art 200 ordynacji Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

Art. 200. kk Witam Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

Ordynacjia Wyborcza - art.202j

Ordynacjia Wyborcza - art.202j

Ordynacjia Wyborcza - art.202j Prowadzone jest przeciwko mojej osobie postępowanie w związku z naruszeniem art.202j § 1 Ustawy Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw

200 kk

200 kk

powiedziała że do niczego jej nie zmuszałem. Zgłoszenie zostało odrzucone, jednak rozpoczęto postępowanie o seks z nieletnią z urzędu. Jest to przestępstwo z 200 art. Kodeksu Karnego, ale (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie znalalzalm (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Ugoda w sÄ…dzie

Ugoda w sÄ…dzie

lokatorów z dnia 21.06.2001r.w art.18 ustawie 2 jest mowa ,że odszkodowanie odpowiada wysokości czynszu jaki właściciel mógłby otrzymać z tytułu najmu lokalu. Dlaczego wtedy żądać 200% (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

miesieczne na dojazdy wynosza mnie okolo 150 zl do tego jeszcze płace za szkole 25 zl miesiecznie no i telefon. zostaje mi z tego wiec okolo 200 zł jeszcze z tego

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, to zorganizowana grupa przestępcza - uważajcie!!! ZZZ I tak was wszystkich wyruchają we wszystkie dziury, buhahaha dekinik NĘKANIE - naruszono art. 190a KK. W przypadku dalszego nękania powiadomić (...)

Decyzja określająca wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi art. 6 q ustawy śmieciowej oraz przepisy ordynacji

Decyzja określająca wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi art. 6 q ustawy śmieciowej oraz przepisy ordynacji

gospodarowanie odpadami komunalnymi ma prawo przyjść i złożyć deklarację? Czy można zmienić decyzję po złożeniu przez osobę deklaracji na mocy art. 254 ordynacji? Ponadto w naszej Gminie (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

26 KOdeks rodzinny - wnieś do sądu sprawę, że roszczenia o te alimenty są bezzasadne bo po pierwsze - wskaż ten artykół 137 a po drugie cały czas łozyłeś na dziecko! Art. 137. § 1. Roszczenia (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

300 zł. Pozdrawiam! Rebeka ja mam 200 zł na 2 letnia córcie teraz wnosze o podwyższenie mloda mama nareszcie ktoś mówi sensownie, nie tylko ojciec jest odpowiedzialny za swoje potomstwo skoro się (...)

27 tys. kary!!!!!

27 tys. kary!!!!!

podatku. Oczywiście musisz także wpłacić należny podatek, niestety wraz odsetkami. Według nowych przepisów ordynacji podatkowej stawka odsetek za zwłokę wynosi 200 proc. podstawowej stopy (...)

Czy to podchodzi pod art. 200 kk?

Czy to podchodzi pod art. 200 kk?

Czy to podchodzi pod art. 200 kk? eśli 16 letni chłopak namawia 14 latkę na wysłanie nagich zdjęć to podpada to pod artykół 200 lub inny? W przypadku osób małoletnich różnica musi (...)

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2 Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2. "tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu poniżej (...)

DO KOGO I JAK WNIEŚĆ SKARGĘ NA PRACOWNIKA URZĘDU SKARBOWEGO????

DO KOGO I JAK WNIEŚĆ SKARGĘ NA PRACOWNIKA URZĘDU SKARBOWEGO????

. Pozdrawiam serdecznie. Nica Zgodnie z art.139 Ordynacji podatkowej postępowanie takie powinno trwać nie dłużej niż 2 miesiące. Na podstawie art.141 Ordynacji przysługuje Ci prawo (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

dziecko dostało nazwisko mojego narzeczonego.Sprawa kosztuje 200 zł. Jeżeli jesteś bezrobotna możesz się ubiegać

podwyższone alimenty oraz alimenty wstecz

podwyższone alimenty oraz alimenty wstecz

regularnie na moje nieślubne dziecko po 200 zł, na ręce jego matki, nigdy się nie spóźniałem i nie zamierzałem się od tego uchylać. To 200 zł zostało zasądzone prawomocnym wyrokiem sądu. Ostatnio (...)

Alimenty od Matki

Alimenty od Matki

. Mogę w nim mieszkać do konca kwietnia. Otrzymuję z ops 200 zł na opłacenie posilków jednak w momencie opuszczenia internatu te 200 zl mi odejdzie. Potem nie wiem ani gdzie ani za co bo mam (...)

KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

200 zł do tego środki edukacyjne, lekarz, stomatolog, ciuchy. ala To zmień pracę człowieku, trzeba było mysleć zanim dziecko zrobiłeś, dziecko samo się nie prosilo na śaiat brałeś za to odpowiedzialność

alimenty

alimenty

kwocie jak w UK czy może być ona obniżona? Czy lepiej jej dawać pieniądze do ręki na utrzymanie domu czy lepiej na konto. Jej zarobki to około 1300-1400F plus 200f na córkę plus n opłaty za dom około (...)

Pożyczka 200 tyś zł a Oszustwo

Pożyczka 200 tyś zł a Oszustwo

Pożyczka 200 tyś zł a Oszustwo Witam. Opiszę krótko. Pożyczyłem pewnej osobie 200 tyś w celu zakupu towaru, obrotu i podziału zysku. Wszystko wyglądało wiarygodnie na spotkaniu i omówieniu (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

dzieckiem. Alimenty przekazuje przez rodziców, ale wydaje mi się że to nie on płaci tylko jego rodzice ( no mniejsza z tym daje 200 złotych alimentów) i nie dokłada nic od siebie, na dzień dziecka (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

okresie był zobowiązany do alimentacji. Ustawodawca w zmienionym art. 137 § 2 K.r.io. doprecyzował, w jaki sposób zaległe świadczenia alimentacyjne zostaną spełnione. Mianowicie niezaspokojone potrzeby

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

podjąć pracę do czasu studiów dziennych lub zaocznych. Są mi przyznawane alimenty (200 zł) od ojca (z którym nie mam kontaktu, jest pozbawiony praw rodzicielskich), które ściąga komornik. Czy muszę

Art. 286. § 1

Art. 286. § 1

Art. 286. § 1 Witam, syn sprzedał coś na allegro i nie wysłał towaru. Była to kwota około 200 zł. Dostał wezwanie na policje jako "świadek". Co mu grozi? Czy jeśli zwróce pieniadze sprawa (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

dziecka? zainteresowana witam, od początku otrzymywałam alimenty nieregularnie, ani razu w terminie, na raty raz 100 innym razem 200 kiedyś 2 miesiące nie płacił,ale potem zapłacił 200 (...)