art 212 kk i 216 kkwnego kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku na podstawie Art. 212 § 1. Kodeksu Karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności (...)

Znieważenie w utworze muzycznym

Znieważenie w utworze muzycznym

art 212 KK, czy tylko i wyłącznie zależy od poszkodowanego? 2. W przypadku postępowania, jak duża jest szansa obronienia się art. 213 § 2 KK? 3. Czy art. (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

pewny, że chcesz wystąpić na drogę sądową? Pozdrawiam i życzę powodzenia gdybyś się jednak zdecydował. mimi To podlega pod art. 216 Kodeksu Karnego Rozdział XXVII (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Czy artykuły 212 oraz 216 (kk) mają zastosowanie. WULGARNY FILM

Czy artykuły 212 oraz 216 (kk) mają zastosowanie. WULGARNY FILM

, proszę o poradę czy art. 212 i 216 maja w tym przypadku zastosowanie i jaki są szanse na wygranie procesu. Nie jestem prawnikiem, ale jeżeli na tym filmie wyraźnie widać (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze zapłacić (...)

pozew o zniesławienie,ublizanie itp.

pozew o zniesławienie,ublizanie itp.

zapytać Ściganie przestępstwa zniesławienia (art. 212 k.k.) lub znieważenia (art 216 k.k.) odbywa się z oskarżenia prywatnego. Przepisy procesowe wskazują, (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

ULTIMO obejmowały m.in.: - nękanie dłużników ciągłymi telefonami, - nękanie dłużników smsami, - poniżanie i obrażanie dłużników podczas rozmów (np. Pan/i jest śmieszny/a, Pan/i (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje (...)

Prosze o pomoc....

Prosze o pomoc....

pozbawienia wolności do lat 2. Ważne jest tutaj to że przestępstwo to jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Jeżeli chodzi o poniżanie Art. 216.§ 1. Kodeksu Karnego mówi: Kto (...)

Groźby przez smsy

Groźby przez smsy

. ............................. w ...................... ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA Na podstawie art. 216 § 5 zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa w stosunku do mojej osoby za (...)

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

rzeczywiście, to będzie , to na moją korzyść. Zwróci się także do policji o wykaz interwencji w domu , bo takie miały miejsce i tym podpierała się żona i teściowa w czasie zeznań. oczywiście (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. 126 KPC, d. zmiany (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. 126 KPC, d. zmiany (...)

Groźba karalna

Groźba karalna

Groźba karalna Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba karalna?! salomea70 art. (...)

Kradzież, włamanie

Kradzież, włamanie

co wy do chu... gadacie boss Włamanie. Ustawodawca używa w art. 279 KK ogólnego określenia kto kradnie z włamaniem. O ile znamiona kradzieży zostały opisane w art. 278 KK, o tyle (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za alimenty (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

rozprawe apelacyjna powiedzialem ze juz nie mieszkam z byla konkubina i dziecmi i niestety mi odwieszono ten wyrok malo tego automatycznie ucieklem do angli gdyz mam dopiero 25 lat i niechce (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k wymierzył (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny i (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

, uczy pisać i liczyć, pierze, gotuje i prasuje mu, a Wy?? zapłacić jest najprościej, ale dla Was to i tak za dużo. Wstydźcie sie!!!!!!! qpnw Jestem oburzona odpowiedziami mężczyzn (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

, daje tylko nerwy, stres i spore koszty, a na koniec i tak jedna strona jest niezadowolona i utrudnia wykonanie wyroku - sprawa z komornikiem itp nieprzyjemności. Drugi model polega po prostu (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

;1kk ,w zb art 270 & 1kk,w zb. 297 kk. Mam problemy z matka i chcialbym zalatwic jej opieke przd odbywaniem kary . Prosze o wypowiedz disiaj. (Janek) Jeżeli oskarżonemu zarzuca (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

plac alimęty a to nie prawda sa prawa i obowiązki a tak jak mi sędzia powiedziała że mu tylko zostały obowiązki Głowa do góry i nie bać się iść do sądu i złożyć wniosek A (...)

1

2

3

4

5

...

7