art 209 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności i znalezieniu przez nie dochodowej pracy, zarządać alimentów od dziecka na podstawie art. 209 § 1 kk?? Czy sytuacja unikania przez (...)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - brak płaconych alimentów

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - brak płaconych alimentów

, nie interesuje sie swoimi dziećmi. Czy mogę złożyć zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa niealimentacji - art. 209 & 1 k.k. sama? Nie wnosiłam wcześniej (...)

Ojciec dziecka chce pozbawic mnie wladzy rodzicielskiej pomocy!!:(

Ojciec dziecka chce pozbawic mnie wladzy rodzicielskiej pomocy!!:(

o ich obniżenie. Sama Pani decydować o tym nie może. Proszę pamiętać, uporczywa niealimentacja jest przestępstwem karnym stypizowanym w art. art. 209 par. 1 kk. Prawnik1209

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

. Could moge zrobic? Marcia bebi odezwij sie , iga022@o2.pl mila Olu nie idź n policję ale od razu złóż doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 209 par. 1 kk. (...)

Sprawa karna z 2008

Sprawa karna z 2008

problemów finansowych. W maju 2012 roku przyszło mi Postanowienie z Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia Wydział XIV Karny iż po rozpoznaniu sprawy za przestępstwo z art 209 par 1 (...)

jakie mam szanse na wygranie tej sprawy. Jak dobrze mówić w sądzie że sąd uwierzył mi.

jakie mam szanse na wygranie tej sprawy. Jak dobrze mówić w sądzie że sąd uwierzył mi.

zeznania przeciwko ojcu Oliwii który jest podejrzany o z art 209 pkt 1 kk ( uchylanie się od płacenia alimentów na dziecko). Kiedy byłam tam opowiedziałam wszystko to co leży (...)

pozbawienie władzy rodzicielskiej

pozbawienie władzy rodzicielskiej

miesiące do dnia dzisiejszedo nie oddał wszystkich rzeczy np. łóżeczka. Nie dawno dostałam wezwanie na KPP na zeznania przeciwko ojcu Oliwii który jest podejrzany o z art 209 pkt 1 (...)

powód rozwiązania umowy

powód rozwiązania umowy

przyczyną rozwązania umowy o pracę był fakt figurowania w mojej kartotece karnej informacji o warunkowym umorzeniu postępowania karnego w art. 209 paragraf 1 k.k. Sądowi, który (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

- przeczytajcie dokładnie jej treść. Kolejnym krokiem to odebranie praw do opieki. W przypadku wyroku z art 209 KK macie doskonałe podstawy do odebrania praw do opieki nad dzieckiem(dziećmi). (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

odpowiedzialności za przestępstwo z art. 209 § 1 jest to, aby niewypełnianie obowiązku alimentacyjnego narażało na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych dziecka. (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

. Przekonasz się jak będziesz miała swoje. Aga dostałam aż 100 zł dlaczego ? bo grozi mu koljen asprawa z artykułu 209 nie zapłacił z miłości do syna zapłacił bo ściga go prokuratura,na odczepne (...)

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

[quote=Zaś jeśli domaga się zapłacenia przez pozwanych zaległej kwoty za ich syna to podania podstawy prawnej żądania][/quote]a nie chodzi tu czasem o Art. 209 K.K art 1? (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

(udokumentowanym, czy nie to już opisałem powyżej). Często sądy przyjmują że art. 159 kk. pochłania art. 158 § 1 kk. Przyjmuje się, że jeśli ktoś używa broni palnej, (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

art.207 i 209 kodeksu karnego tj. znęcania się nad Tobą oraz niepłaceniem alimentow na dziecko. Nie można pozostawić tego bezkarnie - przede wszystkim tego pikła związengo ze znęcaniem, które (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

uchylaniu się, tak jak formułuje to artykuł 209 par. 1 kk w nowym brzmieniu? Joga94 Witam dostałem z policji wezwanie w charakterze świadka w sprawie o przestępstwo z art.209 & (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Ojciec cudzoziemiec- alimenty i pozbawienie praw. Bardzo proszę o pomoc.

Ojciec cudzoziemiec- alimenty i pozbawienie praw. Bardzo proszę o pomoc.

prokuratury - sama nie przez komornika -209 K.K art 1- nie alimentacja iza12014gmail.com alimenty.pl Witam, pisalam juz w tamtym roku o mojej sprawie egzekucji alimentow we Francji (ojciec (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

Zaświadczenie o niekaralności przy uchylaniu się od płacenia alimentów?

Zaświadczenie o niekaralności przy uchylaniu się od płacenia alimentów?

(mietek2) jeśłi uchylasz się od placenia alimentów i miałeś sprawę z tego tytułu z art 209 k.k i zapadł wyrok, to będziesz miał taka notę w zaświadczeniu o niekaralności. Jeśli (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

tzw. opłat manipulacyjnych, które podmiot dokonujący windykacji pobiera na koszty własnej działalności. Takie działanie może być kwalifikowane jako przestępstwo z art. 286 § 1 k.k., (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

12@wp.pl. buahaha Witam natknęłam się na wpisy i czytam o zakładaniu sprawy z Art.212kk czytając wpis o który już został posądzony klient chciałabym stwierdzić iż szkoda kasy i czasu ponieważ (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone alimenty (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w '' czasie próby ''. Znajomy 1 kwietnia (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

adwokata sąd musiał odrzucić wniosek gdyż w przeciwnym wypadku dostał by od razu list z wyrokiem. Za 1 sprawę ma postawione następujące zarzuty: art. 223kk i art. 158§1 (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

Art.244 KK Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia

czy ja idę do więzienia ???

czy ja idę do więzienia ???

, przy czym przyjmuje w ramach zarzucanego mu czynu, iż stanowi on występek z art. 286&1kk w zw. z art.286&3kk i za to na mocy art 286&1kk w zw. z art. (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

1

2

3

4

5

...

9