art 26 paragraf 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lat pracuje w tej samej firmie,z dniem 1 maja nabył prawo do 26 dni urlopu,mam pytanie czy te 26 dni należy mu się juz w tym roku,czy będzie pomniejszony renata 38 prawo-pracy.net (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

a powinnaś dostawać od 105 do 115 przynajmniej u mnie tak jest. Nata prawo-pracy.net same capy z was który przez u owarte. ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 28 maja 1996 r. w (...)

ODMOWA Z PZU

ODMOWA Z PZU

wykazana została w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 2007 r. Nr 133, (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

-pracy.net Urlop należy sie po przepracowaniu pełnego miesiąca, 1/12 z 20 dni jeśli staz pracy jest krótszy niz 10 lat (wliczamy tu również szkołę) lub 1/12 z 26 dni jeśli staż pracy (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

wychowaniu w trzezwosci i przeciwdzialaniu alkoholizmowi skazuje go (dz u z 2002r nr 147 poz. 1231 z poz zm) i zato n amocy at43 ust 1 powolanej ustawy skazuje go na grzywne ******** (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

podpisać? monika prawo-pracy.net Witam! Proszę o wykładnie i pomoc w przedmiotowej sprawie:jako pracodawca zatrudniłem w m-cu listopadzie 2008r pracownicę na czas określony tj. do dn.29.02.2009r (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

powołanie mogą być nie tylko podstawami nawiązania stosunku pracy, lecz także administracyjnoprawnego stosunku służby. Zgodnie z wyrokiem NSA z dnia 5 czerwca 1991 r. (II (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

. Pracuję od 1 stycznia 2010 r., przysługuje mi 26 dni urlopu. chcę złożyć wypowiedzenie 27.08.10 (2 tygodnie), którego termin upłynie 11.09.2010 r. Ile będzie mi przysługiwało (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wyroku od dnia 25 czerwiec i powinno trwac do 25 czerwca 2017r. pytanie moje nie mam jeszcze psycho testów ale mam skierowanie z policji czy moge juz robic te testy. dzis jest 18.03.2017r (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

działalnosc i sam opłacam sobie zus w miejscu pracy w kturym pracuje własciciel lokalu z kturym miałem podpisanom umowe zakaczyłem wspułprace z ostatnim dniem kwietnia. własciciel lokalu podpisał (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

alimentów z ich strony; Art. 4. 1. Zasiłek rodzinny ma na celu częściowe pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka. 2. Prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku przysługuje: (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

1

2

3

4

5

...

12