art 21.1 pkt 114 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

, że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs prawa jazdy ??? Bardzo proszę o odpowiedż. Chyba nie. Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 114. 1. Kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji podlega: (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. (...)

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4 Witam, mam pytanie. Dostałem wezwanie na komendę jako świadek, na wezwaniu jest wpisany art 60 pkt 4 kodeksu drogowego. Sytuacja wygląda następująco w tamtym roku (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. 13 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt (...)

pozostawienie podania bez rozpoznania?

pozostawienie podania bez rozpoznania?

postanowienia (wyjasnienie NSA w wyroku z dnia 23 stycznia 1996 r II S.A 1473/94, ONSA 1997 r. Nr 3, poz. 114.) uniemozliwia wniesienia odwołania ani zażalenia. Jeżeli natomiast stanowisko organu jest (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

umowa o prace a działalność gospodarcza

umowa o prace a działalność gospodarcza

pracownika za szkodę wyrządzoną pracodawcy (art. 114 i nast Kodeksu pracy). Wynika z tego, że pracodawca nie może całkowicie zakazać pracownikowi podejmowania działalności gospodarczej, (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

jak podzielić majątek w takim przypadku...proszę o pomoc....

jak podzielić majątek w takim przypadku...proszę o pomoc....

art. 777 k.p.c. tylko jest to dodatkowy koszt. Prawnik1209

skutki uchylenia uchwał

skutki uchylenia uchwał

(liczba członków wspólnoty 297, oddano 166, za 114 i 144 głosy , pozostali członkowie nie oddali głosów). Jakie będą konsekwencje ( dla zarządu ) uchylenia tych uchwał przez sąd dot. one m.in, (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

-budowlanej (takim organem najczęściej jest starosta). Sprawy te reguluje art. 30 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego. Art. 30 [Obowiązek zgłoszenia] 1.[40] Zgłoszenia właściwemu organowi (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście czy (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

STANOWISKO W ŚWIETLE UPDOF W świetle przepisów art. 10 updof źródłem przychodów mogą być m.in.: działalność wykonywana osobiście lub prawa majątkowe. Na podstawie art. 13, pkt (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, albo 3) (...)

 Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

przypadkach, gdy korzystający z lokalu nie ma zawartej umowy bezpośrednio z dostawcą mediów lub dostawcą usług (art. 9 ust. 6 u.o.p.l.). Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 8 wskazanej ustawy, (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

Społecznych oraz niektórych innych ustaw z art. 67 ust. 1 w związku z art. 2 i art. 32 ust. 1 Konstytucji RP; art. 2 oraz art. 5 ust. 1 pkt 9 i 10 powołanej wyżej (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy z dnia 20.06.1997 (...)

wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

, a dokonywane zmiany nie wkraczają na część nieruchomości wspólnej. W skrócie: 1. U dostawcy gazu potrzebne jest wydanie warunków zabudowy (czy jakaś inna nazwa-nie pamiętam). 2. Z papierkiem pkt. (...)

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy Witam, Pracodawca złożył mi rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia uzasadniając (...)

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny Witam. Wczoraj zostało wręczone mi rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z dwu tygodnionwym wypowiedzeniem. Miałem podpisaną umowę (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

zmieniać obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 3-8 albo od wykonania nałożonych obowiązków zwolnić, z wyjątkiem obowiązku wymienionego w art. 72 § 2. Jednocześnie (...)

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

dokonują wypłaty należności osobom określonym w art. 3 z tytułu działalności określonej w art. 13 pkt 2 i 5-8 ( art.13 pkt 7 - wynagrodzenia otrzymywane przez osoby (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

akapitu), iż SN uważa, że prawo do równoważników przysługuje jednak emerytowi policyjnemu. Tymczasem z przepisów (art. 2 pkt 2 lit "c" oraz art. 29 ustawy emerytalnej) nie (...)

Zwolnienie z podatku od spadku

Zwolnienie z podatku od spadku

warunki art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (ust. 1 pkt 3, ust. 2 pkt 1-3). Pojawia się jednak problem i wątpliwość odnośnie spełnienia pozostałych warunków zawartych w (...)

docieplenie/ Elewacja wykonana bez zgłoszenia

docieplenie/ Elewacja wykonana bez zgłoszenia

mowa w: 1)art. 29 ust. 1 pkt 7?11, 14, 15, 17 i 18 oraz w art. 30 ust. 1 pkt 3 i 4 ? wynosi 2 500 zł; 2) art. 29 ust. 1 pkt 1?3, 5, 6, 12, 13, 16 i 19?21 ? wynosi 5 000 (...)

1

2

3

4

5

...

13