art 243 poz1623 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


samowola budowlana

samowola budowlana

INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO PINB.7355-100112/WH Decyzja Działając na podstawie art. 80 ust. 2 pkt l, art. 83 ust. l ustawy z dnia 07.07.1994 r. - Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010 (...)

Jakie pismo napisać ?

Jakie pismo napisać ?

Jarosza decyzją z dnia 22 września 2013 r. Nr PK-12/12, na podstawie art. 34 ust. 4 oraz art. 35 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. (...)

alimentacja od datkobiorców

alimentacja od datkobiorców

% kwoty jaką otrzymywałaś z funduszu aliment., ale nie może to być więcej niż 300 zł/ na dziecko. Jeżeli dostawałaś wcześniej alimenty z funduszu w kwocie 243 zł lub mniej to 170 zł stanowi (...)

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

prawa art. 387 kpk czyli prozba o wydanie wyroku skazujacego o najmniejszej karze . I tu jest moje pytanie. Kiedy i w jaki sposob mam powiadomisc sad o tym ze chce skorzystac z tego art. ??? wyslac (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 215). 7. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r.,OSN.,1953, poz. 47. 8. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 r., OSN 1958, poz. 90. 9. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 21 (...)

	Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

dysponowanie wskazaną w pkt. 1 nieruchomością zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane /Dz.U. z 2010 nr 243, poz. 1623/ na cele budowlane. pkt. 3 Y. Zetowski w wykonaniu (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowaniem o zniesienie współwłasności rozliczeń z tego tytułu. Zarzut naruszenia art. 619 § 1 KPC stanowi w istocie polemikę z ustaleniami sądu, dokonanymi w oparciu o opinie biegłego. Dokonując (...)

Zatrzymanie obywatelskie

Zatrzymanie obywatelskie

Zatrzymanie obywatelskie Kto może a kto nie wykonać tzw, zatrzymanie obywatelskie?? zgodnie z art. 243 k. p. k. obywatel może ująć sprawce przestępstwa. grzecholec Jeśli p na przystanku jestem

VAT-25

VAT-25

(w dwóch egzemplarzach ? art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o których mowa w art. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

odniesienie do art. 36 Tu masz całość: "Dz.U. 2010 nr 217 poz. 1427 Obowiązek meldunkowy obywateli polskich Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

.). Natomiast dla przedsiębiorców objętych ustawą z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. zm.) stanowią one, zgodnie z art. 12 i (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

. U. z 2003r. Nr 119, poz. 1116 z póęn. zm.) -ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów...(Dz. U. Nr 71, poz.733 z póęn. zm.) -ustawy z dnia 6 wrzeúnia 2001r. o dostćpie do informacji

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

ruchu drogowym i art.104 ustawy z dnia 14.06.1960 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a także wniosku Komendanta Wojewódzkiego Policji. Co należałoby zawrzeć w takim odwołaniu? Pokładam nadzieje (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

? Zgodnie z art. 2 pkt 2 lit. "c" branżowej ustawy emerytalnej (j.t.: Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67, ze zm.), emerytowi policyjnemu przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego (zgodnie z art. (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

sądowym (Dz. U. Nr 46, poz. 254, z późn. zm.), z dnia 31 października 1989 r. w sprawie wynagradzania biegłych (tłumaczy) z zakresu daktyloskopii (Dz. U. Nr 64, poz. 292), a także przepis art. (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

(Dz.U. nr 54, poz.571, z późn. zm.). Mariusz Nie możemy sie zrozumieć albo ja źle myślę.Na skutek wypadku poniosłem obrażenia które wymagają długotrwalego leczenia w zwiazku z tym ponoszę koszty (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

art.131 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2010r. Nr 34, poz. 189, z pózn.zm) oraz zgodnie z art 40a ust. 1 i 40e ustawy z dnia (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa. Dz.U. z 2001 r. Nr 4, poz. 24 - zmiany ustawy ogłoszone zostały w Dz. U. z Nr 102, poz. 1118, z (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

w tych sprawach zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 132, poz. 1115). W załączniku do rozporządzenia zostały wykazane choroby, które są uznawane za

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi na inny (...)

Uwłaszczenie ziemi art.1ust.2ustawy z 26.10.1971 Dz.U.27.poz.250 z pózn.zm.

Uwłaszczenie ziemi art.1ust.2ustawy z 26.10.1971 Dz.U.27.poz.250 z pózn.zm.

Uwłaszczenie ziemi art.1ust.2ustawy z 26.10.1971 Dz.U.27.poz.250 z pózn.zm. Pytanie: Spadek po Ojcu był zrobiony w roku 1951. Zostało wydane Postanowienie Prawomocne. Spadek dziedziczą: Zona Ojca

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

publicznej (t.j. Dz. U. z 2018 roku, poz. 1330 z późn. zm.), ? art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 roku ? Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 roku, poz. (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ja wiem, że umowa na czas określony może byc wypowiedziana be z zakreślania tego w umowie o tym orzekał juz wielokrotnie sad jak nie sady. WAŻNE PRZYCZYNY. aipi Zgodnie z brzmieniem art. 673 par. 3

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 96, poz. 817) Na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn. zm.2)) zarządza (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę z dn. 10 października 2002 (Dz.U. z 2002 r., nr 200. poz. 1679 ze zm.) Minimalne wynagrodzenie określa Komisja Trójstronna, a jeżeli tego nie zrobi

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe, wynikającego z ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o pracowniczych programach emerytalnych (Dz. U. Nr 139, poz. 932 i z 1998 r. Nr 98, poz. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

1

2

3

4

5

...

9