art 223 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

adwokata sąd musiał odrzucić wniosek gdyż w przeciwnym wypadku dostał by od razu list z wyrokiem. Za 1 sprawę ma postawione następujące zarzuty: art. 223kk i art. 158§1 kk (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

wskazać na treść art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej. Przepis ten stanowi, iż zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął (...)

Zaproszenie na szkolenie: Prawo zamówień publicznych, Łódź, 30.09.2011

Zaproszenie na szkolenie: Prawo zamówień publicznych, Łódź, 30.09.2011

publicznych. Forma przyjmowania zgłoszeń formularz zgłoszeniowy: http://www.edukey.pl/zapisz-sie?id=223 e-mial: biuro@edukey.pl telefon: (42) 630 80 99 Program szkolenia 1. Czynności przygotowawcze: 2

Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

komisji głosuje odnośnie winy. A art. 223 Ustawy o Szkolnictwie Wyższym, mówi, że przepisy KPK stosuje się tylko do spraw nieuregulowanych w ustawie. Ponadto kolejny artykuł (224) określa, (...)

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

. Konieczek Paulina 219 . Konofalska Maja Joanna 220 . Konysz Krzysztof 221 . Kopacz Mateusz Arkadiusz 222 . Kopcioska Urszula 223 . Koper Aleksandra Anna 224 . Koprjaniuk Wioleta Anna 225 . Korcz Aleksandra

kara za pseudo hotel?

kara za pseudo hotel?

to obecnie obowiązująca Ustawa z dnia 21 maja 1971 Kodeks Wykroczeń /DZ.U. z 1971 Nr 12 poz.114 z późn.zm./reguluje odpowiedzialność karną, przewidując w art. 60 z jedynką u góry, w par.4,w p.2,2a (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz art. (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. 13 pkt2, art. (...)

Art. 280. § 1

Art. 280. § 1

Art. 280. § 1 Witam mój chłopak został zatrzymany w areszcie śledczym za art280 kk 1 przyznaj się tylko do walniecia go raz jego kolega z którym miało miejsce to zdarzenie go (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności i znalezieniu przez nie dochodowej pracy, zarządać alimentów od dziecka na podstawie art. 209 § 1 kk?? Czy sytuacja unikania przez ojca płacenie (...)

Art. 123. § 1.

Art. 123. § 1.

Art. 123. § 1. Dzień dobry. Mam problemy z uczelnia która neka mnie wezwaniem do zapłaty za studia na które nie uczęszczałem. Czy mam rozumiec że jeśli otrzymywałem te wezwania z uczelni (...)

Art. 286. § 1

Art. 286. § 1

zakończona bez żadnych zobowiazan karnych? Proszę o pomoc co mam zrobic? :/ Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia (...)

art. 158&1 kk

art. 158&1 kk

sobie obdukcje. Ma uszkodzenie ciała do 7 dni, czyli przedstawiono nam art 158&1. Pobiliśmy go lecz nie przyznaliśmy się do tego (złożyliśmy zeznania na policji, że żadna bójka nie miała (...)

art. 190 & 1

art. 190 & 1

prześle do jego szefa. A tu dostaję po miesiącu wezwanie jako podejrzany w sprawie z art. 190 & 1 kk. W mailach do Kasi rozpisywał sie, że cierpi na depresje i dlatego leczy się u psychiatry. (...)

Art. 183[1]. Ksh

Art. 183[1]. Ksh

Art. 183[1]. Ksh Czy ktoś z szanownych uczestników forum pokusi się o zinterpretowanie powyższego artykułu? Czy wspołmałżonek który nie może zostać wspólnikiem nie posiada prawa do udziałów? (...)

Wykroczenie z art.119&1

Wykroczenie z art.119&1

Wykroczenie z art.119&1 córka ma 15lat i podpadła z tego artykulu na sume75zl mam sprawe w sądzie dla nieletnich jako ojciec chciałbym wiedziec jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć dla mnie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

jakby co Remek55 Witam. Jakieś kwoty musisz mieć podane bo inaczej nie wiesz czy sprawa będzie opłacalne czy nie. Podaj jeszcze jakie masz długości linii energetycznej, cenę za 1 m. kw. gruntu i (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że obowiązek

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

, a sprzedaz mogla nastapic zgodnie z art.509 KC ale nie wiem jakimi prawami ta firma sie posluguje, zadaj sobie lepiej pytanie czy jak ty bys pozyczyl pieniadze czy nie chcial bys ich odzyskac???mysle ze

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu (...)

1

2

3

4

5

...

51