art 231 kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi na inny (...)

Posiedzenie sądu

Posiedzenie sądu

wiem czy na decyzje ktora zapadnie mam prawo złozyc zażalenie itp.????? i czemu tylko posiedzenie? (kasandrra) art 306 par 2 kpk. to powód dlaczego do Sądu. W przypadku gdySąd zgodzi się z (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

zagubiony dokument w sądzie

zagubiony dokument w sądzie

obowiązku służbowego? 3. Czy już teraz istnieją przesłanki do wyłączenia sędziego na podstawie art.41 kpk? 4.Jakieś sugestie ? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i uwagi. Chętnie (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

subsydiarnego, d. sposób procedowania Sądu I instancji wynikający z nowego brzmienia przepisów dotyczących czynności procesowych przeprowadzonych przez Sąd oraz strony postępowania (np. art. 389§1 (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

subsydiarnego, d. sposób procedowania Sądu I instancji wynikający z nowego brzmienia przepisów dotyczących czynności procesowych przeprowadzonych przez Sąd oraz strony postępowania (np. art. 389§1 (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

odpowiedź, ale moje pytanie w żadnym stopniu nie dotyczy zakazu orzekania obowiązku naprawy szkody w oparciu o art. 415 § 5 k.p.k. Chodzi mi ściśle o to co podałam wyżej : czy sąd może (...)

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1 Dostałam wezwanie do Prokuratury z art. 231 kk par1 pkt 2. Szczerze, byłam zaskoczona...bo nigdzie nie przewinęło mi się aby przy paragrafie był punkt. A będąc (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

kpk." Do zawiadomienia została dołączona strona A5 na której jest: "na zasadzie art 335 par 1 kpk wnoszę o wydanie wobec oskarżonego wyroku skazującego bez przeprowadzenie rozprawy i (...)

obrońca z urzędu

obrońca z urzędu

. W takim wypadku udział obrońcy w rozprawie głównej jest obowiązkowy, a w rozprawie apelacyjnej i kasacyjnej, jeżeli prezes sądu lub sąd uzna to za konieczne. Art. 81.k.p.k. § 1. Jeżeli (...)

Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

komisji głosuje odnośnie winy. A art. 223 Ustawy o Szkolnictwie Wyższym, mówi, że przepisy KPK stosuje się tylko do spraw nieuregulowanych w ustawie. Ponadto kolejny artykuł (224) określa, (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

środka karnego. Sąd może uwzględnić ten wniosek w przypadku, gdy nie złożą sprzeciwu prokurator oraz pokrzywdzony (art. 387 kpk

groźba

groźba

.216/2kk i art 202/4b kk na podstawie art 217/1,2 i 5, art 219/1,2 oraz art 220/1 kpk na postanowieniu o zastosowaniu dozoru mam art 190/1kk i inne na podstawie art (...)

Art 79 kpk

Art 79 kpk

Art 79 kpk Czy konieczność posiadania obroncy ( obrona obligatoryjna ) narusza prawo oskarżonego do samodzielnej obrony?

art. 220 kpk

art. 220 kpk

art. 220 kpk Witam, aby mogło mieć miejsce przeszukanie musi być nakaz? Czy jak policja mówi że chodzi o sytuacje nie cierpiącą zwłoki to można doprowadzic do przeszukania? Kiedy jest taka (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

ruchu lądowym, po drodze publicznej jaką jest ul. Mxxxxxx tj. o czyn z art. 178a§1kk Na podstawie art. 24 i 31kpk i art. 469kpk sprawa niniejsza podlega rozpoznaniu przez (...)

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

. 335 kk to 2/3. Jakie mam szansę próbując we wniosku zgodnie z art. 387 k.p.k na karę 1 rok na 2 lata w zawieszeniu ? (kiedy podam wyczerpujące informacje dotyczące popełnienia czynu nie znane (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. § (...)

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

Umorzenie sprawy o pobicie mimo przyznania się do winy podejrzanego

dni, tj. o czyn z art. 157 p1 k.k na podstawie art. 17p1 pkt 2 k.p.k wobec braku znamion czynu zabronionego. II. umorzyć dochodzenie o naruszenie czynności narzadku działa na okres poniżej (...)

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję Moje sprawa przedstawia się następująco. Zostałem zatrzymany przez Policję ponieważ zgodnie z policjantem złamałem art. 244 par. 1 kpk. Napisałem zażalenie (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz poszczególnych firm, (...)

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

się skontaktuje z prawnikiem to mnie wypuszczą, bo zatrzymanie nie było zgodne z art kodeksu postepowania karnego? Art. 46. § 1. Zatrzymanego należy natychmiast poinformować o przyczynach zatrzymania (...)

rozprawa!!!Pilne

rozprawa!!!Pilne

.376 par.2 kpk. A w postepowaniu uproszczonym oskarżony nie ma obowiązku stawienia się na żadną, nawet na pierwszą rozprawę - art. 479 par.1 kpk. Jezeli oskarżony nie może się stawic (...)

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

kontaktu z organami ścigania ~ale_jaja~ prosta sprawa, na 1 rozprawie zgłosić wniosek Sędziemu w trybie z art. 335 k.p.k i dogadać się z prokuratorem na temat kary, jak to było 1 przestępstwo, (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

zakładzie karnym, a w czynnościach niecierpiących zwłoki również znaczną odległość od miejsca pobytu rodzica, opiekuna do miejsca dokonywania czynności. Mimo użycia w art. 39 u.p.n. określenia (...)

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę

Potrzebny KK i KPK na tę chwilę Proszę, jeśli znajdzie się ktoś, kto w tej chwili miałby pod ręką KK oraz KPK, odpowiedzcie mi, co kryje się pod art. 322 par.1 KKoraz, nie pamiętam (...)

Art 288, 335 kpk i obowiazki

Art 288, 335 kpk i obowiazki

Art 288, 335 kpk i obowiazki Witam. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie posiedzenia, które ma się odbyć. Prokurator złożył wniosek w trybie 335 kpk. Moje stawiennictwo w charakterze

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk?? Jestem oskarzony o sfalszowanie biletu parkingowego %-) Mialo to miejsce jakies 6 miesiecy temu dzis przyszedl mi listem akt oskarzenia... Chcial bym skorzystac z