art 190 paragraf 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


czy to właściwa kwalifikacja czynu?

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

zakwalifikowana przez naczelnika policji jako " wypowiadanie gróźb karalnych pod moim adresem" i wszczęto dochodzenie z art. 190 paragraf 1 kk wcześniej skierowałem sprawy (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

Groźba karalna

Groźba karalna

Groźba karalna Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba karalna?! salomea70 art. (...)

Groźby karalne - jak reagować???

Groźby karalne - jak reagować???

czyn z art 190 kk. W każdej chwili może Pan wniosek cofnąć (za zgodą prokuratora do czasu rozprawy, a potem za zgodą sądu, przy czym ponowne złożenie wniosku nie jest możliwe- rezygnacja (...)

Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc......

Zastraszanie, grośby karalne, pobicie, nękanie etc......

to wszystko co wymieniłem wyżej jeżeli zostanie pozwany do sądu? To pilne i odpowiedzi potrzebuje jak najszybciej. Z góry dziękuje ;) art. 190 kk § 1. Kto grozi innej osobie (...)

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ??? Za kilka dni mam sprawę jako oskarżony o grożenie sąsiadowi czyli z art 190 / grożba karalna /. Facet zaczepiał na klatce (...)

art. 190 & 1

art. 190 & 1

prześle do jego szefa. A tu dostaję po miesiącu wezwanie jako podejrzany w sprawie z art. 190 & 1 kk. W mailach do Kasi rozpisywał sie, że cierpi na depresje i dlatego leczy się (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn (...)

Oskarżony kompletnie za nic?

Oskarżony kompletnie za nic?

lat i zobowiązać Cię do respektowania warunków ugody mediacyjnej (pod warunkiem że nie jesteś osobą karaną). Jest jeszcze jedna możliwość. Przestępstwo z art. 190§1 kk jest (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: (...)

Pilnie proszę o  pomoc  !!! art. 190 & 1

Pilnie proszę o pomoc !!! art. 190 & 1

, a te jego nagie zdjęcia prześle do jego szefa. A tu dostaję po miesiącu wezwanie jako podejrzany w sprawie z art. 190 & 1 kk. W mailach do Kasi rozpisywał sie, że cierpi na depresje (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

dziecko ma wpływ na te sytuacje? dzien dobry co to znaczy art 209 paragraf 1kk patrycja

czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

art. 190 § 1 kk ? Wcześniej ta osoba była karana grzywnami za drobne kradzieże. Dodam, że pokrzywdzeni nie odnieśli żadnych uszczerbków na zdrowiu. W czasie rozboju doszło tylko (...)

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. (...)

Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić?

Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić?

Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić? Witam, za 2 miesiące będę miał sprawę dotyczącą 3 art. 1. Przestępstwo 158 & 1 kk (pobicie) 2. Czyn 190 & 1 (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet stalking (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

Art. 200. kk Witam Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

. albo: art. 190 KK par. 1 . Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł działa (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.K.)oraz Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo (...)

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK Dzień dobry Jestem pokrzywdzony z art. 190 par. 1 kk. 31-12-2019 sąd wydał wyrok uniewinniający. Niestety, nie jestem oskarżycielem posiłkowym (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

efekcie prowadzi do wzbudzenia w tej osobie strachu o swoje bezpieczeństwo. Obowiazujący od czerwca 2011 roku dodany art. 190 a kk stanowi: §. 1.Kto przez uporczywe nękanie innej osoby (...)

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Chodziło o przestępstwo z art. 192 paragraf 1 kk. To kolejna sprawa która wobec tej osoby jest umarzana, zero kar, zero reakcji na (...)

Czy ktoś, kto jest martwy, może popełnić przestępstwo?

Czy ktoś, kto jest martwy, może popełnić przestępstwo?

rozległe koneksje w kręgach policyjno-prokuratorsko-sądowych. Ja jestem oskarżonym, czekam na proces. Grozi mi do dwóch lat więzienia (art. 190 § 1 kk). W moim mieszkaniu policja (...)

więzienie za groźby karalne ?

więzienie za groźby karalne ?

sie ze on udaje sie dzisiaj na policje w tej sprawie... ;/ art. 190 KK § 1. stanowi: \"Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, (...)

1

2