art 244 ksh Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Spolka z o.o -absolutorium dla prezesa zarządu

Spolka z o.o -absolutorium dla prezesa zarządu

spółce 50% udziałów. (zb1947) oczywiscie nie - art. 244 k.s.h. A.Z.

Spółka z o.o. (3)

Spółka z o.o. (3)

. 244 wyłączyć się.Co to rodzi? Czy to jest normalne? Tak jest w nowym k.sh. henpol Dopłaty i inne świadczenia pieniężne. Kora mniejszością głosów nie można nie udzielić absolutorium (...)

Możliwość łączenia wyroków po upływie 2 lat pomiędzy wyrokami z tego samego artykułu 244

Możliwość łączenia wyroków po upływie 2 lat pomiędzy wyrokami z tego samego artykułu 244

Możliwość łączenia wyroków po upływie 2 lat pomiędzy wyrokami z tego samego artykułu 244 W skrócie wyjasnie w czym rzecz: dnia 7.10.2010 roku zostałem skazany z art. 244 na karę (...)

Art 244

Art 244

ochronie- czy z tego Art. 244. złamanie zakazu sądowego nie mogę liczyć na podjęcie pracy?

Art.244 KK

Art.244 KK

Art.244 KK Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia

Prośba o wyjaśnienie wyroku sądu.

Prośba o wyjaśnienie wyroku sądu.

sygn. akt ................ zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym obowiązującego w okresie od xx.xx.xxxx do xx.xx.xxxx r. tj. czynu z art. 244 k.k. i za to na podstawie (...)

art 284 art 244

art 284 art 244

art 284 art 244 Czy jezeli na wezwanie w sprawie z powyższych artykułow stawie sie w podanym terminie i zloze wyjasnienia istnieje podstawa do zastosowania sankcji?

Art 178, 244

Art 178, 244

Art 178, 244 Witam! Mój znajomy został skazany z tych dwóch artykułów. Kazał mnie zapytać jaka jest możliwość jego wyjścia wcześniejszego dla kar 12, 8 i 4 miesięcznych. Z góry dziękuje (...)

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję Moje sprawa przedstawia się następująco. Zostałem zatrzymany przez Policję ponieważ zgodnie z policjantem złamałem art. 244 par. 1 kpk. Napisałem zażalenie (...)

Art. 183[1]. Ksh

Art. 183[1]. Ksh

Art. 183[1]. Ksh Czy ktoś z szanownych uczestników forum pokusi się o zinterpretowanie powyższego artykułu? Czy wspołmałżonek który nie może zostać wspólnikiem nie posiada prawa do udziałów? (...)

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

prawa art. 387 kpk czyli prozba o wydanie wyroku skazujacego o najmniejszej karze . I tu jest moje pytanie. Kiedy i w jaki sposob mam powiadomisc sad o tym ze chce skorzystac z tego art. ??? wyslac (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zakresie kategorii C+E? bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B holek

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

, powołując się na art. 244 Kodeksu Karnego, że złożę skargę do sądu i za nierespektowanie postanowienia sądu może iść na 3 lata do więzienia. Dziecka nie dostaję nadal, ale miałem (...)

wykonywanie zawodu po wyroku

wykonywanie zawodu po wyroku

wykonywanie zawodu po wyroku Witam. Co grozi za wykonywanie dalej zawodu po tym jak sąd wydał wyrok który mówi że oskarżony ma zakaz jego wykonywania?! jaki to jest art? do lat 3. Che Giwera Art

W sprawie zakazu (prawo  jazdy)

W sprawie zakazu (prawo jazdy)

zakaz , ,teraz otrzymałem wezwanie na komędę w sprawie podejrzanego o art 244 , nawiązując do poprzedniej odpowiedzi kiedyś pytałem się policjanta czy mogę jeździć na takim skuterze mimo (...)

Prowadzenie pojazdu bez uprawnien

Prowadzenie pojazdu bez uprawnien

wiemy, na podstawie art. 244 KK, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Niestety, ani grzywny ani pozbawienie wolności (...)

Jazda bez prawa jazdy(Sądowy zakaz jazdy samochodem)

Jazda bez prawa jazdy(Sądowy zakaz jazdy samochodem)

czy jest w ogóle coś do zrobienia żeby uniknąć wyroku więzienia. WItam, na podstawie art. 244 kk kara jaka grozi za naruszenie zakazu sądowego wynosi do 3 lat ( od 1 miesiąca). Dodatkowo (...)

prowadzenie pojazdu po utracie prawa jazdy.

prowadzenie pojazdu po utracie prawa jazdy.

ale w centrum miasta. Wiem że nie ma tego prawa jazdy, wiec jezdzi na lewo. Czym grozi taka głupota, bo nie wiem jak inaczej to nazwac.? więzienie! nological art. 244 k.k. -kara pozbawienia wolności (...)

Utrata prawa jazdy

Utrata prawa jazdy

zatrzymali trzeźwą po wyroku? kamilka123 Jak policja złapie Cię przed wyrokiem - mandat za brak uprawnień. Jak policja złapie Cię po wyroku - art. 244 k.k. -kara pozbawienia wolności do lat (...)

poslugiwania prawo jazdy kolegi

poslugiwania prawo jazdy kolegi

( 275kk) jesli jeszcze poslugujesz sie dokumentem cudzym bo Twoj zostal zatrzymany przez Sad to jeszcze popelniasz przestepstwo z art 244 kk . Kara przewidziana za to - pozbawienie wolnosci do lat (...)

Zatrzymanie prawa jazdy na 8 miesięcy - kiedy powinienem oddać dokument?

Zatrzymanie prawa jazdy na 8 miesięcy - kiedy powinienem oddać dokument?

uprawnień jest zabronione, tj. 1. przed wyrokiem Sądu - zatrzymane przez Policję: wykroczenie, 2. po wyroku Sądu (w okresie zakazu): przestępstwo z art. 244 kk ps. gdy nie zostało odebrane - (...)

Odpowiedzilność członków zarządu za zobowiązania spólki

Odpowiedzilność członków zarządu za zobowiązania spólki

są w tym zakresie jasne, ale można przyjąć, że termin przedawnienia wynosił 5 lat (gdy obowiązywał art 296 KH) i 3 lata (pod rządami art 297 KSH). greg Czy mamy do czynienia z bezskutecznością, (...)

Dokumenty do raportu spółki z o.o.

Dokumenty do raportu spółki z o.o.

prowadzona na KPiR, więc bilans będzie trudno sporządzić. Małe spółki na KPiR stając wobec sytuacji opisanej w art. 81 ksh sporządzają sprawozdanie finansowe w sposób opisany w art. (...)

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

jakie jest pytanie ? Wystąp do sądu cywilnego z pozwem p-ko członkom zarzadu powołując sie na wyrok uzyskany p-ko spółce zo.o. oraz art. 299 ksh . Dobrze jest do pozwu dołączyć także (...)

SZCZEGÓLIKI O SPÓŁCE Z O. O.

SZCZEGÓLIKI O SPÓŁCE Z O. O.

księdze". Jeśli chodzi o zawartość księgi udziałów to zobacz art. 188 kodeksu spółek handlowych. Jeśli zaś chodzi o uchwały zarządu spółki, to zgodnie z art. 208 k.s.h. jeżeli (...)

Prawo komplementariusza do wypłaty zysku

Prawo komplementariusza do wypłaty zysku

odpowiedzi. Wg KSH co do kapitału zakładowego w SKA decyduja przepisy o SA. W art 348 KSH czytamy: "Kwota przeznaczona do podziału między akcjonariuszy nie może przekraczać zysku za (...)

Przedawnienie

Przedawnienie

. Vestalinka Witam Kiedy następuje przedawnienie? z góry dziękuję za odpowiedzi mmatyldda To zależy od rodzaju roszczenia. Art. 118 k.c. (83)Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin

Wpisanie spółki do rejestru spółek jawnych

Wpisanie spółki do rejestru spółek jawnych

załączyli dane określone w art.26 paragraf 1 KODEKSU SPOLEK HANDLOWYCH, oraz uchwale o przekształceniu spółki cywilnej w jawna. § Art. 26. § 1. Zgłoszenie spółki jawnej do sądu rejestrowego (...)

Papier firmowy

Papier firmowy

oraz 595 ksh piotr obowiązkowo nr KRS wg ustawy o KRS, bodaj art. 37? milo stein

Kazus, wskazówka, porada, prawo handlowe

Kazus, wskazówka, porada, prawo handlowe

licytacyjnej przedmiotowej nieruchomości, a nadto roszczenie powoda jest sprzeczne z art. 5 k.c. Proszę ocenić zasadność powództwa oraz przedstawić zasady reprezentacji spółki kapitałowej przy (...)

1

2