art 217 par 1b pkt 1kkw Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

.). Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie art. 115 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.). Szczegółowy (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

wpływ na ogólne koszty utrzymania dziecka. Ważne jest kiedy była zasądzona kwota 350 złotych miesięcznie, wiele faktów wymaga wyjaśnienia, nie da się w prosty sposób odpowiedzieć (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozwiązania umowy tylko poprzez wypowiedzenie jej przez Abonenta a każda inna forma rozwiązania umowy jest uznawana za nieważną? pyrda Bo taką możliwość daje Ci art.384 1 kc. z niego wynika to Twoje (...)

Problem z teściową

Problem z teściową

. Co mi może za to grozić? Art. 217. Kodeksu karnego wskazuje, iż:  § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną,  podlega (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

długów[/b] Jeżeli doszło do tego, że gospodarstwo domowe już nie może zapłacić swoich długów, można ubiegać się o sanację długów. Na stronie Internetowej Urzędu Komorniczego można znaleźć (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

informacji "poufnych" 2. Czy może uznać za konkurencję każda inną aptekę - nawet tę w innym mieście lub na przeciwległym krańcu tego samego dużego miasta 3. [B]Czy może zabronić pracy np u (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone alimenty (...)

Opłata za studia

Opłata za studia

radzę raz jeszcze: art.117, 118, 123par.1 pkt.2 Kodeksu Cywilnego, a w przyszłości - spłacaj długi, będzie ci lżej w życiu. Dziękuję za uwagę, życzę dobrej nocy januszkalupa Ja (...)

Umowa o wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego

Umowa o wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego

zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 2 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy pn: ? Opracowanie projektu rozbudowy (...)?. 2. Wykonawca wykona projekty (...)