art 212 kp Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

oskarżenia prywatnego. Art. 213. § 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy. § 2. Nie popełnia przestępstwa określonego (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

art.188kp

art.188kp

art.188kp Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych problemów ale z drugim dniem (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny i sąd zapewne (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

zastanowieniu się ze swoją księgową zmienił świadectwo pracy na art.41 par 1K.P.(likwidacja sklepu) , z tym świadectwem poszłam do ZUS-u i pani je przyjęła ( do tego dołaczyłam L4).Od (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowaniem o zniesienie współwłasności rozliczeń z tego tytułu. Zarzut naruszenia art. 619 § 1 KPC stanowi w istocie polemikę z ustaleniami sądu, dokonanymi w oparciu o opinie biegłego. Dokonując (...)

Proszę o pomoc!!!
zostałam oskarżona z art 212 pkt 1, oskarżyciel Prywatny.
Co mi grozi

Proszę o pomoc!!! zostałam oskarżona z art 212 pkt 1, oskarżyciel Prywatny. Co mi grozi

Proszę o pomoc!!! zostałam oskarżona z art 212 pkt 1, oskarżyciel Prywatny. Co mi grozi Proszę o pomoc!!! zostałam oskarżona z art 212 pkt 1, oskarżyciel Prywatny. Co mi grozi (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku na podstawie Art. 212 § 1. Kodeksu Karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

pracodawca może zwolnic pracownika i zatrudnic osobę która nie choruje wcale, ja na to że art.8 k.p również podtrzymuje że jest tu zasadne sprzeczne z zasadami współżycia społecznego zwolnic (...)

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować? Art. 141. § 1. mówi że: Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną (...)

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

. Art. 212. § 1. Jeżeli zniesienie współwłasności następuje na mocy orzeczenia sądu, wartość poszczególnych udziałów może być wyrównana przez dopłat Kuba espadki.pl przez dopłaty (...)

Bezpodstawnie skrócony okres wypowiedzenia (art 49 kp)

Bezpodstawnie skrócony okres wypowiedzenia (art 49 kp)

wymaganego na podstawie art. 49 k.p". oraz że "z mocy art. 49 k.p. następuje unicestwienie bezpodstawnie skróconego okresu wypowiedzenia, zaś umowa o pracę rozwiązuje się z upływem (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

w obrębie art. 212 KPC, g. zmiany w obrębie art. 217 KPC, h. zakres zastosowania art. 162 KPC. 2. Zmiany w zakresie postępowania II instancyjnego: a. nowe zarzuty procesowe, b. zakres (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

w obrębie art. 212 KPC, g. zmiany w obrębie art. 217 KPC, h. zakres zastosowania art. 162 KPC. 2. Zmiany w zakresie postępowania II instancyjnego: a. nowe zarzuty procesowe, b. zakres (...)

Czy artykuły 212 oraz 216 (kk) mają zastosowanie. WULGARNY FILM

Czy artykuły 212 oraz 216 (kk) mają zastosowanie. WULGARNY FILM

, proszę o poradę czy art. 212 i 216 maja w tym przypadku zastosowanie i jaki są szanse na wygranie procesu. Nie jestem prawnikiem, ale jeżeli na tym filmie wyraźnie widać twoją postać. A ktoś (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca w art. (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

trwa kolejna umowa o pracę nawiązana w okolicznościach w art. 97 § 11 k.p., w brzmieniu obowiązującym przed tym dniem. Przepisy art. 97 § 11-13 k.p. stosuje się do stosunków (...)

obowiazek wykonywania polecen

obowiazek wykonywania polecen

, to jakie obowiazki zostay naruszone przez Jacka S? - Czy podane w pimi zwaniajacym przyczyny rozwiazania umowy o prace bez wypowiedznia spelnily wymagania art 52kp Zagadnienia pomocnicze 1. Obowiaki

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę zawarta (...)

nagana od pracodawcy

nagana od pracodawcy

nagana od pracodawcy Witam. Jeśli zostałam już raz ukarana karą nagany z kp art 108 to czy mam możliwość zostać zwolniona dyscyplinarnie z tego powodu? Nawet za to samo przewinienie jest możliwość

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po ustaniu (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

sole mineralne i witaminy. Woda do picia i do mycia Przepisy art. 233 k.p. zostały rozwinięte w § 13, 112 i 113 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

pracy dot. wypowiedzenia oraz jest opatrzone osobistym jego podpisem to takie wypowiedzenie jest skuteczne z chwilą gdy pracownik zapoznał się z jego treścią (ART. 61 K.C. W ZWIĄZKU Z ART. 300 (...)

K.P dzien wolny za 26.12.2009

K.P dzien wolny za 26.12.2009

K.P dzien wolny za 26.12.2009 Witam mam problem z pracodawcą gdyż ciągle usiłuje mi wmówić, że za dzień 26.12.2009 (sobota) nie przysługuje mi dzień wolny. A wiadomo że w KP art. (...)

Jak zmusić pracodawcę do wypowiedzenia umowy o pracę?

Jak zmusić pracodawcę do wypowiedzenia umowy o pracę?

- art. 218 kk. Robert a ja proponowałbym rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z winy pracodacy (taka dyscyplinarka w drugą stronę) art.55(1) kp. Zamiast odprawy uzyskasz odszkodowanie, odpowiadające

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

w dostarczeniu zwolnienia nie będzie wystarczającą podstawą do wypowiedzenia umowy o pracę w trybie art. 52 kp. Podstawą wypowiedzenia w tym przypadku jest ciężkie naruszenie podstawowych (...)

1

2

3

4

5

...

7