art 214 1 143 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz art. (...)

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Wyniki konkursu na aplikację ogólną 2010 !

Jolanta 211 . Klugiewicz Marcin Tadeusz 212 . Kobryoski Przemysław Adrian 213 . Koc Łukasz Sebastian 214 . Kocioski Przemysław 215 . Kołodziej Judyta 216 . Kołtun Magdalena 217 . Konecki Piotr 218

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

mienie. Dziennik Ustaw z 1996 nr 143 poz. 662 3. Kodeksu pracy - dził V rozdział II- odpowiedzialnośc materialna pracowników Zwracam Ci szczególną uwagę na art. 124 §3 kodeksu (...)

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ?

. Art. 130. § 1. Obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, ustalany zgodnie z art. 129 § 1, oblicza się: 1) mnożąc 40 godzin przez (...)

Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę

Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę

nieprzekraczającym 4 miesięcy, z zastrzeżeniem § 2 oraz art. 135-138, 143 i 144. oraz czy pracodawca może podważyć uzasadnienie mojego wypowiedzenia na podstawie artykułu 135 § 1 i (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." z chwilą (...)

orzeczenie o niepełnosprawności a dofinansowanie

orzeczenie o niepełnosprawności a dofinansowanie

zgodne ze wspólnym rynkiem z zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu (ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych) (Dz. Urz. WE L 214 z 09.08.2008, str. 3) oraz kierunek wykładni wyznaczony (...)

Czas pracy - wytłumaczcie mi to proszę

Czas pracy - wytłumaczcie mi to proszę

przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy, z zastrzeżeniem § 2 oraz art. 135-138, 143 i 144. Czyli jak jestem na pełny etat to ile mam pracować tygodniowo? bo nie rozumiem (...)

Rozwód bez obecności pozwanego

Rozwód bez obecności pozwanego

wniosek o ustanowienie kuratora do doręczeń-w uzasadnieniu umotywować to brakiem adresu do doręczeń w kraju!Zgodnie z art. 143 kodeksu postępowania cywilnego jeżeli stronie, której miejsce (...)