art 217 paragraf 1b pkt 1 i 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wykroczenia.Tez mialem zabrane prawo jazdy na okres 5 lat i zawiasy 3 na 1 ale po 2 latach napisalem pismo do sadu o wczesniejsze odzyskanie prawka i udalo sie jedynie co to koszty sadowe (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

Pani na nast. pytania: 1) czy jest Pani rozwiedziona z mezem? 2) jesli tak to kiedy odbyl sie rozwod i czy orzeczono wine (jak tak, to kto jest winny rozpadu malzenstwa), 3) od kiedy Pani choruje (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

. 207 § 3, 6 i 7 KPC, c. zakres zastosowania art. 210 KPC d. zakres zastosowania art. 217 §§ 2 i 3 KPC. ADRESACI: Szkolenie kierowane jest do osób z krótkim jak i (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

. 207 § 3, 6 i 7 KPC, c. zakres zastosowania art. 210 KPC d. zakres zastosowania art. 217 §§ 2 i 3 KPC. ADRESACI: Szkolenie kierowane jest do osób z krótkim jak i (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

było czyste i pachnące (warto dodać że z właścicielką miałam bardzo dobre układy- zero spięć). Razem z właścicielką obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia, odczytaliśmy liczniki i wszystko (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

a ******** z powodu wprowadzenia z dniem 15-10-2004 przez Polkomtel nowego cennika (pkt. 23 regulaminu promocji „Abonament 10 zł”) jak również paragraf 18 pkt. 5,6 obecnego regulaminu. (...)

PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

instrukcja. Pola na druk pit-37 są ponumerowane i to właśnie w pole numer 1 należy wpisać swój numer identyfikacji podatkowej, natomiast w pole numer 2, jeśli jesteśmy osobą w związku (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.Dz.U. 2002 nr 217 poz. 1833. Nazwa i nr CAS czynnika szkodliwego dla zdrowia Najwyższe (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

chce nam odebrac czesci naszego mieszkania po naszym ojcu? ja juz tego nie rozumie. Pomozcie. agus ma prawo prawoi MAM PYTANIE Jest taka sytuacja. jest sobie mąż i żona mają 2 synów (A i (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

złodzieji bo oni straszą jak mogą i gdzie mogą,są wulgarni i uwaga bo wysyłaja podstawionych ludzi co to wtargnieciem do domu wchodza i na siłe próbują coś zabrać bez nakazu.Moja (...)

Służebność

Służebność

Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11 grudnia 2006 r., I OPS 5/06: organ administracji publicznej, orzekając o kosztach postępowania rozgraniczeniowego na podstawie art. 262 § 1 pkt (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

zrobisz tak jak ona radzi. U mnie po prostu przeszło tak że miałam 2 zwolnienia na opiekę i złożyłam tylko raz z3b i z15. Mp1986 Do hipokulka tak, mąż zrobił ZUA. Najpierw (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

Ciebie i dla innych osób. Musisz wiedzieć, że zawsze istnieje jakieś ryzyko, że sprawy się nie wygra i nawet jeśli ktoś Ci napisze, że jest szansa 99,9% na wygraną, to i (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

wyjaśni, a best jest bezsilny i straszy. Nagraj i zgłoś w prokuraturze nękanie i tzw. naruszenie miru domowego. Na więcej tutaj nie ma czasu i miejsca. W/g mnie przedawniły się (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

jest kredytem celowym i został spożytkowany zgodnie z przeznaczeniem na jaki został udzielony i nastąpiły komplikacje ze spłata (jak wyżej) również Pan nie kwalifikuje się pod ten paragraf. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

sprawy ile kobiet tę sytuację wykorzystuje tylko po to żeby nic nie robić i dostawać pieniądze. Ja też jestem pracownikiem i mamą. Mamy również fajnego, wyrozumiałego Pracodawcę, który (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

to ciezka i nie mam za co zyc,ani naraie nie moge podjac zadnej pracy gdz moj syn jest jeszcze zamaly. wczoraj bylam ulekarza alergologa z moim dzieckiem 17miesiecznym i u niego tagze jest astma oskrzelowa (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie (...)

please help!!!

please help!!!

, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności (...)

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

koszt na 3 lata dzielisz i na miesiące,ma wyjść ok 2 tys zł,i nie słuchaj pani co pisze wyżej bo to bzdura .Żądasz podziału kosztorysu w stosunku 80% na 20% proc bo wg art (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam (...)

1

2

3

4

5

...

46