art 248 pkt 3 i 4 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

rozprawe apelacyjna powiedzialem ze juz nie mieszkam z byla konkubina i dziecmi i niestety mi odwieszono ten wyrok malo tego automatycznie ucieklem do angli gdyz mam dopiero 25 lat i niechce (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

12@wp.pl. buahaha Witam natknęłam się na wpisy i czytam o zakładaniu sprawy z Art.212kk czytając wpis o który już został posądzony klient chciałabym stwierdzić iż szkoda kasy i (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wykroczenia.Tez mialem zabrane prawo jazdy na okres 5 lat i zawiasy 3 na 1 ale po 2 latach napisalem pismo do sadu o wczesniejsze odzyskanie prawka i udalo sie jedynie co to koszty sadowe 45 (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

jest śmieszny/a, Pan/i jest niepoważny/a, Pan/i nie ma pojęcia o czym Pan/i mówi, Pani się nie zna,) - krzyczenie na dłużników, podnoszenie głosu, używaniem kategorycznego tonu, (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

przelicznika x 0.90 dziennie. Wtedy można odwrócić pałeczkę i złożyć zawiadomienie do prokuratury z art. 286 KK. 3. Często sami windykatorzy i ich podejście są przyczyną (...)

 ART 103 kk Przedawnienie przepadku korzyści majątkowej

ART 103 kk Przedawnienie przepadku korzyści majątkowej

ART 103 kk Przedawnienie przepadku korzyści majątkowej Witam Mam pytanie odnośnie środka karnego - przepadku korzyści majątkowej. Czy przepadek korzyści zgodnie z art 22 §2 punkt (...)

składanie fałszywych zeznań

składanie fałszywych zeznań

. 37. Kara pozbawienia wolności wymieniona w art. 32 pkt 3 trwa najkrócej miesiąc a więc najmniej 1 miesiąc a najwiecej 3 lata. Art. 69. § 1. Sąd może warunkowo zawiesić (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

kwietniu 2011 mialem sprawe i wyrok za posiadanie 2mies na 2 lata . Lecz w marcu 2011 wzialem te zaswiadczenie z Sadu i figuruje tam jako niekarany . I tu wlasciwe pytanie ,wiem ze nie powinienem, (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

mieszkanie i storzylem mu najlepsze warunki do polepszenia sie stanu jego skory! Po pracy sprzatalem, kapalem i karmilem a matka grala sobie na komputerze, Wszystko musialem jej przypominac i (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

(udokumentowanym, czy nie to już opisałem powyżej). Często sądy przyjmują że art. 159 kk. pochłania art. 158 § 1 kk. Przyjmuje się, że jeśli ktoś używa broni palnej, noża (...)

"Lewa" legitymcja

kk). Karalność takiego przestępstwa przedawnia się po upływie 10 lat (art. 101 § 1 pkt 3 kk). Jednakże w Pani sprawie zostało jednak wszczte postępowanie, przwdopodobnie (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

, uczy pisać i liczyć, pierze, gotuje i prasuje mu, a Wy?? zapłacić jest najprościej, ale dla Was to i tak za dużo. Wstydźcie sie!!!!!!! qpnw Jestem oburzona odpowiedziami mężczyzn (...)

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

. -------------------------------------------------- Za wszystko dostajesz punkty i jesteś wciągany na liste oczekujących ilość pkt zależy właśnie od wcześniej wymienionych rzeczy i (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 pkt (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

nie ma pracy a jak znajdzie pracę to pracuje z 3 miesiące i tak ciągle i co ma zrobić?? Na rok pracuje z 5 miesiecy i potem bez pracy jest Ktos Witam... chciała bym dowiedzieć (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność za nie (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 (...)

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK Witam, Zostałem oskarżony o kradzież z art. 278kk oraz 12kk, dostałem wyrok roku pozbawienia wolności (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

do KRiO i KC jeśli chodzi o zawarta Ugodę i Postanowienie o wydaniu dzieci ,jeśli druga strona tego nie respektuje? (Roman25) zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego Nr I KZP 47/03, (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). (...)

1

2

3

4

5

...

26