art 244b komentarz Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. Sychowicz, Gajda J., ?Kodeks rodzinny i opiekuńczy?, Komentarz, Warszawa 2002. 4.Dryga T., P. Baronowski ?Rozwód, separacja, podział majątku?. ZCO, Zielona Góra 2000. 5.Gniewek E., Kodeks cywilny. (...)

Skopiowane zdjęcia z internetu

Skopiowane zdjęcia z internetu

majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. (...)

Interpretacja zapisu w specyfikacji

Interpretacja zapisu w specyfikacji

publicznych Komentarz wyd.6, wyd. CH Beck na str. 79 zamieszcza komentarz do art. 22 ust. 1 p. 2. Pamietaj, tam gdzie zaczynają się problemy, tam kończy się komentarz. Sam podczas (...)

zabrane prawko a motorower

zabrane prawko a motorower

mechanicznych dotyczy wszystkich pojazdów, włącznie z tymi, które napędzane są siłą mięśni ludzkich... artur69m jeszcze jedna bardzo ważna rzecz !!! Motorowerami po utracie prawa jazdy kat B mogą (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

formalnego dowodu na zamieszkanie małżeństwa A. w Gdansku w oparciu o art.43 § 1 mam prawo wyboru SR Gdansk Poludnie, bo tam z pewnością mieszka pozwany solidarnie B. Po 8 miesiecznym oczekiwaniu (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

EX czasem nie obiżył alimentów... bo skoro będzie miał dziecko to ma do tego prawo. żonka Nie wiem co ma znaczyć Twój komentarz. Wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia. Jak chcesz

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

małżeństwa A. w Gdansku w oparciu o art.43 § 1 mam prawo wyboru SR Gdansk Poludnie, bo tam z pewnością mieszka pozwany solidarnie B. Po 8 miesiecznym oczekiwaniu SO oddalil moje zazalenie, co (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

podział twój entuzjazm, chęć wprowadzania czegoś nowego, zmian ...? paulina przepraszam legusa, jest oczywiście odpowiedź na komentarz anca ( anci? ) paulina Sorry Paulina to nie był komentarz (...)

alimenty od obcokrajowca

alimenty od obcokrajowca

, który mieszka poza Polską gdzie mam zgłosić pozew o alimenty?Z góry dziękuję za pomoc onkaa Zgodnie z Art. 11033 k.p.c. Sprawy o alimenty oraz sprawy o roszczenia związane z ustaleniem pochodzenia (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

dotyczącą tego rodzaju transakcji. Jeżeli zakupiłeś już działkę ze słupem, nie martw się - po prostu podpisz umowę cesji z osobą, która sprzedała Ci działkę "po fakcie". [b]Gdzie nas znajdziesz?[/b

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej?

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej?

sporadyczne w innym wypadku to sąd grodzki i większe konsekwencje. Mikeee [cytat] faktycznie mandat za zakłócanie ciszy nocnej może wynieść do 5 000 zł - wynika to z art. 18 kw w zw. z art. (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

pism do spółdzielni ale jestem zbywany , podejrzewam że spółdzielnia celowo ukrywa niektóre fakty ponieważ Włodzimierz B był członkiem jej zarządu) Jak dochodzić swoich praw do mieszkania? Czy (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

, ta sama książka , te same daty i ta sama kwota.....po tylu latach. dziwne prawda? idę jutro na policję... nie dajcie się nabrać :) antonni Trzy dni temu napisałem komentarz (Zdzisław Wysłany

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ??? Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. Pytam (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

praktyczną jazdę. Posiadał prawo jazdy kat. A,B,C, E. W wyroku sądowym napisane jest iż zatrzymuje mu się prawo kat. A,B. O innych nic nie ma. Mąż zdał na B czy odzyska C i E. Laki (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowaniem o zniesienie współwłasności rozliczeń z tego tytułu. Zarzut naruszenia art. 619 § 1 KPC stanowi w istocie polemikę z ustaleniami sądu, dokonanymi w oparciu o opinie biegłego. Dokonując (...)

Komentarz allegro straszenie sprzedawcy

Komentarz allegro straszenie sprzedawcy

!!! biedne projekty!!!! brak umiejętności, dostałem 3 propozycje wszystkie beznadziejne. "Logo przerobione z internetu. Sprzedawca niemiły." W odpowiedzi na ten komentarz zostałem z wyzywany na lokalnych

POMOCY piszę test z prawa

POMOCY piszę test z prawa

. ryzyka. c. słuszności. 17. Obowiązek naprawienia szkody obejmuje rekompensatę a. strat. b. utraconych korzyści. . strat i utraconych korzyści. 18. Wykonanie dzieła stanowi dla wykonawcy a. dług. b

Chcę rozwodu - SZUKAM b. dobrego ADWOKATA

Chcę rozwodu - SZUKAM b. dobrego ADWOKATA

- babeczka jest konkretna i rzeczowa. i bardzo dobrze broni. polecam! Sobba http://e-prawnik.pl/forum/biznes/prawo-cywilne/chce-rozwodu-szukam-b-dobrego-adwokata.html&page=2 hjkjj Ja Łapińskiej polecić (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. Przepis art. 132 kro , wyraznie okresla taka sytacje. Wiec twoj bart nie placi alimentow skoro pociagnieci zostali do tego obowiazku Twoi rodzicie. art 132 kro " Art. 132. Obowiązek alimentacyjny

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net [b]Poradnictwo obywatelskie dla osób zadłużonych - wspólny projekt ZBPO-Fundacja im. Leopolda Kronenberga[/b] Związek Biur Porad Obywatelskich rozpoczął wraz z Fundacją Bankową (...)

W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

: bankovní záruka (BG) / SBLC (dodatek A) 2. Celková nominální hodnota: 10M MIN až 50B MAX USD nebo Euro 3. Vydávající banka: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS nebo jakákoliv Top 25. 4. Věk: jeden (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

jakiego mam wrazenie ze Pan sie dopuscil?. Podsumowujac: Panski negatywny komentarz oraz polemika oparta wylacznie na rozmowie telefonicznej, ktorej przebiegu oraz czasu nie jest Pan w stanie udowodnic

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. 126 KPC, d. zmiany w obrębie (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. 126 KPC, d. zmiany w obrębie (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

prawo do świadczeń albo ich wysokość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. [b]art. 220[/b] § 1. Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przez 270 dni. [b]Od 1 stycznia 2009 r. również ubezpieczone, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży mają prawo do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni[/b]. Adres: http://www.zus.pl

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

nigdy alimenty nie zostały ustalone przez sąd z takich względów o których pisałam wcześniej..... :([/color][/b] [b][color=#000066]hmmm to co nikt nic nie wie? :/[/color][/b] orientalna (...)

1

2

3

4

5

...

10