnio za 2008 r.) na takich samych zasadach, jak przychody z najmu (dawniej dodatkowo miesięczny PIT-5). Przychód z nieruchomości udostępnionych nieodpłatnie nie występował przed 2009 r.: ? jeżeli

alimenty

alimenty

na czarno zarabia 2000 zł. nie płaci nic na dziecko wszystko przepija . Dziecko odwiedza raz na jakiś czas . Czy mogę starać się o alimenty i o pozbawienie go praw rodzicielskich , mimo (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wcześniej bo w maju. Bardzo się zdziwiłam,gdy nie chcieli mi zapisać dziecka na mojego narzeczonego tylko na byłego męża(300 dni).Nie było innego wyjścia jak tylko zapisać na ex męża.Po (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

to moja druga umowa bo pierwszą miałam na okres próbny na trzy miesiące. Drugą umowę dostałam na 2 lata i właśnie teraz mi się kończyć 31 lipca. Boję się że jak powiem to dostanę (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

. Dowiadywałam się, nie ma szans na więcej. beata Jak to jak IM sie zylo z 9 setkami miesiecznie? To bylyu pieniadze na JEDNO dziecko i tylko na nie a nie rowniez na mamusie (tak ja (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

odpowiedzialność w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. W takim przypadku reklamowany towar (...)

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

: 5.525,04 PLN (tj. 27 dni pełnej diety i 2 dni po 1/3 diety) - wraz z ustawowymi odsetkami do czasu wypłaty od 02.kwietnia.2010 r. do 14. Maja. 2010 r. w kwocie: 8.320,84 PLN (tj. 41 (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

jedynie na sposób gospodarowania na co dzień- jest podatny na sugestię z uzyciem zasady analogicznego porównywania. Zauważam też, że prawdopodobnie mylisz oba byty prawne dość często, (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

tzw. opłat manipulacyjnych, które podmiot dokonujący windykacji pobiera na koszty własnej działalności. Takie działanie może być kwalifikowane jako przestępstwo z art. 286 § 1 k.k., (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

iż w tym dniu przyszedłem dosyć zmęczony, na ogół starałem się sumiennie wykonywać swoją pracę. "Art. 52. § 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z (...)

VAT-25

VAT-25

września 2008r. (data wpływu 11 września 2008r.), uzupełnionym pismem z dnia 19 listopada 2008r. (data wpływu 19 listopada 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

na wpłąte 1500zl. Nie stać mnie na to, jestem studentką co prawda pracuje, ale niewiele zarabiam. Powiedziałam o tym i do tego zgłosiłam, ze miałam otrzymac informacje na temat rozłozenia (...)

1

2

3

4

5

...

17